Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siłownik ogrzewania ford - Uszkodzony uklad scalony, nie umiem znaleĽć oryginał

28 Lis 2018 15:40 192 6
  • Poziom 3  
    Siłownik ogrzewania ford - Uszkodzony uklad scalony, nie umiem znaleĽć oryginał Witam, mam uszkodzony silownik ogrzewania w ford transit, elektromechanik powiedział ze trzeba wymienić caly moduł(koszt okolo 500zl) bo silniczek jest spalony. Wzialem się za to sam i silniczek zrobiłem, okazalo sie ze tylko blaszki juz sie wyprostowaly i dlatego silnik nie kręcił. Problem polega na tym ze po złożeniu wszystkiego chcialem sprawdzić cało¶ć zanim rozbiore auto i na chybił trafił podpialem zasilanie 12v do systemu przez piny i wyleciał w powietrze układ scalony ktorego nie potrafie znaleĽć na necie i nie mam pojęcia jaki ewentualny zamiennik moge zastosować, na zdjeciach nie widac calego scalaka ale szukaj±c po całym pokoju znalazłem ten odlamek co polecial i na calosci jest napisane VH48 L2 72AM, pilnie prosze o pomoc. Siłownik ogrzewania ford - Uszkodzony uklad scalony, nie umiem znaleĽć oryginał Siłownik ogrzewania ford - Uszkodzony uklad scalony, nie umiem znaleĽć oryginał
  • Poziom 3  
    A jest jakas mozliwosc sprawdzic calosc przed zamontowaniem do auta? I ogolnie to rozumiem ze to jest TLC272, tak?
  • Poziom 38  
    Dokładnie, wzmacniacz operacyjny mocy. To proste analogowe serwo, potencjometr na płytce to sprzężenie zwrotne. Pójdzie zasilić je na stole i wysterować je sygnałem napięciowym, ale musiałby¶ rozrysować schemat układu. Robiłem podobne bodajże od starego Mondeo, tam akurat był spalony tranzystor (stabilizator napięcia).
  • Poziom 3  
    Jutro dam fotki plytki z góry i od spodu, wystarczy do analizy schematu?
  • Poziom 25  
    Witam, na szrocie taki element dostałem za 30 zł - wiosn±.
  • Poziom 24  
    bastardo91 napisał:
    to rozumiem ze to jest TLC272, tak?

TLC272 do tego zastosowania się nie nadaje ma być L272, to dwa różne wzmacniacze operacyjne.