Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 206 - Brak prawego światła mijania.

vasteq 29 Nov 2018 20:17 15240 4
    vasteq
    Level 18  
    Witam, żona ma Peugeota 206 benzyna chyba 1.2, z 2003 roku i nie pali jej się żarówka prawego światła mijania, i to nie wina żarówki bo po przełożeniu miejscami na lewą lampę jest dalej to samo. Lewe świeci ok. Szukam bezpiecznika od tego światła. Pomoże ktoś znaleźć bo widzę że co rocznik to inne mają skrzynki bezpieczników.
    Poniżej zdjęcie bezpieczników pod kierownicą:

A tu zdjęcie pod maską przy akumulatorze:
    automobilklub
    Level 16  
    Nie sądzę, by każde światło było zabezpieczone osobnym bezpiecznikiem. Jak jedno działa to przyczyny szukać trzeba w przewodach między lampami lub w gnieździe żarówki.
    vasteq
    Level 18  
    nie wiem, możliwe że tak, ale gdzieś znalazłem opis bezpieczników, z których wynika że każde światło ma inny bezpiecznik, poniżej zdjęcie. Ale nie wiem z jakiego to rocznika i modelu jest. U mnie też nie ma chyba takich numerów jak 32 (mijania prawe):

automobilklub
    Level 16  
    Z tej tabeli wynika, że to rzeczywiście rozdzielone obwody. Prawe mijania jest połączone z kontrolką na desce - czy u ciebie kontrolka się włącza po włączeniu świateł mijania?
    Jeśli tak to miernik w dłoń i najszybciej będzie sprawdzić każdy bezpiecznik w zakresie 7.5A-10A testem ciągłości obwodu. Tylko odłącz akumulator wcześniej by miernika nie spalić...
    kula350
    Level 10  
    Podepnę się, chociaż stary temat. Czy ktoś ma schemat instalacji elektrycznej 206 SW po 2004. Gdzie jest umieszczony BSI? Oraz gdzie są masy w kombi 206, szczególnie z tłu pojazdu?