Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jaką nakrętkę dobrać pod bęben hamulcowy w Dacii Logan? Chodzi o rozmiar.

ZYGMUNT06 29 Nov 2018 11:56 309 6
    ZYGMUNT06
    Level 8  
    Dacia Logan MCV 1,4 benzyna 2009 r . Mam problem z tylnimi hamulcami i doborem części do tego przejściowego rocznika . Na tylnej osi jest nakretka 36 mm a we wszystkich opisach jest nakretka 30mm . Czy to mozliwe ze przy wczesniejszej ingerencji w tylne hamulce ktoś zamienił nakrętki mocujące bęben hamulcowy na nakretkę 36mm ? Szczerze mówiąc dobrać odpowiednie części do tego rocznika to graniczy z cudem . Nawet wpisując nr VIn .

Dodano po 9 [minuty]:

Obojętnie czy to filtr kabinowy , powietrza lub klocki hamulcowe albo nawet tarcze hamulcowe do tego rocznika to jest tego tyle że trzeba by losować by trafić na część która pasuje do tej Daci . Wiiem wiem najlepiej rozebrać sprawdzić i wtedy wiem co kupić ale nie wszystko tak się da bo trzeba by unieruchomić auto na dłuższy czas .. Auto potrzebne na dojazdy do pracy więc jak sobie radzicie z tym problemem ?
    Krzysiek_Szn
    Level 9  
    Rozbierz i sprawdź nie ma co wróżyć, lepiej raz być w plecy z czasem niż dwa.
    ZYGMUNT06
    Level 8  
    Krzysiek_Szn wrote:
    Ok ale czy możliwe by z tyłu była nakretka 36mm ? Na wszystkich opisach i w kompletach do nanprawy jest 30 mm więc sam nie wiem o co tu chodzi ..
  • Helpful post
    Krzysiek_Szn
    Level 9  
    ZYGMUNT06 wrote:
    Krzysiek_Szn wrote:
    Ok ale czy możliwe by z tyłu była nakretka 36mm ? Na wszystkich opisach i w kompletach do naprawy jest 30 mm więc sam nie wiem o co tu chodzi ..

Samochód do najnowszych nie należy więc istnieje szansa że jakiś "mechanik" tak zrobił, nic mnie już nie zaskoczy :)
    ZYGMUNT06
    Level 8  
    Dziękuję Krzysiek za odpowiedź . Zamówiłem nasadkę 36mm bo nigdzie oprócz internetu nie mozna jej kupić . Rozkrecę , powymieniam co trzeba i skrecę . Jak już bedę miał taką nasadkę to nie będzie problemu . Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi .
  • Helpful post
    Krzysiek_Szn
    Level 9  
    ZYGMUNT06 wrote:
    Dziękuję Krzysiek za odpowiedź . Zamówiłem nasadkę 36mm bo nigdzie oprócz internetu nie mozna jej kupić . Rozkrecę , powymieniam co trzeba i skrecę . Jak już bedę miał taką nasadkę to nie będzie problemu . Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi .
    Nie ma za co, daj znać jeśli coś jednak byłoby nie tak :)
    ZYGMUNT06
    Level 8  
    Kupiłem nasadkę 36mm , odkręciłem i zamontowałem nowe części i ta samą nakrędką skręciłem bo teraz mam czym odkrecić w razie problemu z tylnimi hamulcami .