Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie komputera do Internetu

01 Gru 2018 20:28 234 7
  • Poziom 1  
  • Spec od komputerów
    Znowu wymyslasz sobie problemy?

> Od razu mówię, że mam Wi-Fi, ale z niego na pewno nie będę korzystał. Zależy mi, aby podłączyć się za pośrednictwem kabla

To podlacz kabel do routera z ktorego masz wifi, albo kup router podlacz do wifi i do niego kabel, wtedy Twoje dziwaczne warunki zostana spelnione...

> chciałbym podłączyć się za pomocą modemu USB

I do czego podlaczysz ten modem skoro nie masz lacza? Mysl czasem.

> w ostateczności klasycznego 56K

Tak, to jest swietny pomysl! Przy ~5KB/s otwarcie nawet prostej strony zajmie wieki, nie mowiac juz o kosztach tego bezmyslnego pomyslu.
  • Poziom 1  
  • Spec od komputerów
    To ogranicz predkosc wifi do 5KB, wtedy poczujesz "klimat", nie zapomnij o monitorze CRT, koniecznie monochromatycznym z wypalonym kineskopem, to dodatkowo doda klimatu.

Zachowujesz sie jak zwykly troll, tworzysz co chwile kolejne watki, ktore nie maja sensu.

Gdybys faktycznie chcial cos zrobic to bys zrobil, zamiast pisac na forum i pozniej ignorowac wszystkie odpowiedzi. Jak widac nie da Ci sie przemowic do rozsadku i wymyslasz dalej.
  • Poziom 42  
    kaseciak22 napisał:
    parametry mojego komputera: AMD Athlon 1,05 GHz, NVIDIA GeForce 4 440MX 64 MB, 512 MB RAM, 8 GB HDD.

Na tym sprzęcie nie ma możliwości korzystania z Internetu w obecnej chwili. Szkoda nerwów i wysiłków.
    Można sobie podłączyć cokolwiek i tak będzie tragedia. Modem można sobie podłączyć instalując sterowniki, przy opłacie idącej w setki zł za nic, gdyż to nie ma prawa działać porządnie człowiek szybko dochodzi do poznania, kupuje lepszy sprzęt i zrezygnuje z cudów i wynalazków. Za ~dwieście\dwieście kilkadziesiąt zł można kupić używany komputer do korzystania z Internetu.
    Skoro jest tel. stacjonarny to modem na USB można użyć ale trzeba zamówić usługę dostępu do Internetu sam z siebie nie zadziała. Modem klasyczny pominę milczeniem.
  • Poziom 1  
  • Poziom 42  
    kaseciak22 napisał:
    ewentualnie grać w Szachy 2001 przez Internet

Proszę poczytać o naliczaniu impulsowym można splajtować -
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2655140.html
    Klasyczny modem należy traktować jak telefon na 112 w razie wyższej konieczności i nic innego nie działa. Szkoda zachodu, środków, nerwów, czasu. Bardzo drogie i powolne rozwiązanie.
    https://www.wykop.pl/link/2508175/internet-przez-modem/
  • Poziom 19  
    kaseciak22 napisał:
    ...Po pierwsze - nareszcie mam porządny komputer...
    ...podaję parametry mojego komputera: AMD Athlon 1,05 GHz, NVIDIA GeForce 4 440MX 64 MB, 512 MB RAM, 8 GB HDD.

To nie jest porządny komputer (biorąc pod uwagę, że mamy drugą dekadę XXI wieku), to nawet nie jest słaby komputer, praca na takiej konfiguracji nie jest raczej komfortowa. Kwestię chęci korzystania z internetu za pomocą modemu analogowego, tylko przez grzeczność przemilczę. Dziwi mnie tylko, że tak banalne pytania zadaje osoba, która kiedyś poważnie myślała o stworzeniu własnego systemu operacyjnego i tworzeniu na niego gier: Link. Niech tylko ten przykład będzie ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy zechcą w jakikolwiek sposób "pomóc" temu userowi.