Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ETHM-1 - dodawanie makropoleceń dla Integra Control

pawlo_1 30 Lis 2018 19:22 264 4
  • #1 30 Lis 2018 19:22
    pawlo_1
    Poziom 17  

Witam,
    Mam taki problem: Jest sobie centrala Integra128 współpracująca z ETHM-1, całość sterowana z Integra Control - całość działa. Wykonałem aktualizację do najnowszego softu zarówno centralę jak i ETHM-1. Problem pojawił się w momencie gdy chcę dodać makropolecenie dla Integra Control. Po aktualizacji zmienił się interfejs w DloadX, przede wszystkim brak przycisków odczyt/zapis - to co na zdjęciu. W jaki sposób dodawać makropolecenia?

0 4
  • Pomocny post
    #2 04 Gru 2018 11:14
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Przyciski muszą być. Proponuję ponowną instalację programu DloadX. Ewentualnie próba uruchomienia z innego komputera.

Dodano po 49 [minuty]:

Ok, zasugerowałem się tym, że mowa o nowym ETHM-1 Plus (a nie o starym ETHM-1). W starym ETHM-1 (bez plusa) faktycznie przycisków (odczyt/zapis) nie ma, natomiast makra można wyeksportować i później w apce mobilnej zaimportować z pliku. Tylko taka forma działa dla tego modułu.

0
  • #3 06 Gru 2018 20:47
    pawlo_1
    Poziom 17  

Problem w tym że gdy definiuje makropolecenia w zakładce Definicje ich nazwy po przejściu do zakładki Grupy bez składu i ładu się zmieniają i wyglądają tak jak na zdjęciu nr.1

natomiast po załadowaniu pliku do apki w telefonie też pojawiają się jakieś krzaki :
    Same polecenia wykonywane są prawidłowo, tylko te nazwy- próbowałem różnych sposobów ale zawsze wychodzą "krzaczki".

Tak jak zaznaczyłem w pierwszym poście wszystko jest zaktualizowane do najnowszych wersji. Dopóki nic nie ruszałem było dobrze. Dopiero gdy chciałem dodać nowe polecenie aby sterować oświetleniem wszystko się rozjechało.

W pierwszym poście pisałem o przyciskach, bo wydaje mi się że kiedyś były (i przyszło mi do głowy że przez brak zapisu do ethm-a tak się dzieje), ale to może faktycznie pojawiły się dopiero w ETHM-1 PLUS

0
  • #4 12 Gru 2018 17:56
    pawlo_1
    Poziom 17  

Witam, pomoc Satela nie potrafiła pomóc sugerowała jedynie wymienić na ETHM-1 PLUS. Tak też zrobiłem. Problem się rozwiązał.

Mam tylko jedno "ale" dlaczego przy niektórych makropoleceniach w aplikacji Integra Control muszę podawać hasło (mimo że mam odznaczone "pytaj o hasło"). Makropolecenia są proste np. "Załącz wyjście 12".

0
  • #5 12 Gru 2018 18:04
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

pawlo_1 napisał:
    dlaczego przy niektórych mikropoleceniach w aplikacji Integra control muszę podawać hasło

Dzieje się to za każdym razem czy tylko raz? Na początku raz pyta a później już nie powinno (do kolejnej zmiany hasła).
    I mówimy o makropoleceniach.. nie ma "mikropoleceń" w Integrze. Temat oraz powyższe wpisy już zostały poprawione.

0