Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drzwi zewnętrzne garażowe czym docieplić.

Bambek 28 Nov 2018 13:05 666 9
    Bambek
    Level 15  
    Witam.
    W związku z wystąpieniem "zemsty oszczędności" szukam pomysłu na ocieplenie drzwi wejściowych gospodarczych do garażu. Drzwi są metalowe, blaszane 90x200 "fabrycznie chińskie" a więc na tyle dobre, że mają 5 rygli po obwodzie, ale jednocześnie na tyle tandetne, że jako wypełnienie mają papierową harmonijkę. Nie bardzo wchodzi w grę opcja z rozebraniem ich i umieszczenia ocieplenia wewnątrz ponieważ drzwi mają blachy fabrycznie zaginane na krawędziach i rozdzielenie ich wiąże się praktycznie z ich zniszczeniem.
    Nie ma np. możliwości wywiercenia nitów czy rozkręcenia i rozpołowienia.
    Dlatego potrzebuję pomysłu na lekkie i jednocześnie w miarę skuteczne docieplenie. Musi to być lekkie bo drzwi i zawiasy też są niezbyt grube ot takie "drzwiczki z byliczki".

Myślałem o przyklejeniu od wewnątrz pianki izolacyjnej takiej jak np. układa się pod panele podłogowe, nawet w 2 warstwach, na to przykręcić np. cienką sklejkę lub lakierowaną płytę pilśniową jako docisk i ochronę.
    A może macie jakieś inne pomysły?
    kindlar
    Level 41  
    Może piankę niskoprężną nabić do środka tak aby miała ujście?
    kamyczek
    Level 38  
    Jest taka izolacja w formie pianki i jest niepalna to ważne. Dziś lepiej dmuchać na zimne. Pryska się nim na drzwi i robi się warstwa pianki. Widziałem gdzie na Youtube nawet film instruktażowy jak gość ociepla drzwi garażowe tą pianką.
    Bambek
    Level 15  
    kindlar wrote:
    Może piankę niskoprężną nabić do środka tak aby miała ujście?

Demontowałem zamek i zaglądałem do środka więc tak po pierwsze harmonijka papierowa jest coś w rodzaju plastra miodu więc podzielona jest na setki zamkniętych komórek, po drugie od zamka idą cięgna do rygli i "złapanie" ich w piankę unieruchamia rygle.
    Ta opcja odpada.
    kamyczek
    Level 38  
    No to rozbieramy drzwi i wkładamy wełnę mineralną .
    Bambek
    Level 15  
    kamyczek wrote:
    No to rozbieramy drzwi i wkładamy wełnę mineralną .

Już oglądałem i przymierzałem się do tego ze 100x.
    Ale nie bardzo jest możliwość bo ranty są fabrycznie zaprasowane, są uszczelki i rozginać to będzie ruina. Poza tym nie wiem czy nie ma innych niespodzianek, że blachy nie są np. gdzieś w środku usztywnione i zgrzane do jakiegoś żebra, nie bardzo idzie to wysondować z zewnątrz.
    Wszystko da się rozebrać nie wszystko da się złożyć.
    Nie chcę ryzykować zniszczenia i ostatecznie konieczności wymiany, obrabiania glifów itp. itd.
    wiesiekmisiek
    Level 33  
    To przyklej styropian lub nawet styrodur 2 cm jest bardziej twardy tyle, że droższy ( może być i 1 cm) i zamknij to blachą na blachowkręty lub czymkolwiek co masz pod ręką , płyta pilśniowa itd.
    Aha kleić trzeba na piankę.
    Bambek
    Level 15  
    wiesiekmisiek wrote:
    To przyklej styropian lub nawet styrodur 2 cm jest bardziej twardy tyle, że droższy ( może być i 1 cm) i zamknij to blachą na blachowkręty lub czymkolwiek co masz pod ręką , płyta pilśniowa itd.
    Aha kleić trzeba na piankę.

To jest myśl muszę się rozejrzeć za styrodurem, to będzie dobre.

Kiedyś k... a miałem idealne płyty z czegoś podobnego jak styrodur przyszły jako przekładki w kontenrze z obrabiarkami ale przez lata te "przydasie" nie miały zastosowania i w końcu je zutylizowałem a było by jak lala teraz na ocieplenie... ajjj
  • Helpful post
    wiesiekmisiek
    Level 33  
    4 arkusze powinieneś dostać bez problemu nawet w marketach budowlanych typu LM lub nawet w Castoramie. Użyj tylko dobrej pianki.
    Bambek
    Level 15  
    Drzwi docieplone paskami z taśmy dylatacyjnej do posadzek. Efekt wizualny może nie powala ale efekt "techniczny" osiągnięty. Na to mam zamiar dopasować sklejkę i dopiero będzie wtedy odpowiednia estetyka.