Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Leadtek WinFast DTV2000 H PLUS - Nie mogę złapać stacji na Win10

29 Lis 2018 20:34 318 4
  • Poziom 9  
    Witam, mam mały problem z tunerem TV na PCI (Leadtek WinFast DTV2000 H PLUS).

Zacznę od początku ( tak chyba najlepiej :P).
    Karta sprawna, sprawdzana na innym PC z Win7 z podłączoną anteną śmigała, aż miło.
    Wziąłem więc kartę do siebie do kompa z win 10, sterowniki weszły bezproblemowo, wpiąłem koncentryk (jako, że telewizje mam DVB-T, a nie DVB-C to wpiąłem pod złącze air ant) pierwsze skanowanie i zonk. Nie złapałem żadnych stacji. Przeprowadzałem już próby na różnych programach (m.in. ProgDVB, Dvb Dream, Kodi, Windows Media Center, a nawet WinFast PVR2)

Czy ktoś już może spotkał się z takim problemem??

Pozdr

P.S.

Dodam, że taką samą sytuację mam z tunerem na USB (ASUS My Cinema U3000 Hybrid)
  • Poziom 31  
    Witam
    bartolomeo97 napisał:
    Karta sprawna, sprawdzana na innym PC z Win7 z podłączoną anteną śmigała, aż miło.
    i ten sam kabel od anteny został wetknięty do karty Leadtek WinFast która została przełożona tylko do innego PC z Win.10 i
    bartolomeo97 napisał:
    pierwsze skanowanie i zonk. Nie złapałem żadnych stacji.
    To dziwne , zakładając, że nie ma problemów ze sterownikami.

1. Proponuję sprawdzić czy ustawienia w programie obsługującym kartę TV są prawidłowe.
    2. Pomocne może być wstawienie karty do komputera w którym ona chodziła , dokładnie zobaczyć ustawienia programu i to samo wprowadzić w PC z win.10.
    3. Jeżeli nie jest to ta sama antena to trzeba by sprawdzić czy do kabla dochodzi sygnał antenowy.

Powodzenia
  • Poziom 9  
    antek1cza napisał:
    1. Proponuję sprawdzić czy ustawienia w programie obsługującym kartę TV są prawidłowe.
    2. Pomocne może być wstawienie karty do komputera w którym ona chodziła , dokładnie zobaczyć ustawienia programu i to samo wprowadzić w PC z win.10.
    3. Jeżeli nie jest to ta sama antena to trzeba by sprawdzić czy do kabla dochodzi sygnał antenowy.

Co do pierwszego punktu, jeśli weźmiemy pod uwagę program WMC to tam nie definiuje żadnych ustawień. Co do innych programów to wszystko podstawowo bez wprowadzania żadnych zmian (zarówno na jednym jak i na drugim więc i ustawienia są takie same). Do kabla dochodzi sygnał antenowy, wprawdzie na poprzednim kompie za antene robił drut miedziany 2,5mm^2 (dokładnie tak samo robiona https://majsterkowo.pl/prosta-antena-do-obioru-dvb-t/), ale to nie robi różnicy.

Wszystko wskazuje na to, że winnym jest jakże to najbardziej zachwalany system MS. Tylko tutaj pytanie, czy jest to na poziomie sterownika, czy po prostu tak zj** to znaczy dali ciała przy pisaniu nowego systemu.
  • Poziom 8  
    Winnym jest system od MS :)
  • Poziom 16  
    Kolego miałem podobne problemy z tego typu zabawkami.

W moim przypadku winny był sterownik - wszystko się poprawnie instalowało ale tuner nie reagował na nic a tym samym nie wyszukiwał programow.

Po przekopaniu całego internetu i spróbowaniu 999 sterowników w końcu znalazłem odpowiedni.

Mała porada: spróbuj ze sterownikami z win7 x64, ewentualnie win 8 x64