Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Datacenter przekierowujące porty com do mojej maszyny wirtualnej

ViktorBecks 30 Lis 2018 08:58 180 1
  • #1 30 Lis 2018 08:58
    ViktorBecks
    Poziom 2  

Właśnie zainstalowałem Windows 2012 Datacenter i włączyłem Hyper-V. Zainstalowałem również kartę PCI-P, aby zwiększyć liczbę portów szeregowych x 2.

Po zainstalowaniu serwera VM w systemie Windows 2008 R2, staram się dowiedzieć, jak włączyć obsługę com 3 i com 4 dla nowo utworzonej maszyny wirtualnej. Czy to możliwe? W ustawieniach jest coś o rurach nazw, jak skonfigurować nazwy potoków, aby moja maszyna wirtualna rozpoznała com 3 i com 4?

0 1
  • #2 30 Lis 2018 11:15
    AlexMirtel
    Poziom 2  

ViktorBecks napisał:
    Właśnie zainstalowałem Windows 2012 Datacenter i włączyłem Hyper-V. Zainstalowałem również kartę PCI-P, aby zwiększyć liczbę portów szeregowych x 2.

Po zainstalowaniu serwera VM w systemie Windows 2008 R2, staram się dowiedzieć, jak włączyć obsługę com 3 i com 4 dla nowo utworzonej maszyny wirtualnej. Czy to możliwe? W ustawieniach jest coś o rurach nazw, jak skonfigurować nazwy potoków, aby moja maszyna wirtualna rozpoznała com 3 i com 4?

Cześć!
    Fizyczne przekierowanie portów do maszyny wirtualnej nie jest obsługiwane w Hyper-V (nigdy nie było i zgodnie z wcześniejszymi odpowiedziami MSFT nigdy nie będzie).

Zwykle zaleca się podłączenie portów COM z wnętrza maszyny wirtualnej do komputera hostingowego (może to być host funkcji Hyper-V, ale firma Microsoft nie zaleca żadnych innych aplikacji ani ról działających poza funkcją Hyper-V na poziomie hosta) przy użyciu portów szeregowych udostępniania przez oprogramowanie ethernetowe, takie jak to:

http://www.eltima.com/products/serial-over-ethernet/

Użytkownik forum stworzył własną aplikację, która umożliwia przekierowanie maszyn wirtualnych o skonfigurowanych nazwanych rurach do rzeczywistych portów szeregowych na hoście Hyper-V:

https://github.com/downloads/albertjan/PipeToCom/NP2COM.zip

Nie jest to oficjalna wersja oprogramowania, nie jest zalecana ani obsługiwana, a dzięki temu możesz umieścić serwer Hyper-V w nieobsługiwanym stanie. Zawsze możesz spróbować, ale strzeż się tych faktów i możliwości, że może to spowodować uszkodzenie czegoś. Nie próbowałem tego sam.

Zalecana konfiguracja umożliwiająca połączenie maszyny wirtualnej z zasobami zewnętrznymi z własnego systemu operacyjnego ma na celu zwiększenie elastyczności. Pozwala to na migrację VM do innych hostów Hyper-V, nie uzależniając jej od unikalnego sprzętu w konfiguracji, blokując go do pojedynczego serwera Hyper-V.

0