Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat B5 2.8 v6 1999r - Problem z odpaleniem olej na świecach nie na tłokach t

29 Nov 2018 19:37 762 9
  • Level 3  
    Problem mam Zona odpaliła na mrozie chodził chwile i zgasł pojawił się olej w kielichach od świec i nie chce odpalić
  • Level 35  
    Przewód odma jest drożny.
  • Level 3  
    nie mam pojęcia każę sprawdzić nie ma mnie w domu wielkie dzięki mam nadzieje ze to to nie sprawiał problemów wcześniej

Dodano po 1 [minuty]:

Ale skąd olej na górnej części świec

Dodano po 10 [minuty]:

Tam gdzie kable
  • Level 13  
    Olej w kielichach świec w tym silniku bierze się z nieszczelności pomiędzy pokrywą zaworów a głowicą. Jeżeli uszczelka jest nie pierwszej młodości, do tego wystąpi większe ciśnienie w komorze korbowej (spowodowane np. przymarzniętą odmą, choć niekoniecznie), to wtedy w tym silniku masz olej na świecach. Sprawdź drożność odmy, wymień uszczelki pod pokrywą zaworów i problem zniknie. TTTM. Pytanie pomocnicze - czy ten olej nie jest aby na świecach po stronie kierowcy? Bądź po tej stronie jest go więcej?
  • Level 3  
    i dlatego nie odpala ?

Dodano po 10 [minuty]:

Przepraszam ze tak nudzę ale lubię tego Passata nie jestem mechanikiem kupiłem go Zonie naprawdę jest zadbany i szkoda nam go

Dodano po 1 [minuty]:

jerry1960 Sharuga pewnie macie racje odwdzięczę się

Dodano po 11 [minuty]:

Passat B5 2.8 v6 1999r - Problem z odpaleniem olej na świecach nie na tłokach t

Dodano po 35 [minuty]:

Fotka mojego paska w tle

Dodano po 58 [minuty]:

Sharuga cz może dla tego nie odpalać

Dodano po 6 [minuty]:

Mialem wcześniej golfa 2 1.8gti nie zawodny później kupiłem audi a 6 allroud 2.5 tdi dupa potem renault grand espace 3.0 dci dupa wiec chce vw ten mi pasuje pozmieniałem filtry oleje sprzęgło czegoś jeszcze potrzebuje

Dodano po 6 [minuty]:

Czy jest możliwość ze to sonda lam dla mam katalizatory do wymiany zona była na przeglądzie w październiku i wykazało nadmierne ale w normie wiemy ile kosztują czekam aż zarobie
  • Level 35  
    Udrożnij odmę o ile jest niedrożna , wyczyść olej wokół świec , oraz przewody zapłonowe . Wykręć świece zapłonowe zobacz w jakim są stanie.
  • Level 3  
    Witam ponownie odma jest bardzo stara cala popękana czy to to zawiodło
  • Level 13  
    Olej na świecach raczej na pewno nie jest przyczyną nieodpalania. Chyba, że oprócz oleju jest tam woda. Przyczyn może być tak wiele, że nie da się zdiagnozować tej konkretnej zdalnie, przez forum. W tych silnikach padają też cewki. Mechanik ogarnięty pozostaje.
  • Level 3  
    Ale iskra jest na kazdej z swiec
  • Level 3  
    okazalo sie ze mam odobno dwa baki i zjednego baku paliwo nie przeszlo

Dodano po 15 [godziny] 30 [minuty]:

witam Problem rozwiązany wina była z tylu paliwo nie przelewało się z drogiego zbiornika pokazywało polowe baku lecz w pierwszym nie było nic paliwa dziękuje Wszystkim