Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daf xf 105 460 - Duże spalanie i dymni na czarno

Dafxf105-460i510 27 Lis 2018 20:37 258 7
  • #1 27 Lis 2018 20:37
    Dafxf105-460i510
    Poziom 2  

Witam mam problem z Dafem xf 105 460 Strasznie duze spalanie i dymni na czarno przy zmianie biegów. Przebieg 800tys Ostatnio zostały wymienione wtryski,Została założona nowa Turbina Sprawdzono szczelność Intercolera oraz ciśnienie na pompie wstępnej paliwa.Wynosi 5.1 bar na biegu jałowym. Problem polega że podczas zmiany biegow wyrzuca sporo chmure czarnego dymu i ogromne spalanie mieszczące się w okolicach 40l. Mam pytanie czy może byc to winna katalizator? Ad-blue sprawne i wszystkie czujniki.

0 7
  • #2 27 Lis 2018 22:45
    pitool
    Poziom 30  

Rozumiem że błędami w dmci nie sypie. Jaka dawkę na jałowym przy temperaturze eksploatacyjnej pokazuje sterownik.? Wtryskiwacze takie jak w oryginale czy pozmianowe? Hamulec Mx jest? Górski niezaciety?

0
  • #3 28 Lis 2018 02:02
    krisbrumm
    Specjalista - DAF Trucks

A ja tam bym zacząl od sprawdzenia hamulca wydechowego - czy się nie zacina przy zdjęciu nogi z gazu i otwiera od razu przy powtórnej przygazówce.
    A potem przystąpił to pomiaru ciśniania sprężania. 800k to już remont główny zwykle...

0
  • #4 28 Lis 2018 06:48
    piotr budzowski
    Poziom 23  

A czujnik doładowania nie zawiesił się na maksa

0
  • #5 28 Lis 2018 16:55
    Dafxf105-460i510
    Poziom 2  

Brak błędów brak.Dawka 12.Czujnik doładowanie nie pokazuje żadnych błędów.Ustawione zawory Brak hamulca Mx.Nie bierze oleju od wymiany do wymiany trzyma stan na bagnecie.Temperatura podnosi się nawet przy rozpedzaniu samochodu na pusto.Zostalo mi jeszcze sprawdzić pompki Ale moi zdanie nie bardzo ma to znaczenie bo by nie trzymał takiej dawki podawania paliwa na wtryskach.

Dodano po 3 [minuty]:

A i zaczyna dymi na czarno przy rozpedzaniu się też tym w sporo mniejszej ilości.

Dodano po 6 [godziny] 5 [minuty]:

A i zaczyna dymi na czarno przy rozpedzaniu się też tym w sporo mniejszej ilości.

0
  • #6 28 Lis 2018 19:17
    qruq03
    Poziom 13  

piotr budzowski napisał:
    A czujnik doładowania nie zawiesił się na maksa

Koledze Piotrowi nie chodziło o to, że czujnik sie zawiesil czyli zepsuł i pokaże błąd, tylko zawiesił pokazujac stale wartość wyższą niż rzeczywiście (ale możliwą do osiągnięcia). Musisz spojrzeć w parametry i odczytac wartość. Może być tak, że komputer myśli, ze jest wiecej powietrza i podaje wiecej paliwa tworząc zbyt bogatą dawkę paliwa.
    Pomysl popieram

Ps: w tego typie uszkodzeniu błąd sie nie zapisze

0
  • #7 28 Lis 2018 20:23
    Dafxf105-460i510
    Poziom 2  

Tego nie pomyślałem Ale sprawdzę te wartości

0
  • #8 28 Lis 2018 20:27
    qruq03
    Poziom 13  

Najprościej na postoju. Nie wiem jaki masz tester i jak to w Dafie wygląda. Jeżeli dobrze pamiętam, to w Texie ciśnienie doładowania jest podawane jako nadciśnienie względem otoczenia, tj. na postoju będzie 0 bar. Potem kierowca niech energicznie ruszy, a Ty obserwuj czy wartość wzrośnie. Kolega krisbrumm może pamięta konkretne wartości, ale znając życie przy obciążeniu co najmniej 1 bar powinien uciągnąć w górę - ważne jest też obciążenie silnika, fajnie widać pod górkę).

0