Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf mk4 1.9tdi ALH - migająca kontrolka świec żarowych

pietrekta 01 Gru 2018 19:33 150 4
  • #1 01 Gru 2018 19:33
    pietrekta
    Poziom 7  

Witam. Samochód jak wyżej, VW Golf mk4 z 1999 roku, silnik 1.9 tdi ALH. Wyposażenie nic po za climatronikiem.
    Problem z migającą kontrolką świec żarowych, dużo tematów z tym jest, sporo poczytałem, robiłem sprawdzałem.
    Od początku, od czasu jak go kupiłem nie działała kontrola świec, ani przy podgrzewaniu, ani w teście zegarów z poziomu vaga. Kupiłem inny licznik, już z 1/2 fis, bo mam szynę can, to czemu nie. Kontrolka od świec działa, włącza się przy podgrzewaniu, ale po jakimś czasie zaczyna migać i na wyświetlaczu motorstörung werkstatt, Z czasem włożyłem jeszcze licznik z passata b5fl, jest tylko migająca kontrolka, bez komunikatu, bez różnicy czy auto odpalone czy tylko na zapłonie. Zacząłem szperać, po wcześniejszych golfach zacząłem od świateł stopu, wymieniony czujnik przy pedale, wymienione żarówki, sprawdzone kable idące do klapy, bezpieczniki itd.
    Czujnik w vagu działa prawidłowo, błędu jego niema, w blokach jak w spoczynku to 000, lekko nacisnąć 010 i mocno to 011, światła świecą się prawidłowo. Sprawdzone świece, bo miałem podejrzenie że mi nie grzeją bo trochę słabiej odpala, ale to inny temat, wiązka świec i świece są ok.
    Oczywiście auto przeskanowane vagiem, jest kilka błędów:
    (wrzucę tylko te grupy gdzie one są)

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

1 błąd niby nakazuje sprawdzenie błędów w liczniku, jest błąd na obecnym liczniku braku komunikacji z modułem komfortu, bo go niema, to samo w can. Błąd ten nie występuje na pozostałych dwóch licznikach, ale na tym z działającą kontrolką ona też miga. Błąd w sekcji silnika jest cały czas, bez względu na licznik. Każdy licznik działa ok, wskazuje dobrze, no poza tym co był, gdzie nie działa kontrolka świec.

Ktoś ma może jakieś sugestie, gdzie jeszcze szukać przyczyn, co sprawdzić? Dodam tylko że auto ma w jakiś sposób podniesioną moc, nie znalazłem żadnego chipboxa, ale idzie lepiej jak typowe 90km. Migajaca kontrolka np przy złym kącie wtrysku miga szybciej, bo też to już przerabiałem jak go ustawiałem.
    Pozdrawiam

0 4
  • #2 01 Gru 2018 20:04
    kowal5
    Poziom 17  

Ty sobie te liczniki tak bez problemu przekładasz i na każdym Ci odpala? Poprawcie mnie jeśli się mylę ale, ale to auto po przełożeniu licznika bez ingerencji w immo nie powinno odpalić. A jeśli odpala to oznacza że masz wyłączony immobilizer i może też z tego powodu migać kontrolka. Przywróć wszystko do oryginału a problem powinien zniknąć.

0
  • #3 01 Gru 2018 20:23
    pietrekta
    Poziom 7  

Immo masz w liczniku, golf ma jeszcze o tyle proste, że klucze bez problemu przypiszesz vagiem i wszystko gra.
    Na teoretycznie ori liczniku nie działa kontrolka świec, możliwe że ktoś usunął bo też migała a nie umiał sobie z tym poradzić.

0
  • #4 01 Gru 2018 20:33
    kowal5
    Poziom 17  

A jaki masz błąd w sterowniku silnika na oryginalnym liczniku?

0