Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet od T-Mobile lub inny - czy jest sens i czy będzie działało?

01 Gru 2018 15:17 465 29
  • Poziom 18  
    Witam, Mam internet na kablu od orange do 10 Mb/s, ale w rzeczywistości mam 6 Mb/s bo przełączają mnie na stary port GDTM, Walczyłem z nimi, ale bez skutku. Na telefonie w sieci Play pokazało na speed teście 50 Mb/s i ping jakieś 26. Do najbliższego przekaźnika mam 3 km. Mieszkam na wzniesieniu i maszty są na wysokości wzroku, czysta przestrzeń. Maszt pierwszy ma Areo 2 LTE1800, Plus GSM900, drugi maszt ma (jest niedaleko 1 masztu) T-Mobile LTE800, GSM900 i Orange LTE800 GSM900 (dane z btsearch)

Czy coś może być z tego internetu bezprzewodowego? Np od T Mobile? Czy na tym internecie da radę pograć w jakieś gry multiplayer? Czy może jakieś inne rozwiązanie?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 14  
    W t-mobile masz nielimitowany internet do 20 - 60Mbps ale najlepiej jakies testy na satrterach z apliakcja network cell info
  • Specjalista Sieci, Internet
    Ale najpierw lokalizacja, na BTS-ie z gołym LTE800 T-Mobile to zapomnij że osiągniesz takie prędkości jak w Play.
  • Poziom 10  
    Od ponad 2 lat korzystam z Internetu mobilnego t-mobile i przyznam szczerze że w różnych miejscach w Polsce nie zdarzyło mi się żeby nie było zasiegu. Z grami nie wiem jak jest ale jeżeli chodzi o filmy itp to działa ok.
  • Poziom 18  
    Mexter napisał:
    Od ponad 2 lat korzystam z Internetu mobilnego t-mobile i przyznam szczerze że w różnych miejscach w Polsce nie zdarzyło mi się żeby nie było zasiegu. Z grami nie wiem jak jest ale jeżeli chodzi o filmy itp to działa ok.

Jak robiłeś speedtesty to pamiętasz może ping? ;)

ps. co do internetu od t mobile o którym jest mowa i teście internetu w Play to akurat tel był połączony na przekaźniku t mobile i wykazał 50 Mb/s
    ps. 2 mi chodzi o szybysz internet bo kablowy to mam monopol, z którym nic nie mogę zrobić, co z tego że wywalczę te 4 Mb/s czyli będę miał 10 Mb/s jak pod dwuch tygodniach zmienią mi port i mam 6 Mb/s. Wolę już mieć te 20 Mb/s i mieć spokój, ale zastanawia mnie czy ktoś kiedyś był w podobnej sytuacji jak ja.
    A co za znaczenie ma jak T-mobile działa u kogoś w innej lokalizacji? To internet mobilny, prędkości zależą od wielu czynników.Brak odpowiedzi na podstawowe pytanie a w zamian jakieś bzdury na temat Play zalogowanego do BTS-a T-Mobile w roamingu krajowym i DL 50Mb/s.
  • Poziom 18  
    Pytam się bo test Play był robiony w tym samym miejscu co ma być nowy internet +-1m od przeprowadzanego testu i pytam o opinię innych osób
    Ty tylko pytasz ale na podstawowe pytanie o lokalizację nie odpowiadasz. Chcesz brać T-Mobile to po co ci test Play, którego wyników i tak nie pokazałeś? przecież wyniki w Play nic nie mówią o tym jak działa u Ciebie T-mobile. Opinie osób które korzystają z T-mobile w innych lokalizacjach dla ciebie nie mają praktycznie żadnego znaczenia.
  • Poziom 18  
    Chciałem dać screena z bs, ale jest komunikat od google, że nie może tego teraz zrobić :/. Podam kod pocztowy 14-420
  • flexghzflexghz
    Robisz sobie tutaj żarty, kod 14-420 obejmuje miejscowości Młynary, Zastawno, Kurowo Braniewskie, Sąpy, Rucianka, Błudowo, Nowe Monasterzysko, Krasinek, Młynarska Wola, Stare Monasterzysko, Włóczyska, Ojcowa Wola, Janiki Pasłęckie, Kwietnik, Warszewo, Płonne, Zaścianki, Majewo-Kolonia, Karszewo, Sokolnik, Bronikowo, Mikołajki, Podgórze, Myśliniec, Kraskowo. Myślisz że ja jestem jasnowidzem ? Ja nie potrzebuję screenów z btsearch.pl bo ja się tą mapą umiem posługiwać i mam ją w małym palcu. Oczekujesz pomocy ale nie robisz nic aby ci pomóc. Internet mobilny działa różnie, T-Mobile domowy bez limitu w wielu lokalizacjach ledwo dyszy. Szczególnie tam gdzie na BTS-ie działa tylko LTE800 z 10MHz pasma. Oferta jest bardzo atrakcyjna, bez limitu danych, właściwie za grosze więc nie brak klientów. Szczególnie poza miastami gdzie ludzie nie mają innego dostępu do internetu. Bez lokalizacji, analizy BTS-ów i fachowych testów żaden profesjonalista nie odpowie na twoje pytania.
  • Poziom 18  
    jak mi zacznie działać bts to oznaczę kursorem gdzie się znajduję i będą widoczne nadajniki.
    Twój wybór, to ty pytasz o internet. Ja nie pytam o dokładny adres tylko o miejscowość gdzie chcesz z niego korzystać.
  • Poziom 18  
    Napiszę, żeby było łatwiej bo wiele miejscowości w Polsce mają takie same nazwy. Chodzi tu o miejscowość Młynary w powicie Elbląskim, a internet chce odbierać w miejscowość Ojcowa Wola na oko 3.5 km od masztów.
    Na BTS-ie Networks Młynary T-mobile posiada tylko LTE800. Na nim korzysta z 10MHz pasma w MIMO2x2 co w teorii pozwala na DL do 75Mb/s. ale to pasmo zasięgowe, ma mała pojemność i wielu klientów co z reguły skutkuje słabym DL. Na tym terenie sieć T-mobile nawet z LTE800 jest uboga. całkowity brak pasma LTE1800NetWorks o LTE2600 nawet nie wspominajac. Ale zrób najpierw test T-mobile na ich karcie i telefonie LTE z Android i aplikacją Network Cell info i pokaż zakładkę DANE z niej. Do tego speedtest z godzin 19-22. Test w domu i na zewnątrz.Jeśli chodzi o Play to na kartach internetowych korzysta tylko z zasięgu własnego Play. Tylko karty głosowe mają dostęp do roamingu krajowego z Orange i Plusa na LTE/3G oraz T-Mobile tylko na 3g ale zawsze z DL ograniczonym do 3Mb/s. W Młynarach , Dworcowa Play ma pozwolenie na 4 pasma LTE, możliwe ze już jakieś działają. Operator sprawnie i szybko buduje sieć na Warmii i Mazurach. Trzeba samemu sprawdzić na karcie Play czy BTS juz działa.Zweryfikowane jest LTE1800 na BTS-ie Wilczęta. Do tego BTs-y w Pasłęku. Plus nie wart uwagi bo w Młynarach ma tylko 5MHz pasma na LTE900aero2 i z reguły działa tragicznie. Tak wyglada pokrótce sytuacja z BTs-ami w tym trudnym terenie. Zrób najpierw testy T-Mobile Play tak jak piszę i pokaż wyniki.
  • Poziom 18  
    Najlepsze jest to, że na tych mapach sa 2 maszty, a 3 już stoi i podobno działa jest w okolicach Bronikowa Czyli jeszcze bliżej mnie.
    Ten bliższy to jest pozwolenie Play, możliwe ze został uruchomiony skoro piszesz że już działa. Pytanie tylko na jakich pasmach LTE, stad potrzeba testu Play.
  • Poziom 18  
    Na tej aplikacji będzie wiadomo, z którym odbiornikiem łączy się?
    Aplikacja pokazuje eNB i ECI BTS-a i po tym identyfikuje się z którego korzystasz.
  • Poziom 18  
    To wykazał samsung s9+ w sieci Play, Testy robione w pokoju przy oknie dachowym i szczytowym i chyba na środku pokoju, speed test wykazał ping 32 i prędkośc 30Mb/s, na podwórku wykazał 62Mb/s. Choć te 30 Mb/s były robione na gorszym zasięgu:
    Internet od T-Mobile lub inny - czy jest sens i czy będzie działało? Internet od T-Mobile lub inny - czy jest sens i czy będzie działało? Internet od T-Mobile lub inny - czy jest sens i czy będzie działało? Internet od T-Mobile lub inny - czy jest sens i czy będzie działało? Internet od T-Mobile lub inny - czy jest sens i czy będzie działało? Internet od T-Mobile lub inny - czy jest sens i czy będzie działało? Internet od T-Mobile lub inny - czy jest sens i czy będzie działało? Internet od T-Mobile lub inny - czy jest sens i czy będzie działało? Internet od T-Mobile lub inny - czy jest sens i czy będzie działało?
    Test asusa zenfone 5z w sieci orange i samsung s9+ w play: zdj wspólne to porównanie sieci, pojedyncze screeny to screeny z Asusa.
    Internet od T-Mobile lub inny - czy jest sens i czy będzie działało? Internet od T-Mobile lub inny - czy jest sens i czy będzie działało? Internet od T-Mobile lub inny - czy jest sens i czy będzie działało? Internet od T-Mobile lub inny - czy jest sens i czy będzie działało? Internet od T-Mobile lub inny - czy jest sens i czy będzie działało? Internet od T-Mobile lub inny - czy jest sens i czy będzie działało?

ps zdjęcia wspólne asusa i samsunga robione na parapecie ;)
    Play połączenie na LTE800 w domu, na zewnątrz z LTE1800, pewnie z BTS-a Młynary. orange na LTE800 z tego BTS-a. Jakie prędkości w Orange gdy telefon na zewnątrz?
  • Poziom 18  
    65Mb/s pobieranie 20Mb/s Wysyłanie
    Mierzyłeś prędkości w godzinach 19-22 gdy ruch sieciowy jest największy? W Orange na LTE800 z 10MHz pasma w teorii DL do 75Mb/s a UL do 25Mb/s. Jeśli osiągnąłeś tak jak piszesz 65/20Mb/s w szczycie to BTs jest praktycznie dziewiczy. W Play na LTE1800 jest reż DL do 75Mb/s a UL do 20Mb/s. Na LTE800 połowa tego.
  • Poziom 18  
    Takie osiągi osiągnąłem, Można brać spokojnie jakiś bezprzewodowy ? ;)
    Można, test Play i Orange wypadły OK.
  • Poziom 18  
    Orange nie ma w swojej ofercie internetu bez limitu :/ a zasięg chyba ma lepszy. T Mobile da radę ? czy trzeba testować?

Dodano po 17 [minuty]:

ps. mam takie ptanie jak przykładowo będzie na -110dBn to jest sens internet bezprzewodowy ? czy anteny kierunkowe cos dadzą ? bytam bo kolega jest w podobnej odległości jak ja ale ma już inne ukształtowanie terenu i drzewa i to u niego wykazało
  • Poziom 14  
    Jak masz firme to orange 999GB za 50+ vat zł.
  • Poziom 18  
    Firmy nie posiadam.
    T-Mobile nalezy przetestować tak jak Orange. Na samym LTE800 działa róznie a w wielu miejscach tragicznie. Oferta za 49 zł bez limitu z DL do 20Mb/s gdzie w cenie abonamentu jest tez rata 20 zł za B525 to sa grosze więc liczba klientów ogromna. Operator przeszacował możliwości sieci i czasami jest tragedia. Zobacz jak jest u ciebie. Testy zawsze 19-22, te rano czy w nocy sa bez znaczenia.Dotyczy to każdego operatora. No i jak teraz jest 60-70Mb/s to nie znaczy ze na zawsze, przyrost klientow powoduje zwiększenie obciążenia na BTS-ie i zwolnienie DL. Szczególnie gdy tylko na BTS-ie jest 10MHz na LTE800. w Play na pewno działa już LTE1800 z 10MHz i LTE800 na 5MHz pasma, możliwe ze i LTE2100 na 10MHz a nawet LTE2600 na 20MHz, trzeba by sprawdzić pod BTS-em.
  • Poziom 18  
    Lipa wyszła. Odkąd napisałem, że robię test w Plusie to prędkość była super powyżej 100 Mb/s, wysyłanie 50 Mb/s teraz po tym czasie w tym samym miejscu i o tych samych parametrach chodzi mi o 91 dBm mam prędkość pobierania 12 Mb/s, a wysyłania 30 Mb/s...

ps sprawdzane w różnych godzinach w ciągu dnia i nocy.
    Ale to przecież norma jeśli chodzi o Plusa, sieć nie modernizowana w sensowny sposób od lat więc przeciążenie to nic nowego dla najgorszego operatora mobilnego w Polsce.