Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera Sony D8 - kod C31:42 i podobne

krokodylowy 06 May 2002 11:08 2535 4
    krokodylowy
    Level 13  
    Kamera TR7100 wyrzuca mi od czasu do czasu błąd C31:42 - nie potrafi właściwie wystartować, spozycjonować się na końcu
    ostatniej sceny i efektem jest powyższy komunikat i czasami całkowita blokada. Czasami pomaga przeładowanie kasety ale jest to rozwiązanie prowizoryczne.

Co może być przyczyną?

Podejrzewam że kamera stała się wrażliwa na zmiany temperatury i występują problemy z wymianą sygnałów pomiędzy logiką a głowicą.

Emilus20
    Level 18  
    Spotkalem sie z niemozliwoscia startu kamery sony w zaleznosci od temperatury dwa razy, w obydwu przypadkach byly to wylane elektrolity. Polecalbym upewnic sie czy w tym przypadku nie jeste to tez kwestia kondensatorow.
    krokodylowy
    Level 13  
    Czy to możliwe aby elektrolity były tak podłej jakości?

Czy zgłaszany był podobny kod błędu?
    Emilus20
    Level 18  
    Nie wiem jak w twoim przypadku ale ja spotkalem sie juz z trzema kamerami SONY gdzie kolejno:
    1. zniekszlatcenie dzwieku dlugi start brak dzialania mechanizmu lub dzialanie prawidlowe zaleznie od przypadku
    2. Nieprawidlowe dzoalanie mechanmiki pasy na obrazie
    3. zly zapis obrazu brak koloru lob nadmiar niebieskiego i inne znieksztalcenia (to spotkalem w dwoch podobnych modelach kamerach)
    4. Zbyt powolne regulowanie ostrosci i przeslony (to nie ja robiem ale podobno to tez elektrolity byly)
    We wszystkich tych przypadkach usterki byly spowodowanie przez "ROZLANE!!!" elektrolity miejscami nawet dochodzilo do uszkodzenia polaczen. W twoim przypadku sprawdz kondensatory w ukladzie zasilania oraz w okolicach ukladu sterowania silnikami
    Emilus20
    Level 18  
    nie pamietam jaki to byl kod ale w instrukcji opisany byl jako: Skontaktuj sie z servisem firmowym, czy cos takiego tez zaczynal sie od C ale do dalej nie pamietam.