Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston SGHP 30 SV rozłączanie różnicówki

01 Dec 2018 19:33 480 5
  • Level 2  
    Cześć,
    zakupiłem sobie elektryczny podgrzewacz wody firmy Ariston. Bojler załącza się słychać z niego takie "bzyczenie", ale normalnie grzeje wodę, ale po jakichś 10-15 minutach grzania wywala mi różnicówkę, zdjąłem obudowę i zauważyłem, że odwrotnie są podpięte bieguny + do N, - do L, jak je zamieniłem przy podłączeniu do kontaktu, od razu mi wywala bezpiecznik. Macie jakieś pomysły co może być uszkodzone?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    ardzej248 wrote:
    że odwrotnie są podpięte bieguny + do N, - do L,

Jest to niemożliwe, ani "L", jak i "N" nie ma przypisanych znaków (+, -)
    Błędnie to opisujesz, może się nie znasz na elektryce ?
  • Level 2  
    kokapetyl wrote:
    ardzej248 wrote:
    że odwrotnie są podpięte bieguny + do N, - do L,

Jest to niemożliwe, ani "L", jak i "N" nie ma przypisanych znaków (+, -)
    Błędnie to opisujesz, może się nie znasz na elektryce ?

Nie jestem elektrykiem, ale też taki lewy nie jestem, może i rzeczywiście źle to opisuje więc do L był podpięty przewód niebieski, a pod N brązowy jak je zamienilem robi sie zwarcie i od razu rozłącza różnicówkę.
  • Level 43  
    Nic nie wspominasz o żyle PE, ona też musi gdzieś być w tej instalacji. Skoro masz kłopoty, to raczej zaproś elektryka, tak na odległość, bez pomiarów i oględzin podłączenia ciężko dać sensowną i prawidłową odpowiedź.
  • Level 2  
    Nie wspominałem bo jest prawidłowo podłączona. Widzę ze nikt nawet nie próbuje pomóc tylko się czepiacie ze popełniam jakies błędy z nazewnictwem...

Dodano po 34 [sekundy]:

Nijak
  • Moderator of Heating systems
    Podeślij może foto tych podłączeń.
    Jak odwróciłeś przewody to wybija różnicówkę czy bezpiecznik?
    Skąd to bzyczenie słychać? Od grzałki czy termostatu?