Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor Samsung UE58MU6122 - bluetooth / menu serwisowe

28 Nov 2018 10:47 6567 14
  • Level 9  
    Witam, posiadam tv UE58MU6122. Przed zakupem na czacie z pracownikiem Samsung byłam zapewniana, że będzie możliwość podłączenia poprzez bluetooth głośników lub słuchawek. Niestety, w menu mojego tv nie ma takiej możliwości. Wyczytałam, że często opcja bluetooth jest wyłączana w menu serwisowym. Weszłam więc w menu serwisowe (info-menu-mute-power) i w ustawieniach zaznaczyłam ON dla BT-AUDIO. Wyłączyłam i włączyłam tv, ale nadal brak opcji dźwięku poprzez słuchawki. Wyczytałam, że należy więcej rzeczy aktywować w menu serwisowym (Obsługa BT - WŁ., Rozpoznawanie głosu - WŁ., Samsung Smart Control - WŁ., BT_AUDIO_ON_OFF - WŁĄCZ). Chciałam ponownie wejść w menu serwisowe, niestety nie włącza się. Wyłączam TV, przyciskam kombinację klawiszy info-menu-mute-power i nic. TV włącza się, ale bez menu serwisowego. Jakieś porady?
  • Level 12  
    Jak wejdziesz w menu -> dźwięk -> lista głośników nie masz tam bluetooth?
  • Level 9  
    Dokładnie, nie ma. Są tylko 2 rodzaje wyjścia: telewizyjne i audio optical.
    Brak możliwości ponownego wejścia w menu serwisowe - nie wiem co może być przyczyną :(

P.s. dodam, że rano na czacie samsung uzyskałam info ze ani model 6122 ani 6192 nie posiadają fizycznie bluetooth. Pan nie był w stanie odpowiedziec na żadne pytanie: ani dlaczego wprowadzono mnie w blad przy zakupie, ani w jaki sposób mam teraz sobie słuchawki podłączyć.

Jak ten blutooth nie zadziała, to jaka jest możliwość podlaczenia sluchawek do tego tv? (Tak zeby byl dzwiek z tv i ze słuchawek). Jakiego rodzaju sluchawki, co ewentualnie dokupić. Do tv mam podlaczony dekoder wideostrady. Do decodera podlaczone glosniki (wyjście z decodera cincza biala i czerwona). Przy uslugach ze smart (aplikacje) używam głośników z tv.
  • Level 12  
    Sprawdź czy masz wyjście dźwięku w TV. Powinno być oznaczone AUDIO OUT (dwa chincze) z tyłu TV. Albo po prostu wrzuć zdjęcie wszystkich złączy TV i dekodera
  • Level 9  
    Telewizor Samsung UE58MU6122 - bluetooth / menu serwisowe Tak wygląda z tyłu - wszystkie wejścia. Kabel HDMI jest podłączony do dekodera (wideostrada), skąd za pomocą czincz (biała/czerwona) jest wyprowadzony dźwięk na głośniki. W usb siedzi nadajnik od klawiatury logitech.

A tak wygląda menu dźwięku w TV. W dalszym ciągu nie mogę wejść w menu serwisowe - nie wiem czemu zablokowała się możliwość wejścia :/

Telewizor Samsung UE58MU6122 - bluetooth / menu serwisowe
    Telewizor Samsung UE58MU6122 - bluetooth / menu serwisowe Telewizor Samsung UE58MU6122 - bluetooth / menu serwisowe Telewizor Samsung UE58MU6122 - bluetooth / menu serwisowe
  • Level 12  
    Masz tylko optyczne wyjście dźwięku, więc możesz spróbować podłączyć konwerter z optycznego na RCA/Jack i wtedy będziesz mogła podłączyć słuchawki.
  • Level 9  
    I wtedy mogę podlaczyc np. słuchawki radiowe do tego konwentera. Zależy mi na bezprzewodowych słuchawkach. Spróbuję.
  • Level 9  
    Też fajne. Pytanie czy jak to podłącz kablem optycznym to dźwięk będzie tylko na sluchawkach czy również na tv.
  • Level 12  
    Dźwięk powinien być słyszalny w głośnikach oraz w słuchawkach. Chyba że, przełączysz na wyjście opt. Wtedy będzie tylko w słuchawkach
  • Level 9  
    No czyli bedzie tylko na sluchawkach.... bez sensu.

Dodano po 29 [minuty]:

Dobra inaczej. Mam tv (jw) i dekoder z wyjsciem hdmi i 2x rca. Czy da sie podlaczyc jakis glosnik/soundbar zeby byl na nim glos zarowno z decodera i tv (przy korzystaniu ze smart) z możliwością podlaczenia sluchawek (bez tracenia glosu z glosnika).
  • Level 12  
    No czyli nie czytasz ze zrozumieniem.
  • Level 9  
    Kupiłam konwerter - podłączone do wyjścia optycznego. Dźwięk przy ustawieniu telewizyjnym słyszalny zarówno z TV jak i słuchawek :) Przy oglądaniu telewizji przełączam na optyczne, aby nie było pogłosu z głośników, które są podpięte do dekodera.
    Aby wzmocnić dźwięk na słuchawkach, podłączone do wieży z wyjściem AUX - dzięki temu głośniej słychać.

dzekuję