Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat 2.0 TDI, 136KM, BGW - Błędy świec żarowych

28 Lis 2018 12:26 636 15
  • Poziom 6  
    Witam,

Dopadł mnie problem z błędami świec w BGW 2.0 TDI, zaczynają mi opadać ręce.
    Wywala na przemian błędy pierwszej i drugiej świecy 17055 i 17056, czasem pojedynczo, czasem oba razem.
    No to zakupiłem na Allegro świece Bosch 0250402004 , N10591607, podobno dedykowane do tego modelu.
    Dalej to samo.
    W międzyczasie zrobiłem z 10 tys km, minęło prawie dwa lata, problem nie ustąpił.
    Zamieniłem świece miejscami i dalej to samo. Fajki sztywno siedzą na świecach. Jest przejście od fajki do kostki przekaźnika na wszystkich 4 przewodach.
    Świece pomierzone miernikiem - mają od 0,3 do 0,6 ohm.
    Napięcie dochodzi do każdej świecy około 5v, dzisiaj mierzyłem na zimnym silniku, czas podgrzewania przy temp +2 około 6-8 sekund
    Nie mam już pomysłu co może być przyczyną błędów. Nie wymieniłem przekaźnika, ale jak napięcie dochodzi do wszystkich świec to chyba jest sprawny?
    Może te świece z Allegro to jakieś podróbki? Kosztowały podejrzanie tanio bo 38 PLN, podczas gdy w ASO 90 PLN

Pozdrawiam
    Mariusz
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    Może być problem w samym sterowaniu świecami
  • Poziom 22  
    Ja bym zrobił tak wykrecił świece dał do masy i właczył zaplon na zimnym silniku lub wypietym czujniku temperatury i mieszał świecami która grzeje która niee wtedy wykluczysz świece .
  • Poziom 6  
    @bula17 Wszystkie świece są sprawne, grzeją, i mają właściwy opór 0,3 - 0,6 ohm.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 3  
    Witam
    Mariusz znalazłeś przyczynę tej usterki ? Mam ten sam problem co TY.
    Pozdrawiam Sebastian
  • Poziom 6  
    Niestety nie znalazłem, gdzieś na forum vw dowiedziałem się że to jest wina oprogramowania, że była jakaś akcja serwisowa, ale nic konkretnego nie wiem.
  • Poziom 15  
    Wymień sterownik świec. Albo rozbierz go i zobacz czy nie uszkodzony. Niektóre sterowniki da się naprawić.
    Według schematu ze sterownika wychodzą cztery czarne przewody do świec i wszystkie są spięte na jednej kotwie przekaźnika.Do sterownika silnika to kolory przewodów czerwony z bialym i zielony z czerwonym. Można sprawdzić amperomierzem cegowym czy świece dostają dobry prąd.
  • Poziom 38  
    miroslaw wielki napisał:
    Według schematu ze sterownika wychodzą cztery czarne przewody do świec i wszystkie są spięte na jednej kotwie przekaźnika.Do sterownika silnika to kolory przewodów czerwony z bialym i zielony z czerwonym.

Kolego, na logikę biorąc to już widać że bzdury piszesz. Tam jest elektroniczny przekaźnik, świece na 5V i diagnostyka poszczególnej świecy, co wynika z błędów.
    Powracając do tematu, podmień sterownik świec, sprawdź wtyczki w ciągu zasilania świec.
  • Poziom 43  
    Zamień we wtyku sterownika piny świec 1-2 z 3-4 , jak wywali ci znów błąd świec 1-2 to sterownik 100% , wyeliminujesz możliwość usterki na linii świeca -sterownik. Proste.
  • Poziom 15  
    Przecież ten sterownik swiec jest ubity. Żadna filozofia.
  • Poziom 3  
    Witam.
    VW Passat b5 fl 2.0 TDI, 136KM, BGW 2004r
    Mam podobny problem u mnie błąd jest na 1 i 4 świecy z tym że po skasowaniu błędów mija kilka dni jest dobrze po czym znowu się wyświetla
    Wymieniłem komplet świec żarowych na beru ge 119 nr 0 100 266 065 nie pomogło
    nowy przekaźnik bosch nr 0 281 003 089 nie pomogło błąd po 3 dniach dalej się wyświetlił.
    Macie jakiś pomysły co może być przyczyną?
  • Poziom 3  
    Postanowiłem sprawdzić ten Przekaźnik świec żarowych BOSCH 0 281 003 089 w jakich samochodach jest montowany i jakie są świece w nich czyli Bora Passat i Polo i tylko w passie świece są 5v a w pozostałych są 12v na przekaźniku tez jest symbol 12v. Zostało sprawdzić jaki prąd dochodzi do świec 12v czy 5v .
  • Poziom 11  
    Otworzylem temat by napisac ze to pewnie wiazka, ale jak widze juz znalazles...