Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Linea 1.3 D MultiJet 2007 awaria kierunkowskazów

30 Lis 2018 12:06 192 5
  • Poziom 2  
    Gdyby nie dzisiejszy przegląd to bym wcale nie dowiedział się, że nie mam kierunkowskazów. W środku wszystko cyka i świeci się ale żarówki we wszystkich sześciu lampach niestety nie. Tak przy włączaniu kierunku jak i awaryjnych. Żadna z sześciu żarówek nie świeci. Czy wszystkie sześć żarówek jest na jednym bezpieczniku? Jeśli tak to gdzie skrzynka? Ta koło kierownicy? Po lewej lekko w dół? Bo podobno są cztery zespoły bezpieczników?
  • Poziom 19  
    Poszukaj w bezpiecznikach pod kierownicą. Instrukcję do Linei poszukaj w internecie, jest ogólnie dostępna, znajdziesz w niej opisy poszczególnych bezpieczników.
  • Poziom 2  
    Instrukcję mam nawet oryginalną ale niestety nie ma tam informacji który czy które bezpieczniki odpowiadają za kierunki :-(
  • Poziom 19  
    To odkręć osłonę bezpieczników i posprawdzaj bezpieczniki, czasami wzrokowo przepalony widać.
  • Poziom 2  
    Znalazłem kilka instrukcji w necie ale to to samo co mam w wersji papierowej - brak informacji o tym który bezpiecznik (lub kilka) odpowiada za kierunki. Idę szukać na piechotę. Choć coś mi podpowiada, że to nie sprawa bezpiecznika ale może - oby!
  • Poziom 2  
    Wczoraj już ciemno i zimno (dziś tylko zimno :-) ) - no i mamy zagadkę - dziś wszystko działa. Włączyłem kierunki i awaryjne po zdjęciu osłony bezpieczników i ruszyło - nie wiem czy ruszyłoby bez ściągania tej osłony? Mogłem sprawdzić przed ściąganiem - może to by coś podpowiedziało? Jak już siedziałem w tym zimnym samochodzie to postanowiłem sprawdzić który bezpiecznik odpowiada za kierunki. Okazuje się, że żaden z 25 bezpieczników nie odpowiada za te światła. Wyciągałem po kolei i kierunki/awaryjne ciągle działały. Przy wyciągnięciu któregoś z nich ucichł "pikacz" ale kontrolki i światła ciągle działały. Muszę poobserwować te światła. Póki co dziękuję za odpowiedzi.