Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Python - kilka pytań początkującego

print_er 28 Lis 2018 23:13 276 11
  • #1 28 Lis 2018 23:13
    print_er
    Poziom 1  

Witam,
    Mam pytanie, mianowicie: zaczynam uczyć się programować, wybrałem język python, proszę o pomoc w doborze edytora kodu źródłowego, ponieważ pycharm, którego zainstalowałem jest bardzo zasobożerny, a mam słaby komputer. Środowisko językowe mam już zainstalowane. Jaki najprostszy , a zarazem odpowiedni dla osoby początkującej edytor wybrać?
    Moja specyfikacja sprzętowa:

Intel Core 2 Duo T7250 2 GHz
    2 GB RAM
    Windows 7

Proszę także o podlinkowanie jakiś kursów i poradników do ściągnięcia jeśli chodzi o naukę pythona.

Z góry dziękuję za odpowiedź
    Pozdrawiam,

0 11
  • #3 07 Gru 2018 14:18
    Jastrzab909
    Poziom 4  

VS CODE i tak będzie dobry dla początkującego. Po prostu czasem coś zgooglujesz.

0
  • #5 08 Gru 2018 23:50
    Dotnetvb
    Poziom 17  

Podłącze się pod temat, dla Python oprócz django i turboears są jakieś dobre frameworki pod aplikację web? Aplikację stricte biznesowe, zbieranie danych do db i raporty, bazy Oracle i MySQL. Może coś polecicie ciekawszego bo nie ukrywam że po latach w. NET, nieco w Javie, Python zaczyna mnie wciągać coraz bardziej.

0
  • #6 08 Gru 2018 23:53
    Thorgus
    Poziom 12  

Python to nie jest język do pisania dużych aplikacji korporacyjnych o dużym czasie życia
    słabo się go skaluje i w porównaniu do Javy EE wypada blado

Jest to język do prototypowania w celu uzyskania szybkiego efektu

0
  • #7 09 Gru 2018 00:02
    Dotnetvb
    Poziom 17  

@Thorgus zgadzam się, i całej aplikacji na web w Pythonie nie ma sensu męczyć, lecz poznaje ten język z myślą o używaniu go w warstwie pośredniej, szczególnie jako aplikacji na serwerze, która wykonuje w określonych interwal ach określone operacje na styku plików i bazy danych, przykład do folderu na serwerze wpadają pliki xml, program w Pythonie przetwarza je i wrzuca do bazy, czy wg Ciebie będzie to dobre zastosowanie? Na razie ten język poznaje hobbystycznie ale ma kilka zalet, które chciałbym wykorzystać m.in praca na linuxie

0
  • #8 09 Gru 2018 00:26
    Thorgus
    Poziom 12  

Musisz wyznaczyć sobie najpierw CEL, czyli dlaczego chcesz programować?
    Jak dla siebie, to możesz się bawić, ale profesjonalnie nie nauczysz się sam programować.
    Studia też nie są do tego dobre i nie nauczą matematyki dla programisty (ja mam z tym duży problem).

0
  • #9 11 Gru 2018 14:44
    Envro63
    Poziom 3  

Thorgus napisał:
    Python to nie jest język do pisania dużych aplikacji korporacyjnych o dużym czasie życia

PYTHONA SIĘ SŁABO SKALUJE? Co tu się opowiada za farmazony? To co powiesz na google, youtube np.? Pythona dla dużych aplikacji używa się znakomicie bo nie jest kompilowany i okrutnie czytelny.

0
  • #10 12 Gru 2018 05:55
    Thorgus
    Poziom 12  

Sprawdź jak wygląda architektura takich aplikacji i do czego jest to wykorzystywane
    To bardzo dobry język lecz nie do wszystkiego ma swoje zastosowania (dość szerokie) i warto się go uczyć w przeciwieństwie do PHP

0
  • #11 15 Gru 2018 20:24
    Jastrzab909
    Poziom 4  

Envro63 napisał:
    Thorgus napisał:

PYTHONA SIĘ SŁABO SKALUJE? Co tu się opowiada za farmazony? To co powiesz na google, youtube np.? Pythona dla dużych aplikacji używa się znakomicie bo nie jest kompilowany i okrutnie czytelny.
    Zgadzam się, pythona to kosa jeśli chodzi o duże aplikacje.

0
  • #12 16 Gru 2018 07:26
    Thorgus
    Poziom 12  

Chyba nikt powyżej tego nie pisał
    Ja byłem w zespole gdzie najpierw prototypowało się w pythonie bo najszybciej później przepisywało do C++ jak było za mało wydajne
    Jeżeli chodzi o web'a to python ma swój udział ale nie wszędzie się sprawdza
    https://en.wikipedia.org/wiki/Programming_languages_used_in_most_popular_websites

Nie polecam jak kolega wyżej upychać jednego do wszystkiego gdyż każda technologia ma swoje wady i zalety a zadaniem programisty jest odpowiednio nimi żonglować i wykorzystać jak najbardziej efektywanie

Sprawdź do czego wykorzystywany jest tam python dopiero później mów o skalowaniu aplikacji gdyż fakt używania ich w dużych aplikacjach nie jest jednoznaczny z dobrym wyborem do dużych aplikacji

Zamiast populizmu chciałbym fakty :)

0