Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siłownik i termostat SALUS - nie zamyka pętli

02 Gru 2018 15:39 159 1
  • Poziom 2  
    Witam, od tego sezonu zauważyłem że siłownik Salus na rozdzielaczu (pierwszy z brzegu) nie zamyka pętli gdy termostat Salus VS35W w łazience osiągnął zadaną temperaturę (tj. ustawione np. 21 stopni, to siłownik się nie zamyka i dalej jest otwarty grzejąc łazienkę temperaturą na wyjściu z pieca podaną na podłogówkę, dlatego w łazience jest po ok. 25 stopni). Jak poruszam kabelkiem siłownika nieraz się zamknął ale po chwili wracał w stan otwarcia ...

Zdjąłem również termostat i wpiąłem ponownie, zrestartowałem bezpiecznik układu ale dalej to samo ... tylko ten jeden nie działa ... może być jakieś zwarcie w puszcze ? bo jeszcze jej nie otwierałem ?

Dodano po 4 [godziny] 50 [minuty]:

pomoże ktoś ... ? jak sprawdzić co uległo uszkodzeniu ? może siłownik ? albo termostat (choć ten wydaje się ok - przeskakuje pomiędzy grzaniem a zamknięciem - ale tak jakby siłownik nie dostawał sygnału i się nie zamykał ? ) ?
  • Poziom 7  
    Jeśli masz inne siłowniki sprawne to zamień z innym wtedy będziesz wiedział czy to wina siłownika czy nie.