Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Every Control Fk 200A Regulator pieca c.o. - Nastawy serwisowe

29 Lis 2018 11:41 219 7
  • Poziom 7  
    Witam
    Czy posiada ktoś instrukcję do sterownika jak w załączniku (nie ma na nim producenta ani modelu). Był dostarczony z zestawem zasobnika i kolektorów HEWALEX. Obecnie nie włącza się obieg c.o. Prawdopodobnie zresetowały się nastawy serwisowe w sterowniku i nie ma sygnału ze sterownika do elektrozaworu. Piec to Maya firmy Chaffoteaux & Maury.
    Prośba o pomoc czy spotkał się ktoś z czymś takim, bo było już dwóch serwisantów, którzy stwierdzili, że bez instrukcji nic nie zrobią a piec jak nnie grzał tak nie grzeje...
    Foto sterownika w zalączniku
    Pozdrawiam
  • MetalworkMetalwork
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 7  
    Wiem, Amatorszczyzna totalna ale tacy to byli fachowcy 15 lat temu. Odczytałem nazwę regulatora po rozebraniu obudowy. To Every Control Fk 200A made in Italy. To sterownik chłodniczy !! Instrukcje taraz w sieci znalazłem i jutro posprawdzam wszystko.
    Dzięki arturavs za cenne wskazówki. Dam znać co i jak.
  • Poziom 7  
    Nastawy serwisowe zrobiłem zgodnie z instrukcją ale c.o. dalej się nie załącza automatycznie (jak przesune dzwignie ręcznie na elektrozaworze trójdrogowym to chodzi wtedy). Podmienie jeszcze te przekaźniki bo nie dają napięcia na elektrozawór albo też sam sterownik padł.

Every Control Fk 200A Regulator pieca c.o. - Nastawy serwisowe Every Control Fk 200A Regulator pieca c.o. - Nastawy serwisowe Every Control Fk 200A Regulator pieca c.o. - Nastawy serwisowe Every Control Fk 200A Regulator pieca c.o. - Nastawy serwisowe
  • Moderator HydePark/Samochody
    kemot_79 napisał:
    dalej się nie załącza automatycznie

Nic dziwnego skoro:
    kemot_79 napisał:
    Nastawy serwisowe zrobiłem zgodnie z instrukcją

W instrukcji są podane nastawy fabryczne dla chłodzenia.

Pokaż zdjęcia elektrozaworu, i rozrysuj schemat instalacji c.o.( hydraulicznej).