Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co sądzicie o tym sprzęcie? SONY LBT A 490. Jakie kolumny.

01 Gru 2018 11:21 252 12
 • Poziom 3  
  SONY LBT A 490 co sądzicie na temat tej wieży? I jakie kolumny będą do niej odpowiednie ?
 • Poziom 26  
  Tylko takie z którymi była sprzedawana czyli SS-A490

  Co możemy sądzić o tej wieży? wieża jak wiele innych z lat 90-tych, pełna miękka mechanika, końcówka oparta na hybrydzie STK, realna moc około 20W na kanał, obecna wartość jej około 40-60zł pod warunkiem że jest w pełni sprawna
 • Poziom 3  
  Taka słaba? A jaka dobra wieże polecicie do 100 zł.

  Dodano po 4 [minuty]:

  A sony mhc h 100 jaka ma moc ? Pociągnie philips fb 535 ?
 • Poziom 26  
  Dlaczego słaba? przecież to tylko zintegrowana wieża? Ta druga co wysłałeś też niema więcej jak 20-30W oczywiście jeśli mówimy o mocy sinus.

  Do żadnej wieży nie należy podłączać kolumn innych niż producent sprzedaje w komplecie - impedancja, układy korekcyjne itp, możesz spalić wieże albo kolumny.
 • Poziom 3  
  A nie powinno się dawać głośników mocniejszych od wieży z ta sama impedancja?
 • Moderator
  Nie zawsze konstrukcja na to pozwala. Jedynie wtedy, gdy wieża ma standardowe wyjścia na kolumny. I także nie zawsze będzie pozytywny efekt.
 • Poziom 26  
  Podłączyć zawsze możesz i w 80% przypadków pewnie jakoś to grać będzie, jeżeli dobrze dobierzesz impedancje i jak moderator pisał wieża i kolumny mają "standardowe" podłączenie to problemem będą wspomniane przezemnie układy korekcyjne, DSP, chodzi o to że każda wieża jest projektowana jako komplet z kolumnami, wytłumaczę Ci to najprościej jak się da - jeżeli przykładowo kolumny od wieży mają obudowę plastikową lub są bardzo małe i nie przenoszą dobrze basu to korekcję we wzmacniaczu zaprojektują tak abyś tego nie odczuł, natomiast gdy podłączysz tą wieże do pełnopasmowych kolumn lub najgorsze co może być czyli kolumn od innej wieży to dźwięk w niektórych częściach pasma będzie podbity, niuenaturalny..itp Nie zastanowiło Cię nigdy że kolumny zawsze są takiej wielkości jak wieża? Te wymiary nie wychodzą z obliczeń akustycznych tylko z pewnych kompromisów.

  Wieża zawsze jest projektowana razem z kolumnami i i tylko razem daje powiedzmy zadowalający dźwięk, a przeważnie te elementy osobno grają już kiepsko lub bardzo źle

  Dlaczego nie kupisz normalnego wzmacniacza stereo?
 • Poziom 3  
  Chce coś do 100 z głośnikami to na wzmacniacz mi nie starczy. Nie musi grać głośno tylko żeby był czysty dźwięk i dobry bas oczywiście jak na tą cenę sztuki nie oczekuje
 • Poziom 26  
  To szukaj wieży razem z głośnikami, tylko oryginalne w komplecie. Kieruj się tym aby sprzęt był markowy (żadne auny, microstary..itp) i może to głupie ale w przypadku wieży chyba im większa tym lepsza (większe głośniki - mocniejszy dźwięk)
 • Poziom 3  
  Aiwa tez dobra czy nie ?
 • Poziom 26  
  Dobra - w latach 90-tych aiwa przodowała w produkcji wież, sam bym kiedyś nabył NSX-999 aiwy dla sentymentu ale już za dużo tego mam w domu :)
 • Poziom 3  
  Jakie aiwy jeszcze polecasz? Nsx 430 jest ok ? Opłaca się za 80 ?
 • Poziom 26  
  Nieznam bliżej tego modelu, zresztą moje przygody z miniwieżami się skończyły dobre 15 lat temu ale większość modeli aiwy jest godna polecenia a 430 to nie najniższy model więc pewnie będziesz zadowolony, 80zł to mało kasy jak za kompletną z kolumnami.