Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Electrolux EWT 11276EW - Nie chce się uruchomić

29 Lis 2018 11:17 3609 5
  • Poziom 10  
    Pralka Electrolux EWT 11276EW - Nie chce się uruchomić
    Witam!
    Pralka ładowana od góry ok.2,5 letnia Electrolux EWT11276EW.
    Po włączeniu przyciskiem głównym włącza się wyświetlacz, można ustawić dowolny program, ale po naciśnięciu (dotknięciu) "przycisku" start słychać tylko dźwięk "pik", ale nic poza tym się nie dzieje. Wstępnie zdjąłem boki pralki, sprawdziłem miernikiem grzałkę na upływność i obwód - ok. Również sprawdziłem pompę podłączając do obcego zasilania - pompa pracuje, wylała resztki wody. Zdjąłem też wtyczkę z blokady (dochodzą 3 przewody) i 2 grubsze zwarłem - również nic to nie dało. Nie mam więcej pomysłów. Proszę zatem o poradę.
  • Specjalista AGD
    Porozłączaj wtyczki między MAIN i Displayem. Sprawdź czy tam nie ma braku styku.
    Sprawdź czy da rade wejść w tryb serwisowy
  • Poziom 10  
    Jeszcze jeśli można o podpowiedź jak w tym typie electroluxa wejść w tryb serwisowy.
  • Specjalista AGD
    Włączasz pralkę wł./wył, a po zapalaniu się kontrolek przytrzymujesz start + opóźnienie (lub dodatkowe płukanie) i przekręcasz selektor raz w prawo.
  • Poziom 10  
    Witam
    Wszedłem w tryb serwisowy, pralka odżyła - zaczęła dość długo nabierać wody po czym wyskoczył błąd E11. Dmuchnąłem w wężyk hydrostatu i niby dobrze - zabulgotało. Rozebrałem wąż zbiornik-pompa i znalazłem resztki papierowej chusteczki i to ona prawdopodobnie mogła przytkać wężyk hydrostatu. Jak na razie pralka działa. Dziękuję kolegom za pomoc.