Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 2.0 HDi DW10TD - Przywrócenie katalizatora spalin

adambyw 28 Lis 2018 09:47 120 2
  • #1 28 Lis 2018 09:47
    adambyw
    Moderator Akustyka

Mam 2.0 HDI DW10TD 2004r, trzeba szykować się do wymiany wydechu. Widzę że ktoś przede mną rzeźbił i wyciął katalizator (1731FF). Jako że straszą coraz bardziej sprawdzaniem emisji spalin zastanawiam się nad wstawieniem z powrotem kata. To niecałe 500zł, do przeskoczenia.

Teraz pytanka:

1. Auto trochę kopci jak dostanie w gaz, czy to zbyt szybko nie zdegraduje katalizatora?
    2. Czy wymagana jest do tego ingerencja w soft silnika? Tzn czy przy wycięciu kata trzeba było coś grzebać w sofcie i trzeba to odwrócić? Mam dostęp do PP2000, teraz nie zgłasza żadnych błędów.
    3. Nie widzę pod autem żadnych przewodów/wężów. Czy katalizator był w jakiś sposób oczujnikowany? Np DPF w 307 ma dwa węże do czujnika ciśnienia różnicowego i sondę temperatury.

0 2
  • #2 28 Lis 2018 09:53
    piachu1994
    Poziom 31  

1. Nie powinno go ubić, lecz przyjrzał bym się temu dymkowi.
    2. Wycinają katalizatory i nic nie modyfikują w sofcie. W przypadku DPF wycinają ze sterownika i z wydechu.
    3. Nie, katalizator w tym modelu nie ma czujników.

0
  • #3 28 Lis 2018 14:54
    adambyw
    Moderator Akustyka

Dzięki.
    1. Typowy czarny dieslowski dymek jak przelewa. I w sumie tylko jak mu do podłogi dam, tak to jest czysto. Wtryski i turbo nie są już pierwszej młodości. A kto wie, nie mam jak sprawdzić czy ktoś wcześniej nie grzebał w mapach.
    Nie do końca wiem jak działa katalizator w dieslu stąd pytanie. Przy pękniętej rurze intecoolera w 307 wystarczyło mi ok 40km żeby zapchać DPF'a. Trochę bolało.

To sobie zamówię i wymienię, bo starego wydechu już szkoda spawać.

0