Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Szyfrowanie nowych smartfonów z Androidem - zalety i problemy

29 Lis 2018 08:42 684 1
  • Poziom 21  
    Chciałem zapytać o androida 8.1 i jego szyfrowanie:

1. Czy szyfrując system telefonu )(z poziomu menu) mogę bez problemu potem
    robić aktualizację systemu na kolejne wersje przechodząc np. z miui polska dev na stable czy odwrotnie? Jaka jest procedura bezpieczna?
    2. Jak szyfrowanie ma się do robienia backupu czy przywracania go potem z recovery/TWRP?
    3. Jaka jest wydajność nieszyfrowanego i szyfrowanego systemu?
    4. Czy TWRP może zaszyfrować a potem odszyfrować system czy szyfrowanie jedynie z poziomu menu telefonu?
    5. Czego należy się bać w kwestii wysypania się telefonu używając szyfrowania?

Z tego co mi się wydaje zaszyfrowanie telefonu powoduje to że nie dostaniesz się do jego partycji poprzez adb jeśli telefon pracuje lub ktoś go zrestartuje (przyjmijmy złodziej) nie dostanie się do danych bo nie przejdzie przez PIN/palec/odblokowanie twarzą.

Z poziomu TWRP będzie musiał podać hasło aby zobaczyć partycję zaszyfrowaną. Jak nadpisze TWRP lub zrobi wipe to nie dostanie się do naszych danych bo zostaną sformatowane a jak wgra nawet nowy firmware (xiaomi) to nie uruchomi telefon bo będzie blokada konta xiaomi (jeśli telefon był z kontem powiązany). Może jedynie wgrać alternatywny rom, no ale mało który serwis się tego podejmie dla złodzieja.

Palca/twarzy/pinu nie ominie podczas bootowania bo w twrp nie odszyfruje partycji aby skasować ustawienia odblokowania. Zatem jakie ma jeszcze mozliwości?  Używam Xiaomi Note 5 , polski rom xiaomi miui 10 ostatnia wersja dev.
  • Poziom 21  
    Dziękuję, temat zostawiłem jak jest.