Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Medion x64 p8 D5000 - brak dzwięku na wyjściach z płyty głównej

mrukolandia 29 Lis 2018 21:52 162 5
  • #1 29 Lis 2018 21:52
    mrukolandia
    Poziom 2  

Witam . Problem mój polega na tym że kupiłem komputer i wydaje mi się że jest niesprawny ponieważ nie ma dzwięku na wyjściach płyty głównej. Wszystkie sterowniki aktualne, system przywracałem , zaktualizowałem i nic. Sprawdziłem komputer " aidą 64"i niby wszystko jest w porządku. Jedyną opcją aby uzyskać dzwięk jest podłączenie monitora przez złącze hdmi i wpięcie słuchawek do gniazda monitora. Pzy podłączeniu monitora przez kabel DVI D na pasku narzędzi przy ikonie głośnika wyświetla brak głośników lub słuchawek pomimo że są podłączone. Jestem laikiem pod względem komputerów ale wyczytałem informację że karta graficzna dedykowana zastępuje złącza graficzne płyty głównej ,czyżby też wyjścia dzwiękowe ? Płyta główna: ECS P2A4-EM (AM4)
    Procesor: RYZEN 3 1200 4x 3.1 GHz
    Karta graficzna: GEFORCE GTX-1050 2GB HDMI / DVI-D / DISPLAY PORT
    Pamięć RAM: 8GB DDR4
    Dysk twardy: HDD 500GB / WD
    Napęd optyczny: DVD-RW SAMSUNG
    Zasilacz: HEC 350W 80 BRONZE PLUS
    Łączność: LAN (Gigabit Ethernet) / WIFI INTEL DUAL BAND AC-3165 + BLUETOOTH 4.2
    Złącza płyty głównej: 4 x USB3.0 / 2 x USB2.0 / LAN / 5 x AUDIO / SPDIFF / USB-C
    Złącza front panelu: 2 x USB3.0 / 2 x AUDIO / SD
    System operacyjny: WINDOWS 10 HOME PL x64

0 5
  • Mitronik
  • Pomocny post
    #2 29 Lis 2018 23:53
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Pokaż screena z menadżera urządzeń z rozwiniętą zakładką "Kontrolery dźwięku, wideo i gier".

0
  • Mitronik
  • #3 30 Lis 2018 09:17
    MiroLord
    Poziom 19  

Przez DVI nie puścisz dźwięku. W takim przypadku musisz podłączyć wyjście karty dźwiękowej (na ogół zielone gniazdo minijack) pod zewnętrzne głośniki. Chyba że masz wejście dźwięku w monitorze, wtedy potrzebujesz kabla z końcówkami minijack - minijack.
    Możesz też spróbować podłączyć bezpośrednio słuchawki pod wyjście dźwięku w komputerze - powinieneś usłyszeć dźwięk.

0
  • #4 30 Lis 2018 20:13
    mrukolandia
    Poziom 2  

wiem że przez dvi nie idzie dźwięk ale wszystkie gniazda nie działają w płycie głównej a na pasku narzędziowym ikona głośnika czerwona kropa z " x", i komunikat: nie podłączono głośników ani słuchawek , przy połączeniu przez HDMI dźwięk jest tylko na wyjściu słuchawek w monitorze a na pasku narzędziowym na głośniku wyświetla nazwę monitora. Acha monitor jest bez głośników i oprócz HDMI, dvi- d ,d -sub i wyjścia słuchawek nic nie ma

0
  • Pomocny post
    #5 04 Gru 2018 13:24
    MiroLord
    Poziom 19  

Wygląda na to, że zintegrowana dźwiękowa karta nie jest zainstalowana.
    Pobierz sterowniki stąd:
    Realtek

wybierz pozycję drugą dla systemów 64-bit i zainstaluj. Powinny zadziałać z twoją płytą.

0
  • #6 04 Gru 2018 21:43
    mrukolandia
    Poziom 2  

Dziękuję wszystkim za pomoc, wszystkie próby spełzły na niczym, ani sterowniki do biosu ,karty graficznej i czegoś tam jeszcze nie pomogły. Powód jest prosty: brak karty dźwiękowej. Kolega który się zna trochę na tym próbował wszystkiego, w końcu otwarliśmy obudowę i miejsce w którym powinna być karta było puste. Komputer okazał się składanką z niedopasowanych części, system który tam był też był jakąs wersją aktywowaną do 10. Więc komputer poszedł do zwrotu.

Dodano po 1 [minuty]:

komputer oddałem do sklepu

0