Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica DAW6103LSB - iskrzenie szczotek

27 Lis 2018 22:02 570 2
  • Poziom 1  
    Dzień dobry,

w pralce Amica DAW 6103 LSW w czasie prania widać iskrzenie po lewej stronie pod spodem, bardziej widoczne gdy bęben pracuje w jednym kierunku. Mam wrażenie, że jest ono coraz mocniejsze, natomiast wezwany serwisant Amica stwierdził, że nic nie trzeba z tym robić bo to silnik szczotkowy i może iskrzyć. Moje pytanie - czy można to tak zostawić? Wydaje mi się, że szczotki są źle dopasowane i niebawem się zużyją, przez co po zakończeniu gwarancji (za rok) będę musiał naprawić to na własną rękę. Czy można traktować to jako wadę sprzętu i wzywać serwis do skutku?
    Numer fabryczny 11403060382357.
    Dodam, że na razie bęben obraca się normalnie.

Pozdrawiam,
  • Poziom 43  
    nrvv napisał:
    Wydaje mi się, że szczotki są źle dopasowane i niebawem się zużyją przez co po zakończeniu gwarancji (za rok) będę musiał naprawić to na własną rękę.
    Dobrze Ci się wydaje, a iskrzące nadmiernie szczotki zniszczą komutator silnika.
  • Specjalista AGD
    Przyjrzyj się poszczególnym wycinkom komutatora czy mają jednaki kolor, czy któraś nie jest podniesiona. Jak rozumiem pralka na gwarancji, nic nie możesz rozkręcać, ale przyglądać się to i owszem.W celu podglądu możesz położyć ją na stronę pojemnika proszku po uprzednim wyjęciu pojemnika proszku.