Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Ford Mondeo Mk 3 - K這pot z rozruchem silnika, i kopci na bia這.

30 Lis 2018 06:05 465 8
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam problem z Fordem Mondeo Mk3 TDCI 115 KM, chodzi o to 瞠 jest k這pot z rozruchem silnika, zanim wejdzie na obroty trzeba d逝窺zy czas odczeka a przy zimnym silniku kopci mocno na bia這. By貫m u 2 mechanik闚 瘸den z nich nie wykry 瘸dnej diagnozy nawet i komputer nic nie wykaza, jeden tylko z tych dw鏂h mechanik闚 wykry 瞠 kontrolka si 鈍ieci od akumulatora przy odpalaniu jak nie chce wej嗆 na obroty, jak ju zga郾ie wtedy zaczyna chodzi normalnie.Informuje 瞠 wtryski zosta造 zregenerowane.

Prosz o pomoc co to mo瞠 by za problem.
  • Poziom 10  
    Z tego co wiem, regeneracja wtrysk闚 nie zawsze przynosi efekty, bo w MK3 2.0 TDCI zwykle przyczyn uszkodzenia wtrysk闚 s opi趾i z pompy wtryskowej. Mo瞠 nie wchodzenie na obroty jest zwi您ane z brakiem odpowiedniego ci郾ienia na listwie wtryskowej tudzie pomp wtryskow, przez co te mo瞠 kopci na bia這. Na bia這 mo瞠 kopci te przez wysok wilgotno嗆 zasysanego powietrza i wod w uk豉dzie wydechowym lub p瘯ni皻 g這wic/uszkodzon uszczelk pod g這wic.
    Warto te sprawdzi odpalanie na innym/nowym akumulatorze z du篡m pr康em rozruchowym (aku do diesla musi mie walni璚ie).
    Je瞠li po rozgrzaniu kopcenie ustaje, warto sprawdzi te 鈍iece 瘸rowe.
  • Poziom 38  
    K這pot z rozruchem silnika w tym typie to mog by niestety lej帷e wtryskiwacze. Co by這 powodem ich wymiany? Zreszt chyba naj豉twiej je sprawdzi ponownie. Do tego mo積a te zaliczy pomp wtryskowa. Te b璠zie bia造 dym. Kolejna rzecz nie ubywa Ci p造nu w zbiorniczku od ch這dnicy? Na t chwil to za du穎 nie wiadomych. Kt鏎y to rocznik tego auta?
  • Poziom 2  
    janek1815 napisa:
    K這pot z rozruchem silnika w tym typie to mog by niestety lej帷e wtryskiwacze. Co by這 powodem ich wymiany? Zreszt chyba naj豉twiej je sprawdzi ponownie. Do tego mo積a te zaliczy pomp wtryskowa. Te b璠zie bia造 dym. Kolejna rzecz nie ubywa Ci p造nu w zbiorniczku od ch這dnicy? Na t chwil to za du穎 nie wiadomych. Kt鏎y to rocznik tego auta?

Rocznik 2003 po pierwszym liftingu

Dodano po 10 [minuty]:

BombaNs napisa:
    Z tego co wiem, regeneracja wtrysk闚 nie zawsze przynosi efekty, bo w MK3 2.0 TDCI zwykle przyczyn uszkodzenia wtrysk闚 s opi趾i z pompy wtryskowej. Mo瞠 nie wchodzenie na obroty jest zwi您ane z brakiem odpowiedniego ci郾ienia na listwie wtryskowej tudzie pomp wtryskow, przez co te mo瞠 kopci na bia這. Na bia這 mo瞠 kopci te przez wysok wilgotno嗆 zasysanego powietrza i wod w uk豉dzie wydechowym lub p瘯ni皻 g這wic/uszkodzon uszczelk pod g這wic.
    Warto te sprawdzi odpalanie na innym/nowym akumulatorze z du篡m pr康em rozruchowym (aku do diesla musi mie walni璚ie).
    Je瞠li po rozgrzaniu kopcenie ustaje, warto sprawdzi te 鈍iece 瘸rowe.

Problem z obrotami jest tylko, gdy ja go odpalam i nie reaguje na wi郾iecie peda gazu jak ju wskoczy na obroty wtedy jest ok i przestaje kopci na bia這, w czasie jazdy ma moc nie muli, wi璚 wydaje mi si 瞠 z wtryskami mo瞠 by ok. Akumulator jest dobry na kilka dni nawet w zimnym sta nie odpalany i potrafi dzia豉, problem jest tylko z kontrolka kt鏎a si 鈍ieci w czasie rozruchu silnika, jak ju z ga郾ie wszystko robi si ok.
  • Poziom 27  
    BombaNs napisa:
    Akurat w TDCI wazne jest jakie obroty przy kr璚eniu ma silnik, nawet latem ciep造 silnik tdci Delphi przy padni皻ym akumulatorze potrafi odpali kulawo, nie chce wej嗆 na obroty i pali si kontrolka.
    We wrzu dobry aku i spr鏏uj odpali.
    Mo瞠 te by mocno wypracowany rozrusznik.
    Do rozruchu silnika potrzebne jest napi璚ie akumulatora > 9 V. Ponadto konieczna jest pr璠ko嗆 obrotowa rozrusznika 225 obr/min.

Niezale積ie od tego - pod陰cz dobry tester z przytomnym diagnost, sprawd ci郾ienie na listwie podczas kr璚enia rozrusznikiem, powinno by 350 bar闚 +/- 50 bar闚, po odpaleniu na wolnych obrotach 250 bar闚 +/- 50 bar闚.
  • Poziom 11  
    A ja bym sprawdzi 鈍iece 瘸rowe bia造 dym to r闚nie nie spalone paliwo . Akumulator raczej bym odpu軼i je瞠li kreci ochoczo .
  • Poziom 27  
    alex-plus napisa:
    A ja bym sprawdzi 鈍iece 瘸rowe bia造 dym to r闚nie nie spalone paliwo . Akumulator raczej bym odpu軼i je瞠li kreci ochoczo .

W tych silnikach 鈍iece 瘸rowe pomagaj odpali silnik dopiero przy naprawd du篡ch mrozach, po d逝gim nocnym postoju. Ich podstawowe zadanie to zmniejszanie emisji szkodliwych sk豉dnik闚 spalin, dzia豉j jeszcze dosy d逝go (nawet kilkana軼ie minut) po odpaleniu, ich prac steruje PCM przy trzech ograniczeniach: czas, obroty (do 2.500), temperatura silnika (62-78 st.C).
    Silnik tdci sprawny mechanicznie (spr篹) i paliwowo, odpali bez problemu po nocy na mrozie nawet przy wszystkich niedzia豉j帷ych 鈍iecach.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Ja tam nie b璠 si spiera . Ale nie raz przyjecha do mnie tdci jaki i tddi z uszkodzonymi 鈍iecami widzia貫m tez wielokrotnie urwane . I w ka盥ym z nich by problem z uruchomieniem przerywa kicha prycha . Po prostu nauczonym do鈍iadczaniem zaczynam od rzeczy prostych . To tyle
  • Poziom 38  
    wojciechjanusz napisa:
    W tych silnikach 鈍iece 瘸rowe pomagaj odpali silnik dopiero przy naprawd du篡ch mrozach, po d逝gim nocnym postoju.

Tutaj si zgodz w 100% mam to auto i powiem szczerze 瞠 przew鏚 od 鈍iec 瘸rowych mam ca趾owicie od陰czony od wakacji. Mamy -8 i pali od strza豉. Oczko ju kupione musz zacisn望 nowe bo stare si u豉ma這. Zosta這 zaizolowane bo nie mia貫m nic mocniejszego a tam p造nie do嗆 du篡 pr康.

Dodano po 2 [minuty]:

Ciekawe jak Ci odpali jak prysniesz troch plaka do filtra. Obstawiam 瞠 p鎩dzie od strza豉.

Dodano po 8 [godziny] 47 [minuty]:

Musz Wam powiedzie 瞠 na zewn徠rz -12 Mondeo pokazuje -11 i po dw鏂h obrotach wa逝 korbowego auto r闚no chodzi . Dalej bez 鈍iec 瘸rowych. Stan silnika 180tys remont pompy i wtrysk闚 7 tys km temu we w豉snym zakresie.