Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki TV do MKV z kompa, audio b璠zie sz這 przez stary zestaw Unitry

dobrygosc2 29 Nov 2018 22:34 603 18
    dobrygosc2
    Level 10  
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 4m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? na wprost
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? monitor IIYAMA 23,5 cala AMVA+
    X2483HSU-B1
    4. Jak mark preferujesz?
    5. Jakiej wielko軼i telewizora szukasz?
    6. Jaki sygna i urz康zenia b璠 pod陰czone do telewizora? MKV z komputera
    7. Jaki rodzaj program闚 ogl康asz najcz窷ciej? Filmy i Seriale
    8. Czy b璠ziesz gra w gry, a je郵i tak to na konsoli czy komputerze PC? nie
    9. Czy b璠ziesz aktywnie korzysta z systemu SMART telewizora?
    10. Ogl康asz wieczorami czy w dzie? i w dzie i wieczorami
    11. Ile pieni璠zy mo瞠sz przeznaczy na zakup telewizora? ok. 2500

Co powiecie o: TX-50EX700E jest dost瘼ny od 2500 PLN.
    Antena TV nie b璠zie pod陰czona w og鏊e. Tylko komp. Wi璚 przez HDMI.
    Da si sterowa ogl康aniem film闚 i serialu smartfonem lub pilotem? Pewnie nie jak b璠zie podpi皻y TV jako wy鈍ietlacz. Z kolei kopiowanie materia堯w do obejrzenia specjalnie na pendrive lub dysk zew. nie u鄉iecha mi si.
    Co radzicie? Dzi瘯uj Mocno.
    antek1cza
    Level 31  
    Witam

dobrygosc2 wrote:
    Co radzicie?
    Trudno doradzi przy tak du篡m wyborze sprz皻u.
    Z mojego do鈍iadczenia powiem tylko, 瞠 SmartTV praktycznie uniezale積ia od komputera pod kontem ogl康ania film闚, wiadomo軼i itp.
    Je瞠li dostarczy si do TV internet to do ogl康ania s tysi帷e stron www - do wyboru do koloru.
    Proponuj tylko zwr鏂i uwag 瞠by telewizor mia SmartTV oraz mo磧iwo嗆 pod陰czania si do niego bezprzewodowo (nie zale積ie od kabli) smarfon闚, tablet闚, laptop闚 bez wzgl璠u na system (Android, iMac, Windows) bo z tym niekt鏎e modele maj problem.
    Mo瞠 warto te pomy郵e 瞠by tuner by DVB-T / DVB-C (to generalnie jest) + DVB-S (satelita).
    dobrygosc2 wrote:
    Antena TV nie b璠zie pod陰czona w og鏊e
    To czasem mo瞠 si zmieni a w闚czas istnieje mo磧iwo嗆 uruchomienia satelity cho熲y dla nauki j瞛yk闚 :)
    dobrygosc2
    Level 10  
    By這by super gdyby taki TV potrafi bezprzewodowo bra tre軼i do wy鈍ietlania z kompa. Odesz豉by pl徠anina kabli a dosz豉 mo磧iwo嗆 sterowania przez pilot TV. Ale czy stary router bezprzewodowy (Standard N na pa鄉ie 2,4 Ghz) 150 MB/s da豚y rad z przep造wno軼i materia堯w Full HD jak i U HD (ok 15 MB/s do nawet 40 MB/s).
    Teoretycznie wiem, 瞠 powinien, ale w praktyce wiemy jak to wygl康a przecie...?

Internet mam tylko mobilny, wi璚 mog zapomnie o pod陰czeniu TV do sieci, chyba,瞠 w nocy tylko, gdy b璠 te nielimitowane noce u dostawc闚. Na stacjonark nie ma szans - wzgl璠y administracyjne - niestety,
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Skoro PC pod陰czony pod TV na stale to smart tv mo瞠sz pomin帷 w rozwa瘸niach.
    畝den tv nie da takich mozliwosci jak komputer. To inna liga dost瘼no軼i, szybko軼i etc.
    Poza tym Smart TV bez internetu to nie ma sensu.

UHD HDR np. z Netflixa to max 19 mbit/s. Srednio leci ok 12 mbit/s.
    FHD to do 6 mbit/s.
    dobrygosc2
    Level 10  
    Ludwik XVI wrote:
    Poza tym Smart TV bez internetu to nie ma sensu.

Jest tak: Pobieram tre軼i do obejrzenia w nocy i mam ustawione, 瞠by komp si wy陰cza tu przed up造wem tych nielimitowanych GB u operator闚 kom鏎kowych. P騧niej - wieczorem - ogl康am to co si pobra這 w nocy - tak to dzia豉 u mnie;)

1. Czy matryce s takie same w TV i w monitorach?
    Czyli, czy mo積a powiedzie, skoro si wie, 瞠 IPS ma s豉by kontast i kolory, ale dobre k徠y widzenia, 瞠 tak samo zachowa si zar闚no TV jak i monitor z tak matryc.
    2. Obecnie mam monitor na matrycy AMVA+, czy to jest odpowiednik VA w Telewizorach?
    3. Wida, 瞠 monitory s dro窺ze ni TV o tych samych wielko軼iach, czy to znaczy, 瞠 one s lepszej jako軼i? Inaczej wytwarzane? Czym si r騜ni? Mo瞠 zamiast TV zainwestowa w Monitor?
    4. Co co mnie irytuje i szukam rozwi您ania tych problem闚 to brak mo磧iwo軼i zdalnego sterowania ogl康anymi tre軼iami i ich g這郾o軼i. Chcia豚ym ogl康a nie siedz帷 przy monitorze komputerowym, ale by na kanapie czy le膨c wygodnie na 堯磬u. Standardowo u篡wam playera VLC, cho si zdarza - do嗆 rzadko-ale jednak-瞠 nietypowo zakodowane np. koncerty na no郾iku Blue Ray VLC nie potrafi odtworzy 軼ie磬i Dolby Atmos (tnie d德i瘯), za Media Player Classic odtwarza to bez 瘸dnego problemu. Mam te problem z odtwarzaniem tre軼i z YT zakodowanych w jakim najnowszym kodeku, m鎩 komp po prostu nie wyrabia z dekodowaniem takiego materia逝 w VLC, za drugi program wspomniany obs逝guje je poprawnie. Jest te problem z g這郾o軼i, nie mam przecie pilota, kt鏎y obs逝giwa by list odtwarzania w kompie i g這郾o嗆, i si zdarza w nocy, 瞠 niekt鏎e tre軼i na YT s zbyt g這郾o i wtedy musz lecie je 軼iszy. Szukam wi璚 takich rozwi您a, kt鏎e uwolni造 by mnie od konieczno軼i biegania od 堯磬a do kompa i z powrotem.
    5. Wi璚 na co si decydowa: Monitor czy Telewizor?
    6. Na pocz徠ku, gdy zakupi貫m nowy monitor pod陰czy貫m go kablem HDMI i dopiero po paru miesi帷ach przepi掖em go na z陰cze DVI i zauwa篡lem olbrzymi r騜nic w jako軼i wy鈍ietlanego obrazu. Czym to prawid這we i czym jest spowodowane? Wtedy mia貫m monitor LG na matrycy IPS.
    7.Szukam czego co w danej chwili posiada najkorzystniejszy stosunek cena - mo磧iwo軼i - wydajno嗆. I nie straci drastycznie na warto軼i w przysz這軼i.
    Pos逝輳 si przyk豉dem: Pendrive ADATA UV128 USB 3.1
    8 GB = brak
    16 GB = 16,70
    32 GB = 20,48
    64 GB = 45,40
    128 GB = 160
    8. Tak przy okazji, czy s jakie marki, kt鏎e oferuj d逝窺z gwarancj ni standardowe 24 msc?
    9. Na pr鏏 przenios貫m monitor z biurka pod sof, postawi貫m na stoliku i w陰czy貫m film 1080. Jego specyfikacja:
    Video codec .................: x264
    Bitrate .....................: 14.0 Mbps
    Resolution ..................: 1920 x 1014 (1.893)
    Frame rate ..................: 23.976 fps
    Audio 1 .....................: AC-3 | 384 Kbps | 5.1
    Audio 2 .....................: AC-3 | 640 Kbps | 5.1
    Language 1 ..................: Polish Lector
    Language 2 ..................: English
    Subtitle ....................: Polish SRT forced | Polish SRT | English SRT
    Time ........................: 2h 27mn 25s
    Size ........................: 15.5 GiB

Musz przyzna, 瞠 obraz by doskona造 i wci庵aj帷y, gdy monitor by o po這w dystansu kr鏂ej (2 metry zamiast 4 metr闚). Takich w豉郾ie pozycje ogladam na co dzie.
    Mo瞠 wi璚 monitor kupi drugi i zamontowa bli瞠j?
    Gdy b璠zie konieczno嗆 mog dokupi dodatkowe sprz皻y typu klawiatura bezprzewodowa czy router Wi Fi lub dysk przeno郾y?
    Prosz o konstruktywne porady - jak ogarn望 temat - bo jest rozleg造 i zagmatwany dla mnie.
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    1. Tak
    2. Tak
    3. Monitory s豉bo skaluj obraz, maj inna elektronik, nie maj up造nniaczy obrazu. Inne zastosowania, inne potrzeby.
    4. Moze pilot do kompa :) Albo bezprzewodowa myszka i klawiatura
    5. Monitor do komputera (praca, office, www etc) Telewizor do telewizji, seriali, filmow.
    6. Nie wiem
    7. Wszystko straci mocno na wartosci w przyszlo軼i. To nie klasyki jak w samochodach. Podstawowe modele na matrycach 120Hz wydaja sie miec najlepszy stosunek cena/jakos
    8. Tak, mozna wykupic dodatkowo. Np. Sony czy Samsung (okresowe akcje)
    9. Przy 4m optymalne jest 58-65cali do ogladania film闚. 14mbit przy FHD to juz dobry bitrate. TV przy 1080i ma z reguly ok 4mbit...
    dobrygosc2
    Level 10  
    Ludwik XVI wrote:
    4. Moze pilot do kompa :) Albo bezprzewodowa myszka i klawiatura

Prosz o namiary, jestem zdecydowany na to, na pewno si przyda. Prosz o link. Jak to skonfigurowa pod VLC i /lub Media Player Classic?
    Pozdrawiam.

Dodano po 2 [minuty]:

Ludwik XVI wrote:
    Przy 4m optymalne jest 58-65cali do ogladania film闚. 14mbit przy FHD to juz dobry bitrate. TV przy 1080i ma z reguly ok 4mbit...

He he domy郵am si - wiem, bo jak ch這paki zrobi jakiego Ripa z TV to waga plik闚 i tym samym bitrate jest du穎 nizszy ni ich Ripy z Blue Raya
    antek1cza
    Level 31  
    dobrygosc2 wrote:
    By這by super gdyby taki TV potrafi bezprzewodowo bra tre軼i do wy鈍ietlania z kompa
    Jest to mo磧iwe od oko這 8 lat https://gadzetomania.pl/9608,multimedia-bez-kabli-czyli-bezprzewodowe-hdmi-w-laptopach
    Fakt , 瞠 jest to metoda nie z ka盥ym sprz皻em dzia豉j帷a poprawnie ale mo積a pod陰czy np.laptopa z TV https://www.youtube.com/watch?v=XQKSRQpzJXU
    dobrygosc2 wrote:
    Internet mam tylko mobilny, wi璚 mog zapomnie o pod陰czeniu TV do sieci
    Nie koniecznie bo mo積a :
    a) w smartfonie w陰czy hotspot-a i udost瘼ni internet TV ,
    b) uruchomi router na kart sim i po陰czy go z TV,
    c) mo瞠 jest gdzie w pobli簑 Hotspot operatora u kt鏎ego jest karta sim ,
    Oczywi軼ie trzeba mie w abonamencie co najmniej kilka Gb 瞠by swobodnie przegl康a internet w陰cznie z filmami-szkoleniami itp.
    Ludwik XVI wrote:
    畝den tv nie da takich mozliwosci jak komputer.
    I tak i nie zale篡 od wymaga.
    Je瞠li wystarczy youtube i przegl康arka www to jest to dobre i praktyczne rozwi您anie nie blokuj帷e komputera kt鏎y w tym samym czasie mo瞠 robi co innego.
    Dodatkowo wszystko idzie obs逝篡 pilotem od TV.
    Aspektem mo瞠 ma這 istotnym (zale篡 te dla kogo) ale jednak wyst瘼uj帷ym jest dodatkowy pob鏎 energii przez laptopa gdy b璠zie chodzi razem z TV.
    Fakt , 瞠 jako嗆-rozdzielczo嗆 odbioru np. na youtube jest r騜na ( za to reklamy prawie zawsze s puszczane w FHD) ale i tak w laptopie jest praktycznie to samo.
    dobrygosc2 wrote:
    4. Co co mnie irytuje i szukam rozwi您ania tych problem闚 to brak mo磧iwo軼i zdalnego sterowania ogl康anymi tre軼iami i ich g這郾o軼i
    Rozwi您aniem jest oryginalny pilot od TV

Oczywi軼ie to s tylko sugestie i podpowiedzi :)
    dobrygosc2
    Level 10  
    Sprawa pilota od這穎na w czasie. Najpierw TV trzeba po testowa - posprawdza.
    Czyta貫m ostatnio po par godzin dziennie nasze forum: Jaki TV Kupi?
    Zdecydowa貫m si wzi望 udzia w niedziel w licytacji i uda這 mi si wygra TV:
    Telewizor Panasonic TX-50CS520E 50 cali LED za 1106 z, by這 14 ch皻nych, a w sumie by這 ich 16
    Od razu zam闚i貫m tak瞠: UCHWYT DO TELEWIZORA WIESZAK 26-55" MC-760 za 63 zeta - Maclean MC-760.
    Znalaz貫m tak瞠 m鎩 w徠ek sprzed 3 lat, w kt鏎ym @LOCOLOCO poleca mi TV w豉郾ie Panas這nica ;)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2962750.html

Tutaj mam por闚nanie tego co mi poleca LOCOLOCO z tym, kt鏎y kupi貫m w niedziel w nocy.
    https://www.displayspecifications.com/en/comparison/92108a1a3

Jakich specjalnych r騜nic nie zauwa篡貫m, obydwa s na matrycy MVA

TX-42as600 vs TX-50CS520E

Czyta貫m tak瞠 to: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/panasonic-tx-50cs520e-test.html

A tutaj czyta貫m bardzo o篡wion dyskusj o przewadze starszych modeli Panas這nica nad nowszymi modelami:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3116371.html

Panowie, jakie wasze komentarze? Dobrze czy 幢e post徙i貫m?
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    dobrygosc2
    Level 10  
    LOCOLOCO wrote:
    Ale je郵i Ci si podoba - to extra !

B璠 wiedzia jak dojedzie i go pod陰cz. Ale wpierw - mrozy - wi璚 ze 2 godziny b璠zie odpoczywa po trudach podr騜y ;)
    Przesiadam si z ogl康ania na monitorze 24" IIYAMA na Telewizor. Najwy窺za pora.
    Napisz relacj po pod陰czeniu.

Dodano po 16 [godziny] 46 [minuty]:

Dotar, pod陰czy貫m, dzia豉. Jego wielko嗆 jest ogromna.
    Jestem ciekawy co s康zicie o tym rozwi您aniu, a tak瞠 co Ludwik XVI o nim my郵i?
    Pozdrawiam.
    dobrygosc2
    Level 10  
    Ludwik XVI wrote:
    CS520 to by豉 dobra seria TV.
    Ja raczej bym u慶wanego tv nie kupi ale to tak bardziej generalnie. Sam model ok.

Ja tak瞠 nie kupuj wszystkiego u篡wanego. Np. dysku HDD czy SSD bez gwary bym nie kupi. Dla mnie zdj璚ia s niezwykle wa積e - przy decyzji czy licytowa czy te nie. A tutaj zdj璚ia by造 doskona貫. Wida, 瞠 o TV dbano a go嗆 ma zadbany pok鎩. Gdyby by TV na 堯磬u na jakim kocu to ju du篡 minus dla mnie.
    Dotar - jest ca造 - jestem zadowolony - musz przyzna - w陰czy貫m film i ten kontrast jest dokona造 - musz przyzna.

Mam teraz jeszcze 2 zapytania:
    wpisa貫m Klucz szyfrowania w TV, ale nie zajarzy貫m jeszcze jak wcisn望 enter na pilocie, po prostu on jest w trybie "wpisywania" has豉 do Wi-Fi, a has這 ju wpisa貫m, tzn. wybra貫m poprzez pilota ale jak pchn望 dalej?

Ten odbiornik co pisze o 豉twym udost瘼nianiu plik闚 z PC, prosz o namiary jak to skonfigurowa. Cho w sumie sam nie wiem - teraz mam tak, 瞠 sklonowa貫m obraz w PC na monitor i TV, wi璚 w陰czam co do obejrzenia i mam d德i瘯 wie輳 Audio podpi皻 pod PC-ta. Gdybym jako udost瘼ni TV pliki z PC-eta to przecie tego d德i瘯u nie b璠zie - musia豚ym przepina wtyczk Jack lub kupi jaki 陰cznik typu 2 廝鏚豉 - 1 wej軼ie, czyli w moim przypadku 2 x Jack 3,5 cala > 1 x wej軼ie DIN.

Aha - je郵i chodz o ten net do TV to pod陰czy bezpo鈔ednio kablem PC z TV, wtedy musi by kabel tzw. niekrosowany czy te pod陰czy poprzez router. M鎩 router to:
    TL-WR841N i ma wgranego Gargoyla. Obecnie ten router jest nie u篡wany, gdy korzystam z ma貫go mobilnego routera od sieci T-Movile (taka ma豉 czarna mydelniczka) ;)
    Nazwa urz康zenia: MW40

Co radzicie?

Najlepiej by by這 by TV mia dost瘼 do mojego PC poprzez kabel Ethernet ale dost瘼 do sieci mia wy陰czony lub limitowany. Mam tylko 20 GB na miesi帷.
    dobrygosc2
    Level 10  
    Ludwik XVI wrote:
    Ja raczej bym u慶wanego tv nie kupi ale to tak bardziej generalnie.

Zdecydowa這 to, 瞠 jest oryginalne pude趾o po nim wraz ze styropianami plus niskie jak na taki sprz皻 Koszty wysy趾i - jedynie 20 z這tych. Plus wspomniane dobre zdj璚ia. Dosta貫m tak瞠 pe軟 papierologi wraz z paragonem, dowodem wydania itd. Gdyby powy窺zego nie by這 - nie licytowa豚ym. Mia貫m szcz窷cie - tym razem - musz przyzna. Jak dotychczas mia貫m tylko 1 wtop w allegro, ale ca陰 kas odzyska貫m.
    antek1cza
    Level 31  
    dobrygosc2 wrote:
    do TV to pod陰czy bezpo鈔ednio kablem PC z TV, wtedy musi by kabel tzw. niekrosowany czy te pod陰czy poprzez router
    Przez router
    dobrygosc2 wrote:
    Najlepiej by by這 by TV mia dost瘼 do mojego PC poprzez kabel Ethernet ale dost瘼 do sieci mia wy陰czony lub limitowany
    Mo積a to ogranicza ale zale篡 to od routera i jego softu.