Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

AEG Lavamat TURBO 16800 - Nie kreci silnik pralki

rafa.moko 01 Gru 2018 18:52 291 13
  • AEG Lavamat TURBO 16800 - Nie kreci silnik pralki

Poziom 9  

Witam, pojawił się dzisiaj problem, mianowicie przestał kręcić silnik pralki, reszta wygląda że działa normalnie. Przy uruchomieniu nowego programu wszystko wydaje się ze pracuje normalnie aż do momentu kiedy powinna uruchomić silnik, słychać jak pykają przekaźniki i dalej gaśnie kontrolka obok przycisku start, normalnie jest zielona jak nie ma wody w bębnie albo jest jej mało lub czerwona kiedy w bębnie jest woda.
    Brak jakichkolwiek innych komunikatów.

PNC urzadzenia to 914601501 00
    Type P6359679
    Mod. 16800

0 13
    Specjalista AGD

rafa.moko napisał:
    kiedy powinna uruchomić silnik, słychać jak pykają przekaźniki

Tradycyjnie, szczotki silnika do sprawdzenia.

0
    Poziom 9  

Rewelacja, na to nie wpadłem, a nie dalej jak 3 dni temu wymieniałem szczotki we wiertarce udarowej i odkurzaczu budowlanym. Czy pewną podpowiedzią nie będzie jeżeli powiem ze sprzęt przestał działać nagle, nie było wcześniej żadnych symptomów typu przerywanie pracy albo jakieś tam z wiechy. Jak to często przy szczotkach (w sumie to pralka nie miała wymienianych szczotek co najmniej od 2006 roku, a od 2013 jest jechane na ostro). Wiec szczotki to dobry trop, zaraz sprawdzę czy się nie zawiesiły właśnie.

Bardzo dziekuje za szybką odpowiedz.

Dodano po 14 [minuty]:

Witam, szczotki jednak ok, myślę że istotnym może być fakt gaśnięcia LED START co normalnie podczas pracy nie miało miejsca, jak pisałem wcześniej albo zielona albo czerwona zależnie od stanu. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć serwisówki uwzględniającej ten typ. Mam dokument Electroluxa SM Wasching ale tam jest od następnego modelu po mojej (mowie o wersji panela sterującego).
    Mile widziane kolejne sugestie które pomogą wytropić sprawcę zamieszania.

0
    Poziom 30  

Wejdź w tryb serwisowy, może pokaże jakiś błąd

0
    Poziom 26  

Kol. rafa.moko. Piszesz, że szczotki OK. To napisz proszę na jaką mniej więcej długość wystają z szczotkotrzymacza. Coś mi się wydaje, że sugerujesz się długością szczotek w niedawno naprawianych narzędziach - a to błędny trop.

0
    Poziom 9  

Nie mam pojęcia jak wejść w tryb serwisowy, metoda z nowszych urządzeń nie działa. Co do długości szczotek to jak wyjmę silnik to dam znać ile dokładnie mają i jaki stan bieżni wirnika.

0
    Poziom 30  

rafa.moko napisał:
    Nie mam pojęcia jak wejść w tryb serwisowy, metoda z nowszych urządzeń nie działa. Co do długości szczotek to jak wyjmę silnik to dam znać ile dokładnie mają i jaki stan bieżni wirnika.

Zrób zdjęcie panelu oraz zdjęcie szczotkotrzymacza to ocenimy długość

0
    Poziom 35  

Witam.
    Spróbuj jednocześnie nacisnąć pranie wstępne i namaczanie i przytrzymać te przyciski a następnie pokrętłem wyboru programów przełączyć z zero na program 95°.
    Po wejściu w tryb serwisowy pokrętłem wyboru programów kręcić w prawo o 9 pozycji i powinieneś uzyskać kod błędu jeżeli jakiś został zapamiętany.

0
    Poziom 30  

Kenworth 18 napisał:
    Witam.
    Spróbuj jednocześnie nacisnąć pranie wstępne i namaczanie i przytrzymać te przyciski a następnie pokrętłem wyboru programów przełączyć z zero na program 95°.
    Po wejściu w tryb serwisowy pokrętłem wyboru programów kręcić w prawo o 9 pozycji i powinieneś uzyskać kod błędu jeżeli jakiś został zapamiętany.

W około 3 letnich modelach ta sztuczka może nie zadziałać :(
    Dlatego poprosiłem autora o zdjęcie panelu

0
    Poziom 15  

A to nie będzie standardowo? Pokrętło na wył. naciska się przycisk start/pazua oraz najbliższy przycisk funkcji, następnie przekręca się pokrętło na pierwszą pozycje dalej trzymając przyciski i po dwóch skunach nie wejdzie w tryb serwisowy?

Tak z ciekawości się pytam :D

0
    Admin grupy AGD

UczenEl napisał:
    A to nie będzie standardowo? Pokrętło na wył. naciska się przycisk start/pazua oraz najbliższy przycisk funkcji, następnie przekręca się pokrętło na pierwszą pozycje dalej trzymając przyciski i po dwóch skunach nie wejdzie w tryb serwisowy?

Tak z ciekawości się pytam :D

Nie. Trzeba zrobić tak, jak na zdjęciu:

AEG Lavamat TURBO 16800 - Nie kreci silnik pralki

Pranie wstępne + namaczanie + pokrętło na 95°

0
    Poziom 9  

Witam ponownie, bardzo dziękuje za pomoc i poświęcony czas mojemu problemowi, sprawa okazała się banalna, na skutek dużych ruchów zespołu bęben silnik, był nie styk na złączu przy silniku, chyba delikatnie wtyczka się wysunęła, albo obruszała. Kabel do silnika przypięty do podstawy trytką w taki sposób że faktycznie mogłaby wtyczka szarpana.

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam

Temat do zamknięcia.

rafa.moko napisał:
    rafa.moko: Prośba o odblokowanie tematu: "Chciałbym poprosić o service manual do tego modelu

0
    Poziom 35  

Może warto w takim razie sprawdzić stan amortyzatorów urządzenia.

1
    Poziom 9  

Witam ponownie, dziękuje za rade odnośnie amorków, nie zaszkodzi wymienić. Mam jeszcze prośbę, czy ktokolwiek posiada serwisówke do tego urządzenia, wszedłem w menu serwisowe jak kolega Skryn słusznie radził, ale dalej już tylko po omacku bez dokumentacji, wiec czym prędzej wyszedłem żeby nie narozrabiać. Z trąd też prośba o udostępnienie SM do Lavamat Turbo 16800, panel taki jak Kol. Skryn na wcześniejszym zdjęciu umieścił.

Z góry dziekuję.

0