Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manta LED1903 - Nie mogę zaprogramować pamięci flash

27 Lis 2018 22:20 705 4
  • Poziom 10  
    Witam,
    potrzebuję pewnego wsadu do Manty LED 1903, płyta główna CV9203L-A, matryca CX185LEDM. Mam taki problem że jak wgram na nową pamięć 25q32 wsad i wlutuję do telewizora a okazuje się że to nie jest poprawny wsad to drugi raz już nie mogę zaprogramować tej pamięci innym wsadem gdyż prawdopodobnie zostaje zabezpieczona przed zapisem. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Czy w telewizorach Manta pamięci są zabezpieczone przed ponownym zapisem? Dodam że w innym modelu miałem tą samą sytuację ale na drugiej pamięci wgrałem poprawny wsad i telewizor uruchomił się. Pamięć daje się odczytać tylko nie można jej skasować i zaprogramować od nowa. Mój programator CH341A nie potrafi usunąć zabezpieczenia. Jakim programatorem dało by się to zrobić? Czy TL866 dałby radę?
  • Poziom 10  
    Ponawiam prośbę o poprawny sprawdzony wsad do tego modelu na tej płycie
  • Poziom 10  
    Przetestowałem 2 wsady ,na jednym pojawia się tylko logo manty i po kilku sekundach restartuje się i pojawia się znowu logo ,restart i tak w kółko. Na drugim całkowicie martwy nawet nie świeci się dioda. W związku z tym że skończyły mi się czyste pamięci mam pytanie czy posiada ktoś może plik na pendriv'a do tej manty. Wsad na którym się restartuje to wsad z tego linku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16738356#16738356