Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Electrolux EWT 1064ERW-Po wyczyszczeniu filtra pralka jakby przestała dz

02 Dec 2018 10:39 3312 10
  • Level 4  
    Witam.

Mam małe pytanie jeśli ktoś może pomóc to będę wdzięczny.
    Po wyczyszczeniu filtra pralka jakby przestała działać. Nie można zmienić temperatury oraz czasu w jakim ma pracowac. Po ustawieniu na dany program wskakuje po 10 sek. 1min. Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Czy siadł programator? Czy może wystarczy jakiś reset (o ile taki jest)?

Kto ma jakiś pomysł co to może być?
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 17  
    Wejdź w tryb serwisowy i sprawdź czy złapała jakiś błąd. Pokrętło ma być ustawione na wył. następnie naciskasz start/pauze oraz najbliższy przycisk funkcji przekręcasz pokrętło o jedną pozycje (według skazówek zegara), trzymając dalej te przyciski pralka po 2 sekundach powinna przejść w tryb serwisowy. Później przekręcasz pokrętło o 8 albo 9 pozycji (nie pamiętam dokładnie) i powinno pokazać błąd
  • Level 4  
    Udało się.
    Wyskoczył błąd E24. Teraz tylko odnaleźć co oznacza i czy warto będzie jeszcze ja naprawiać.
    Chyba że ktoś już wie i miał ten sam problem i błąd?
  • Helpful post
    Level 41  
    Wymontuj pompę odpływową pralki i sprawdź ją poza urządzeniem podając 230V.
    Multimetrem sprawdź czy pralka na programie odpompowanie wody podaje zasilanie na pompę 230V.
    Powodem czyszczenia filtra pompy nie był to, że pralka nie opróżniała zbiornika z wody?
    Ile sprzęt ma lat i czy jest intensywnie eksploatowany?
  • Level 4  
    1) Dokładnie tak, a czyszczenie było powodem nie opróżniania wody.
    2) Sprzęt ma dwa lata (miesiąc po gwarancji) i pracuje cały czas.
    3) Dzisiaj jeszcze, a najdalej jutro sprawdzę pompe tak jak napisałeś.
    Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
  • Helpful post
    Level 41  
    Silniki magnetyczne pomp pralek nie należą do najtrwalszych i jeśli silnik podłączony poza pralką wzbudzi Twoje wątpliwości co do poprawności działania to wymień go lepiej od razu bo koszt nie jest wysoki a ponowne rozmontowywanie pralki pochłania czas i denerwuje.
    Zamieść proszę zdjęcie tego silnika bo w największym sklepie internetowym z częściami do AGD nie jest zamieszczony w spisie części a po jego typie pójdzie dobrać pasujący zamiennik.
    Doradzam również by sprawdzić czy pralka podaje zasilanie na silnik pompy.
  • Level 4  
    Sprawdzałem już w necie 35zl kosztuje:)

Pralka Electrolux EWT 1064ERW-Po wyczyszczeniu filtra pralka jakby przestała dz Pralka Electrolux EWT 1064ERW-Po wyczyszczeniu filtra pralka jakby przestała dz
  • Level 41  
    No to pozostaje ustalić czy silnik jest winowajcą czy wina leży po stronie elektroniki pralki.
  • Level 4  
    Sygnał dostaje bo słychać ale się nie uruchamia. Myślę że jest to przyczyną. Ale wszystko okaże się w praniu:D

Dzięki za pomoc:)
  • Level 41  
    Lepiej sprawdzić i mieć pewność.
    Pozdrawiam.