Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra Diesel - czy założono mi lokalizator GPS w aucie?

inż.mechanik 28 Nov 2018 22:25 1608 10
    inż.mechanik
    Level 9  
    Witajcie

Pracodawca coś mi założył pod maska w Oplu. Twierdzi, że to jakiś gadżet, co powoduje mniejsze spalanie. Ja do końca w to nie wierzę. Jak mogę to jednoznacznie sprawdzić, bo pomimo, iż to jest auto służbowe, wydaje mi się, że musza mnie o tym fakcie poinformować (jesli to faktycznie GPS).

Z góry dzięki za odpowiedź/poradę.

SN
    Ture11
    Level 38  
    Jeśli miałby to być faktycznie nadajnik-lokalizator, to umieszczenie go pod maską byłoby najgorszym błędem (i prawdopodobnie spowodowałby niedziałanie takiego urządzenia)
    inż.mechanik
    Level 9  
    duże sprostowanie

nie wiem czy zakładali to pod maska czy gdzie indziej. Zabrali mi auto na kilka godzin i wiem ,że robił coś przy nim leasingodawca naszej floty.
    Jak wsiadłem pierwszy raz po otrzymaniu go z powrotem to wyskoczył bład silnika (kontrolka) ale zgasła po kilku kilometrach i już było wszystko ok.

Dodano po 4 [minuty]:

aha , no i nie moge zrobić zdjęcia bo nie mam pojęcia gdzie coś zamontowali.
    może jest jakaś metoda, która wykrywa GPSa? Może podsłuch zakładali i też jest metoda ,żeby to sprawdzić / nie wykluczam niczego. Twierdza , że to tylko jakiś pierdolnik ograniczajacy zużycie paliwa ale ja róźnicy nie zauważyłem...poza tym w nowym aucie i do tego Dieslu i to jeszcze niemiecka spółka ? nie sadzę aby sie bawili w takie coś.
    Alfred_92
    Level 33  
    My Ci nie powiemy co Ci zamontowali bo nie mamy pojęcia.
    Możliwe że zainstalowali Ci system nadzoru auta (spalanie/ prędkość/ położenie itp).
    Są to systemy które odpłatnie oferuje się klientom flotowym właśnie w celu lepszego zarządzania autami.
    omegolotC30NE
    Level 22  
    Mi kiedyś zainstalowali monitoring GPS w weekend i nie powiedzieli o tym. W poniedziałek pomalowałem o co biega i w 10 min znalazłem antenę pod plastikami przedniej szyby. No ale , to trzeba mieć trochę pojęcia o aucie ,oraz zasadach działania i możliwych lokalizacjach montażu takich gadżetów.
    Artur k.
    Admin of Audio group
    inż.mechanik wrote:
    wydaje mi się, że musza mnie o tym fakcie poinformowac (jesli to faktycznie GPS)

Ja musiałem podpisać dokument, że auta którymi się poruszam mogą (ale nie muszą) być wyposażone w urządzenia lokalizacyjne.
    Tyle że ja używam aut tylko do celów służbowych, nie wiem jak się sprawa przedstawia jeśli ktoś używa auta służbowego do celów prywatnych.
    PiotrPitucha
    Level 33  
    Witam
    Na tak szacownym forum nie powinno się używać bezsensownej nazwy "nadajnik GPS", nie ma czegoś takiego jak "nadajniki GPS" montowane w autach, nadajniki latają na orbicie a to co my mamy to są odbiorniki GPS!
    Odbiornik GPS jest podłączony do układu rejestrującego trasę i instalacji auta skąd pobierać może pewne informacje, a potem do modułu GSM przez który pracodawca może te dane odczytać.
    Można wykryć takie urządzenie w sposób pośredni, przez fakt logowania modułu do stacji BTS.
    Przede wszystkim pozbywamy się wszelkich telefonów komórkowych z auta przez ich wyłączenie, następnie do auta bierzemy odbiornik UKF, jakiś bateryjny, im gorszy tym lepszy :), nastawiamy go między stacjami i dajemy głos na max, będzie szumieć, ale w końcu coś chcemy wykryć i jedziemy...
    Jeśli przejedziemy miedzy BTSami to w głośniku usłyszymy charakterystyczne stukanie.
    Jeśli mówili ci coś o oszczędzaniu paliwa, to z pewnością podłączyli się do instalacji i układ pokazać może zużycie w funkcji trasy i jak odlejesz coś z baku to taka działalność zostanie zarejestrowana na wykresie i jeszcze powiedzą ci ile odlałeś :) , więc układ oszczędza paliwo :).
    Pozdrawiam
    Ture11
    Level 38  
    PiotrPitucha wrote:
    Jeśli przejedziemy miedzy BTSami to w głośniku usłyszymy charakterystyczne stukanie.

Metoda dobra, ale działa tylko w 2G. W 3G nie ma szans powodzenia.
    reaven22
    Level 29  
    inż.mechanik wrote:
    Twierdzi, że to jakiś gadżet, co powoduje mniejsze spalanie.

Lokalizator GPS tak zazwyczaj działa ;) handlowcy którym montowaliśmy lokalizatory odnotowali kilkunasto procentowy spadek zużycia paliwa ;)
    Oprócz lokalizacji takie urządzenie przesyła sporo informacji o eksploatacji auta.
    Montowane jest to często pod licznikiem auta.