Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie widzi Dysku Zewnętrznego ADATA SH93 Superior

30 Lis 2018 07:15 969 9
  • Poziom 3  
    Witam mam pewien problem z dyskiem ADATA SH93 Superior, jak podłączam go do komputera to świeci się dioda ale nie odczytuje mi nic.
    Wchodziłem w START -> 'zarządzanie komputerem' -> Magazyn -> Zarządzanie dyskami ale tam też go nie widać.
    Czy jest jakaś szansa żeby ten dysk jeszcze działał ? Może jest jakiś program do naprawy tego typu spraw ?
    Bardzo proszę o odpowiedź, nie chodzi mi o odzyskanie danych tylko żeby dysk normalnie funkcjonował.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Witam,
    a czy wogole widac jakies nowe urzadzenie USB jak go podlaczasz ? Czy system nie widzi dysku czy jego sterownika?
    Co widzi gparted?, jezeli system go w koncu fizycznie wykryje, "okna" rozpoznaja niewiele.
    Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Nie widzi żadnego urządzenia nowego jak podłaczam. NIe widzi dysku wgl a sterownika to niewiem chyba też nie.
    gparted nie za bardzo wiem jak go użyć ?

Dodano po 15 [minuty]:

Jak przyłoże ucho do dysku to słychać takie ciche powtarzajace sie cały czas tykanie to dobrze czy zle ?

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Jak słychać ze środka ciche tykanie w odstępach w okolicach pół sekundy do sekundy, to źle.
    Możliwe zablokowanie głowic na powierzchni talerzy.

Chyba, że dysk rozpędza talerze a tykanie słychać dopiero później.
    Wtedy może to świadczyć o degradacji albo powierzchni albo głowic, i niemożność odczytania strefy serwisowej.
  • Poziom 3  
    Tykanie słychać od razu jak podłaćzam dysk i cały czas po cichu tyka.
  • Poziom 39  
    Witam,
    skoro tykanie masz caly czas to reanimacja dysku ma male szanse powodzenia, albo ulegl uszkodzeniu fizycznemu albo ostatnie sektory z konfiguracja sa nie czytelne.
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Przeszedłem to samo, jak masz PC to podłącz go w gniazda z tyłu obudowy (bezpośrednio do płyty głównej). Ja używam Stacji dokującej (STACJA DOKUJĄCA DYSKÓW SATA ATA IDE HDD USB) z gniazdami USB no i oczywiste osobne zasilanie. Spróbuj dobrego Hub_a z zasilaniem. Miałem takie zwykłe z zasilaniem ale to nie pomagało. To tykanie u mnie też było, to jest za mały "prąd" dochodzi do dysku.
  • Poziom 39  
    Witam,
    kolega ma sporo racji, ja bym sugerowal podlacz dysk bezposrednio pod sata na plycie bez obudowy i jezeli nadal tyka i jest nie widoczny to masz wiekszy problem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    To wygląda na dysk USB 2.0, do takich dysków w kieszonce dawali kiedyś specjalny kabelek "Y" by zasilić go z dwóch portów USB. Czy aby Ci nie zaginął? No a jeśli już to można podłączyć jakimś pewnym i możliwie krótkim kablem do gniazda USB z dobrą wydajnością, najlepiej USB 3.0, USB 2.0 gwarantuje niby 0,5A, ale niektóre dają spokojnie ponad 1A, a niektóre po latach nawet tego 0,5 A nie dają.
  • Poziom 43  
    0,5 A dają tylko dyski wymagają na rozruchu znacznie więcej (nie spełniają standardu USB 2.0) i jak płyta daje tylko 0,5 A lub niewiele więcej, to czasem ani tylne złącza bezpośredni na płycie ani nawet kabel Y nawet nie pomaga (widziałem takie płyty, mam specjalnie spreparowany kabel Y z odciętą linią danych na jednym złączu i odciętą linią zasilania na drugim, bo na standardowym USB Y pLyta główna potrafiła kraść prąd z dodatkowej ładowarki).
    Możliwe są wszystkie wymienione przyczyny oraz dodatkowo awaria samej kieszonki. Trzeba wykluczać po kolei.