Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG7557 - błąd F3 - grzałka

01 Gru 2018 17:23 585 20
  • Poziom 4  
    Witam, mam problem, że w zmywarce po jakiś 15 min pracy włączał się na błąd F3.
    Jednak po zdemontowaniu grzałki z pompą okazało się, że w środku jest 10 gr. i popalone kabelki. Kupiłam nowa pompę z grzałką, zamontowałam tak jak w instrukcji. Niestety nadal dzieje się to samo. Czy może mi ktoś to wytłumaczyć jak typowej blondynce co mam zrobić? Na zdjęciu są stare elementy.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Zmywarka Whirlpool ADG7557 - błąd F3 - grzałka Zmywarka Whirlpool ADG7557 - błąd F3 - grzałka
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Panel ( moduł) sterowania do przeglądu.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Cytat:
    F3
    Uszkodzony układ grzejny
    Uszkodzenie wykazane po ok. 25 min (1. sprawdzenie
    po 5 min., potem kolejno 2 sprawdzenia przed wykazaniem
    uszkodzenia).
    - Grzanie zbyt wolne (mniej niż 1,5°C w ciągu 10 min.)
    - Uszkodzony układ grzania,
    - Przekaźnik na płycie sterującej jest
    uszkodzony,
    - Fluktuacja rezystancji NTC.

Przekaźnik załączający grzałkę do sprawdzenia. Jak wyglądają elektrolity na płytce?
  • Poziom 4  
    Dziękuję za odpowiedź, proszę mi tylko napisać gdzie znajduje się ten panel I ewentualnie ta płytka i w jaki sposób mam to sprawdzić. Czy jest to możliwe że zrobię to sama ? Ewentualnie może jest tutaj ktoś z okolic Bieszczad kto się zajmuje takimi rzeczami ?
  • Poziom 4  
    zibi1971 napisał:
    Witam
    W zmywarkach Whirlpool należny skasować błąd grzania, wejść w tryb odczytu błedów.

W jaki sposób mogę to zrobić? Krok po kroku ...
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 4  
    Kenworth 18 napisał:
    Jeżeli czuje się koleżanka na siłach to zdemontować moduł i zamieścić na forum zdjęcia modułu sterującego po obu stronach
    Dostałam się do modułu, ale nie potrafię tego wyciągnąć.
  • Poziom 4  
    Wykrecone , a nadal się trzyma. Czy oto chodziło?
    Zmywarka Whirlpool ADG7557 - błąd F3 - grzałka Zmywarka Whirlpool ADG7557 - błąd F3 - grzałka
  • Poziom 17  
    Można prosić zdj drugiej strony płytki? Możliwe że gdzieś się zrobił zimny lut na przekaźniku
  • Poziom 4  
    Chyba się coś przypalilo :-/
  • Poziom 20  
    Zimne luty tam, gdzie zaznaczyłem, pod przekaźnikiem od grzałki?
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 4  
    Da się to naprawić, czy lepiej kupić nową zmywarkę?
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Usunięcie tych zimnych lutów to prosta sprawa, nakładamy trochę pasty do lutowania i dokładamy cynę przy użyciu lutownicy. Szybka i prosta czynność dla każdego kto troche już lutował.
    Przedtem jednak trzeba sprawdzić przynajmniej multimetrem ten przekaźnik.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Tam od zwarcia nie wypaliło ścieżki? Bym zaznaczył gdzie ale na telefonie jestem
  • Poziom 4  
    UczenEl napisał:
    Tam od zwarcia nie wypaliło ścieżki? Bym zaznaczył gdzie ale na telefonie jestem

Jest ślad po wypaleniu, ale nie mam pojecia czy to ścieżka 😂 sama nazwa zimne luty to dla mnie czarna magia
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Judytakk napisał:

Jest ślad po wypaleniu, ale nie mam pojecia czy to ścieżka 😂 sama nazwa zimne luty to dla mnie czarna magia

Zimny lut to miejsce gdzie było lutowane ale niestety nie trzyma się ono prawidłowo i nie ma przewodzenia prądu.

Ścieżka to taka 'dróżka' na płytce którą płynie prąd. W kablu prąd płynie miedzianym przewodnikiem. Na płytce ten przewodnik jest wprasowany w płytkę tworząc ścieżki którymi płynie prąd i sygnały elektryczne.
    Mam nadzieję że moje wyjaśnienie ułatwi Ci dalsze czynności.

Na koniec tylko dodam że stanowczo ODRADZAM stosowania lutownicy kolbowej w modułach whirpoolach. Później takie coś trafia do mnie choć nadaje się to tylko do utylizacji.
    Albo lutownica transformatora albo stacja lutownicza co ma regulacje temp
  • Poziom 4  
    Panowie! Operacja udana zmywarka działa 😊 dziękuję za pomoc 😊, a miała już jechać na złom.
    PS.
    Chciałam tylko zaznaczyć, że względu na to, że nie posiadam w domu sprzętu typu: śrubokręt, kombinerki itp. wszystko zrobiłam złamanym nożem, a jedynie płytka poszła do jakiegoś magika.