Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres do kawy Saeco Incanto - Pokazuje komunikat: opróżnij pojemnik na fusy i

fisher111 01 Dec 2018 15:37 3084 5
    fisher111
    Level 1  
    Witam
    Posiadam od kilku lat ekspres automatyczny Saeco Incanto HD 8917.
    Ostatnimi czasy pojawił się problem : ekspres pokazuje komunikat - opróżnij pojemnik na fusy pomimo tego, że jest on pusty. Ekran po wyciągnięciu tacki ociekowej wyłącza się (gaśnie) i komputer nie może zresetować ilości zrobionych kaw i zapamiętać, że został wyczyszczony.
    Oczywiście dokładnie czyściłem wszystkie elementy zewnętrzne i użytkowe ekspresu.
    Jaki może być powód takiego zachowania eksrpesu i co można ewentualnie z tym zrobić?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    zolwiu1
    Level 2  
    Mam ten sam problem. Pytanie dlaczego ekspres wyłącza się po wysunieciu tacki ociekowej celem wylania wody i opróżnienia pojemnika na fusy. Powoduje to brak wyzerowania ilości zaparzonych kaw i po włączeniu ponownym nadal wyświetla komunikat pełnego pojemnika na fusy. Czy wymaga to wymiany jakiegoś czynnika? Czy jest to problem elektroniki? Proszę o porady jak rozwiązać problem.
    MartinRozz
    Level 6  
    Problem został rozwiązany? U mnie jest identyczna sytuacja...
    zolwiu1
    Level 2  
    Problem rozwiązała wizyta w serwisie - niestety kosztowna, wymieniono elektronikę, jakieś drobiazgi, czyszczenie razem 650zł, było to w lutym 2019. Do tej pory działa bez zarzutu.
    MartinRozz
    Level 6  
    zolwiu1 wrote:
    Problem rozwiązała wizyta w serwisie - niestety kosztowna, wymieniono elektronikę, jakieś drobiazgi, czyszczenie razem 650zł, było to w lutym 2019. Do tej pory działa bez zarzutu.

Wygląda na to, że potrzebuję tego Link ???
    MartinRozz
    Level 6  
    Dzięki info od kolegi zolwiu1, udało się naprawić ekspres. Płytka sterująca wymieniona. Ekspres działa jak nowy. Do tego przeczyszczony dozownik kawy ( zalecane min 1/rok )
    Płytka sterująca praktycznie nie do dostania w PL. Zamówiłem z DE. Poniżej podaje linki dla zainteresowanych. Model Philips HD 8847. Pasuje również do HD 8841 i HD 8848
    Link
    Link