Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica DAW6103LSB - iskrzenie szczotek

nrvv 27 Nov 2018 22:02 1263 2
 • #1
  nrvv
  Level 1  
  Dzień dobry,

  w pralce Amica DAW 6103 LSW w czasie prania widać iskrzenie po lewej stronie pod spodem, bardziej widoczne gdy bęben pracuje w jednym kierunku. Mam wrażenie, że jest ono coraz mocniejsze, natomiast wezwany serwisant Amica stwierdził, że nic nie trzeba z tym robić bo to silnik szczotkowy i może iskrzyć. Moje pytanie - czy można to tak zostawić? Wydaje mi się, że szczotki są źle dopasowane i niebawem się zużyją, przez co po zakończeniu gwarancji (za rok) będę musiał naprawić to na własną rękę. Czy można traktować to jako wadę sprzętu i wzywać serwis do skutku?
  Numer fabryczny 11403060382357.
  Dodam, że na razie bęben obraca się normalnie.

  Pozdrawiam,
 • #2
  Krzysztof Kamienski
  Level 43  
  nrvv wrote:
  Wydaje mi się, że szczotki są źle dopasowane i niebawem się zużyją przez co po zakończeniu gwarancji (za rok) będę musiał naprawić to na własną rękę.
  Dobrze Ci się wydaje, a iskrzące nadmiernie szczotki zniszczą komutator silnika.
 • #3
  machefi
  Home appliances specialist
  Przyjrzyj się poszczególnym wycinkom komutatora czy mają jednaki kolor, czy któraś nie jest podniesiona. Jak rozumiem pralka na gwarancji, nic nie możesz rozkręcać, ale przyglądać się to i owszem.W celu podglądu możesz położyć ją na stronę pojemnika proszku po uprzednim wyjęciu pojemnika proszku.