Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Działanie nadajnika rca wifi - Obraz znika i śnieży

29 Lis 2018 09:53 363 8
  • Poziom 3  
    Witam , zakupiłem bezprzewodowy transmiter wifi video rca hikity 2,4 ghz wraz z kamerą cofania hikity car rear Vive backup camera nightvision . Radio w samochodzie to vivox 7010b z wejściem na kamerę. Przedni nadajnik podłączyłem do plusa stacyjki oraz głównej masy przy kostce od radia , drugi zaś przy tylnej lampie po kablu od wstecznego biegu i kable pociągnięte po zderzaku do kamerki która została zamontowana zaraz przy chaku , więc drugi transmiter znajduje się w zderzaku a nie wewnątrz auta i bez żadnego przedluzajacego kabla . Wszystkie łączenia kabli zalutowane i zaizolowane . Problem jest w tym iż po włączeniu biegu wstecznego nie przełącza się samo na obraz kamerki tylko trzeba ręcznie włączyć av in , drugi problem jest taki że nie raz w ogóle nie ma obrazu ( no sygnal) lub świeży, załapuje i nie . Gdy podjadę tyłem do jakiegoś obiektu blisko to potrafi nagle załapać ostry wyraźny obraz lub gdy zbliża się osobiście do kamerki z tylu , ktoś coś może podsunąć ? . Z góry dziękuję
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Tomeexx napisał:
    Przedni nadajnik podłączyłem do plusa stacyjki oraz głównej masy przy kostce od radia

Gdzie przewód do przełączania na obraz z kamery wstecznej?
    Tomeexx napisał:
    Problem jest w tym iż po włączeniu biegu wstecznego nie przełącza się samo na obraz kamerki tylko trzeba ręcznie włączyć av in

Patrz wyżej.
    Tomeexx napisał:
    drugi problem jest taki że nie raz w ogóle nie ma obrazu ( no sygnal) lub świeży, załapuje i nie

No i lepiej nie będzie.
  • Poziom 3  
    Nie bardzo rozumiem z tym przewodem do przełączania, mógłbyś sprecyzować lub jakieś foto jak to ma być, nadajnik przedni ma tylko kabel od zasilania i ten żółty do video. Dla czego lepiej nie będzie? , widziałem i czytałem o tym wcześniej i wiele osób chwalili sobie działanie transmiterow wifi które rzekomo działają ok. Nawet te Chińskie które ja posiadam , a z tym obrazem u mnie to jest tragedia , podczas montażu sprawdzałem co jakiś czas jak wygląda obraz i było fajnie , nawet podczas końcowego ustawiania kamerki pod kontami , tyle że po zakończeniu trudów nagle no sygnal? .
  • Pomocny post

Poziom 43  
    W radiu nie masz wejścia sygnału przełączającego opisanego jako REVERSE?
    Te "transmitery" nie działają - na próbę wyłącz silnik i podłącz nadajnik wewnątrz auta - może będzie lepiej - generalnie pracę tego zakłóca prawie wszystko.
  • Poziom 3  
    Przed chwilą byłem w aucie i no sygnal, przejechałem kawałek i działają. Tak jakby musiały się nagrzać lub nabrać prądu 😉 , nie mam jak wsadzić do auta bo za dużo rozkręcenia teraz ale wystarczy że dotknę i już obraz lepszy . Co do reverse rozumiem że radio w ogóle nie posiada opcji auto przełączania 😀 dzięki za pomoc, latem pociągnie kablem bo teraz za zimno na takie zawody
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Tomeexx napisał:
    Co do reverse rozumiem że radio w ogóle nie posiada opcji auto przełączania

Zapewne posiada, tylko nic nie jest podłączone dlatego nie przełącza automatycznie po wrzuceniu wstecznego biegu.
  • Poziom 3  
    sosarek napisał:
    Tomeexx napisał:
    Co do reverse rozumiem że radio w ogóle nie posiada opcji auto przełączania

Zapewne posiada, tylko nic nie jest podłączone dlatego nie przełącza automatycznie po wrzuceniu wstecznego biegu.

Sensie że co trzeba podłączyć jak można tak prosto zapytać?

Dodano po 5 [godziny] 31 [minuty]:

sosarek napisał:
    Tomeexx napisał:
    Przedni nadajnik podłączyłem do plusa stacyjki oraz głównej masy przy kostce od radia

Gdzie przewód do przełączania na obraz z kamery wstecznej?
    Tomeexx napisał:
    Problem jest w tym iż po włączeniu biegu wstecznego nie przełącza się samo na obraz kamerki tylko trzeba ręcznie włączyć av in

Patrz wyżej.
    Tomeexx napisał:
    drugi problem jest taki że nie raz w ogóle nie ma obrazu ( no sygnal) lub świeży, załapuje i nie

No i lepiej nie będzie.

Kolego , dzisiaj odebraliśmy z bratem drugi identyczny zestaw , zamontowane jak u mnie tyle że w Reno Trafic a ja w KIA Sportage 2 z 2005 r i u niego transmitery działają bez zastrzeżeń ? , a auto dłuższe od mojego ? , jakieś pomysły może . U niego bez żadnych zakłóceń

• Poziom 43  
    Tomeexx napisał:

Sterowane jest z reguły z lampy światła wstecznego - tam trzeba by się podpiąć.
    Tomeexx napisał:
    jakieś pomysły może . U niego bez żadnych zakłóceń

Zamontuj jego u siebie na próbę a swoje u niego - będziesz wiedział czy uszkodzone czy po prostu źle podpięte.
  • Poziom 3  
    [quote="sosarek"]
    Tomeexx napisał:

Sterowane jest z reguły z lampy światła wstecznego - tam trzeba by się podpiąć.

Ale chodzi o ten transmiter z przodu co jest podpięty do radia ? Bo ten z tylu jest podłączony w tylnej lampie do właśnie światła wstecznego . Powiem tak , w radiu muszę ręcznie włączyć opcje AV IN i jest No Signal a gdy włączę bieg wsteczny wtedy jak nie ma zakłóceń to wskakuje obraz z kamerki , a w opisie radia było iż gdy nawet słuchasz radia i włączysz bieg wsteczny to samo przełącza na AV IN , może wcześniej się źle zrozumieliśmy 😎