Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

IBM Server X 3850 M2 MT7233 - Jak wyłączyć w Bios podstawową Kartę Graficzną w

policjoner 30 Nov 2018 20:21 336 0
    policjoner
    Level 1  
    Witam wszystkich. Jak w temacie, mam IBM Server X 3850 M2 MT7233 ,4 procesory Intel 6 rdzeni , 128GB Ram ddr2, 4 hdd sas 10k raid, 1 hdd sdd, Karta Graficzna słaba 16MB ATI ES1000 umieszczona przez producenta orginalnie w "0"
    slocie PCI chyba 32bity wraz z zintegrowanym w tej karcie Power RSAII i mikro usb, 1 portem RJ45 i 1 gniazdem jack 12 volt, Ten serwer na płycie ma 7 slotów PCI Exspres x 8, po 25 Wat każdy, System Microsoft Windows Server 2008 R2 64 Bity , oraz drugi windows 7 64 bity do testów. Chciałem założyć lepszą kartę Graficzną, na przykład Nvidia Geforce GTX 1050 Ti 4Gb PCIe x16, i w tym momencie zaczeły się komplikacje z którymi się męcze już 2 miesiące...
    1- Nie można wyjąć i zmienić z slotu PCI grafiki ati es1000 i w jej miejsce wstawić inną grafikę Nvidia Quadro NVS280 64MB PCI, ponieważ po odłączenia karty ati i wyjęciu dołączonego do karty kabla RSAII który jest wpięty do płyty głównej, poprosty kąputer startuje i na panelu pokazuje błąd i jest czarny ekran na monitorze.
    2- Więc kupiłem Adapter x8 do x16 PCIe aby podłączyć grafikę Nvidia Geforce GTX 1050 Ti 4Gb PCIe x16 jako drugą kartę , lecz w Bios jej nie widzi i system windows też nie widzi tego sprzętu , chyba dlatego że porty x8 PCIe na płycie mają tylko 25 wat, a grafika bez dodatkowego zasilania potrzebuje więcej mocy.
    3- Kupiłem więc następny zewnętrzny Adapter PCIE X16 wraz z Kontrolerem USB3.0 Pci x1 do x16 razy 4 osobne sloty x16 dodatkowo zasilane molex 6 pin 12 volt i do tego umieszczam po koleji różne graficzne karty i system windows widzi te urządzenia i po instalacji sterowników do grafiki system nie przełancza kart, pisze komunikat że nie morzna włonczyć urządzenia, bo trzeba odłączyć 1 karte grafiki w Bios , a w Bios ja nie znajduję takiej opcji wyłączenia grafiki pci ati es1000, Mam Prośbę czy ktoś z Urzytkowników wie w jaki sposób mi Pomuc , żeby do tego servera dodać obojętnie jaką lepszą karte ggraffiki przynajmniej 2GB 128bit. Proszę o pomoc, Dziękuje i Pozdrawiam...