Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Linea 1.3 D MultiJet 2007 awaria kierunkowskazów

Tomasz_S-ki 30 Nov 2018 12:06 714 5
    Tomasz_S-ki
    Level 2  
    Gdyby nie dzisiejszy przegląd to bym wcale nie dowiedział się, że nie mam kierunkowskazów. W środku wszystko cyka i świeci się ale żarówki we wszystkich sześciu lampach niestety nie. Tak przy włączaniu kierunku jak i awaryjnych. Żadna z sześciu żarówek nie świeci. Czy wszystkie sześć żarówek jest na jednym bezpieczniku? Jeśli tak to gdzie skrzynka? Ta koło kierownicy? Po lewej lekko w dół? Bo podobno są cztery zespoły bezpieczników?
    burur
    Level 20  
    Poszukaj w bezpiecznikach pod kierownicą. Instrukcję do Linei poszukaj w internecie, jest ogólnie dostępna, znajdziesz w niej opisy poszczególnych bezpieczników.
    Tomasz_S-ki
    Level 2  
    Instrukcję mam nawet oryginalną ale niestety nie ma tam informacji który czy które bezpieczniki odpowiadają za kierunki :-(
    burur
    Level 20  
    To odkręć osłonę bezpieczników i posprawdzaj bezpieczniki, czasami wzrokowo przepalony widać.
    Tomasz_S-ki
    Level 2  
    Znalazłem kilka instrukcji w necie ale to to samo co mam w wersji papierowej - brak informacji o tym który bezpiecznik (lub kilka) odpowiada za kierunki. Idę szukać na piechotę. Choć coś mi podpowiada, że to nie sprawa bezpiecznika ale może - oby!
    Tomasz_S-ki
    Level 2  
    Wczoraj już ciemno i zimno (dziś tylko zimno :-) ) - no i mamy zagadkę - dziś wszystko działa. Włączyłem kierunki i awaryjne po zdjęciu osłony bezpieczników i ruszyło - nie wiem czy ruszyłoby bez ściągania tej osłony? Mogłem sprawdzić przed ściąganiem - może to by coś podpowiedziało? Jak już siedziałem w tym zimnym samochodzie to postanowiłem sprawdzić który bezpiecznik odpowiada za kierunki. Okazuje się, że żaden z 25 bezpieczników nie odpowiada za te światła. Wyciągałem po kolei i kierunki/awaryjne ciągle działały. Przy wyciągnięciu któregoś z nich ucichł "pikacz" ale kontrolki i światła ciągle działały. Muszę poobserwować te światła. Póki co dziękuję za odpowiedzi.