Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Samsung UE58MU6122 - bluetooth / menu serwisowe

betirazz 28 Lis 2018 10:47 834 14
  • #1 28 Lis 2018 10:47
    betirazz
    Poziom 8  

Witam, posiadam tv UE58MU6122. Przed zakupem na czacie z pracownikiem Samsung byłam zapewniana, że będzie możliwość podłączenia poprzez bluetooth głośników lub słuchawek. Niestety, w menu mojego tv nie ma takiej możliwości. Wyczytałam, że często opcja bluetooth jest wyłączana w menu serwisowym. Weszłam więc w menu serwisowe (info-menu-mute-power) i w ustawieniach zaznaczyłam ON dla BT-AUDIO. Wyłączyłam i włączyłam tv, ale nadal brak opcji dźwięku poprzez słuchawki. Wyczytałam, że należy więcej rzeczy aktywować w menu serwisowym (Obsługa BT - WŁ., Rozpoznawanie głosu - WŁ., Samsung Smart Control - WŁ., BT_AUDIO_ON_OFF - WŁĄCZ). Chciałam ponownie wejść w menu serwisowe, niestety nie włącza się. Wyłączam TV, przyciskam kombinację klawiszy info-menu-mute-power i nic. TV włącza się, ale bez menu serwisowego. Jakieś porady?

0 14
  • Mitronik
  • #2 28 Lis 2018 14:13
    stuart18
    Poziom 12  

Jak wejdziesz w menu -> dźwięk -> lista głośników nie masz tam bluetooth?

0
  • Mitronik
  • #3 29 Lis 2018 00:56
    betirazz
    Poziom 8  

Dokładnie, nie ma. Są tylko 2 rodzaje wyjścia: telewizyjne i audio optical.
    Brak możliwości ponownego wejścia w menu serwisowe - nie wiem co może być przyczyną :(

P.s. dodam, że rano na czacie samsung uzyskałam info ze ani model 6122 ani 6192 nie posiadają fizycznie bluetooth. Pan nie był w stanie odpowiedziec na żadne pytanie: ani dlaczego wprowadzono mnie w blad przy zakupie, ani w jaki sposób mam teraz sobie słuchawki podłączyć.

Jak ten blutooth nie zadziała, to jaka jest możliwość podlaczenia sluchawek do tego tv? (Tak zeby byl dzwiek z tv i ze słuchawek). Jakiego rodzaju sluchawki, co ewentualnie dokupić. Do tv mam podlaczony dekoder wideostrady. Do decodera podlaczone glosniki (wyjście z decodera cincza biala i czerwona). Przy uslugach ze smart (aplikacje) używam głośników z tv.

0
  • #4 29 Lis 2018 08:04
    stuart18
    Poziom 12  

Sprawdź czy masz wyjście dźwięku w TV. Powinno być oznaczone AUDIO OUT (dwa chincze) z tyłu TV. Albo po prostu wrzuć zdjęcie wszystkich złączy TV i dekodera

0
  • #5 29 Lis 2018 12:40
    betirazz
    Poziom 8  

Telewizor Samsung UE58MU6122 - bluetooth / menu serwisowe Tak wygląda z tyłu - wszystkie wejścia. Kabel HDMI jest podłączony do dekodera (wideostrada), skąd za pomocą czincz (biała/czerwona) jest wyprowadzony dźwięk na głośniki. W usb siedzi nadajnik od klawiatury logitech.

A tak wygląda menu dźwięku w TV. W dalszym ciągu nie mogę wejść w menu serwisowe - nie wiem czemu zablokowała się możliwość wejścia :/

Telewizor Samsung UE58MU6122 - bluetooth / menu serwisowe
    Telewizor Samsung UE58MU6122 - bluetooth / menu serwisowe Telewizor Samsung UE58MU6122 - bluetooth / menu serwisowe Telewizor Samsung UE58MU6122 - bluetooth / menu serwisowe

0
  • #6 29 Lis 2018 14:15
    stuart18
    Poziom 12  

Masz tylko optyczne wyjście dźwięku, więc możesz spróbować podłączyć konwerter z optycznego na RCA/Jack i wtedy będziesz mogła podłączyć słuchawki.

1
  • #9 29 Lis 2018 23:15
    betirazz
    Poziom 8  

I wtedy mogę podlaczyc np. słuchawki radiowe do tego konwentera. Zależy mi na bezprzewodowych słuchawkach. Spróbuję.

0
  • #11 30 Lis 2018 09:48
    betirazz
    Poziom 8  

Też fajne. Pytanie czy jak to podłącz kablem optycznym to dźwięk będzie tylko na sluchawkach czy również na tv.

0
  • #12 30 Lis 2018 11:11
    stuart18
    Poziom 12  

Dźwięk powinien być słyszalny w głośnikach oraz w słuchawkach. Chyba że, przełączysz na wyjście opt. Wtedy będzie tylko w słuchawkach

0
  • #13 01 Gru 2018 11:05
    betirazz
    Poziom 8  

No czyli bedzie tylko na sluchawkach.... bez sensu.

Dodano po 29 [minuty]:

Dobra inaczej. Mam tv (jw) i dekoder z wyjsciem hdmi i 2x rca. Czy da sie podlaczyc jakis glosnik/soundbar zeby byl na nim glos zarowno z decodera i tv (przy korzystaniu ze smart) z możliwością podlaczenia sluchawek (bez tracenia glosu z glosnika).

1
  • #14 03 Gru 2018 11:43
    stuart18
    Poziom 12  

No czyli nie czytasz ze zrozumieniem.

0
  • #15 08 Gru 2018 22:38
    betirazz
    Poziom 8  

Kupiłam konwerter - podłączone do wyjścia optycznego. Dźwięk przy ustawieniu telewizyjnym słyszalny zarówno z TV jak i słuchawek :) Przy oglądaniu telewizji przełączam na optyczne, aby nie było pogłosu z głośników, które są podpięte do dekodera.
    Aby wzmocnić dźwięk na słuchawkach, podłączone do wieży z wyjściem AUX - dzięki temu głośniej słychać.

dzekuję

0