Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jak przywrócić komputer do stanu fabrycznego.

01 Gru 2018 18:20 408 8
 • Poziom 4  
  Witam. Mam stary laptop lenovo z570. Ma oryginalny ale nie fabryczny system (był kiedyś formatowany). Chciałbym go przywrócić do stanu '' czystego systemu''. Bez żadnych gier i wirusów. Pod laptopem mam naklejkę oem ale przy próbie ściągnięcia systemu z strony Microsoftu pokazuje że było to fabryczne instalowanie i mam się skontaktować z firmą (w tym przypadku lenovo) próbowałem znaleźć w opcjach ustawienia fabryczne ale było coś o płycie recovery i program do zrobienia takiej ale nie działa mi nagrywarka. Mam Windowsa 7 i 3 partycje : 450 MB odzyskiwania, 100 MB systemową, i 698,08 gb od rozruchu plików stronicowanie zrzutu awaryjnego i podstawowa. Nie mam kopii zapasowej,żadnych płyt ani z Windowsem 7 ani z recovery. Dysponuję tylko 2 komputerem więc w razie potrzeby mogę coś sciągnąć i wypalić na płytę. W komputerze naprawianym nie działa internet. Z góry dziękuję za pomoc.
 • Pomocny post
  Poziom 42  
  Można pobrać odpowiedni obraz ISO np stąd -
  http://basewin.pl/7sp1pl.html
  Można również napisać do producenta laptopa za opłatą mogą przysłać płytę lub znaleźć osobę z takim sprzętem i przegrać partycje odzyskiwania systemu.
 • Poziom 4  
  A jest taka opcja w zaawansowanych. Zainstaluj ponownie system Windows ale jest potrzebna płyta. Czy przy czymś takim usuwa się klucz? Czy można by używaną płytą od znajomego który używa ten system zainstalować i nie stracić aktualnego klucza?
 • Pomocny post

  Poziom 43  
  Klucz z naklejki jest potrzeby jeżeli użyta jest wersja niededykowana systemu (inna niż fabryczna) - np. pobrana ze źródła wskazanego przez Pana Dra98. Jeśli będzie to partycja recovery lub oryginalny nośnik producenta sprzętu to system zostanie aktywowany bezobsługowo (bez potrzeby użycia/wpisywania klucza).
  Skoro dysponuje Pan naklejką z kluczem, to proszę się nie przejmować tym skąd i jaki system Pan będzie instalował - ma być spełniony tylko jeden warunek - wersja ma być taka sama jak fabryczna, tj. Home, Pro itp.
 • Poziom 4  
  na stronie do pobierania oem po wpisaniu klucza pokazuje że mam się zgłosić do firmy która wyprodukowała laptopa a nie mam gwarancji

  Dodano po 1 [minuty]:

  bo jak na stronie oem nie działa to czy będzie działał na instalatorze
 • Pomocny post

  Poziom 43  
  Klucz "z naklejki" zadziała z dowolnym "czystym" instalatorem. To tylko Microsoft sobie wymyślił, że nie pozwala obrazu pobrać. Nie jest to jednak w żadnym wypadku jakakolwiek przeszkoda w instalowaniu z użyciem tego klucza.
 • Poziom 4  
  spróbuje a czy można przez usb bo nagrywarkę mam popsutą

  Dodano po 1 [minuty]:

  bo ostatnio mi się popsuła
 • Poziom 4  
  Zainstalowałem obraz oem i działa