Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wskazanie woltomierza ??

01 Wrz 2005 22:06 1406 6
  • Poziom 10  
    Mam prośbe, czy mógł by ktoś:

Jakie będzie wskazanie woltomierza magnetoelektrycznego, jezeli mierzone napięcie zmienia sie tak jak na wykresie:

Dzięki
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Policz wartość średnią przebiegu w okresie. Coś chyba te cyfry są na osi czasu w lewo przesunięte czy też zaczyna się czas od 5 ?
  • Poziom 10  
    Tak, nie widziałem jak się przesunęło, zaczyna się od zera.

Czy to będzie tak:

Usr=$$\frac{1}{T}$$$$\int\limits_{0}^{T} u(t) dt=$$$$\frac{1}{15}$$$$\int\limits_{0}^{15} 10 dt = $$$$\frac{1}{15}$$$$(10t\displaystyle \|_{0}^{15})= 10V$$

Czy tak ??
  • Poziom 27  
    Coś nie tak jest z tą całką bo przyjmujesz , że u(t)=10 a tak na prawdę trzeba podzielić u(t) na 3 obszary . Jak dla mnie powinno wyjść 6.66V
  • Poziom 10  
    Mogę Cię Łukasz prosić o rozpisanie tego zadania, bo nie wiem o czym mówisz.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Witam
    Wynik jest 6,66 V. Jest to wartość średnia napięcia. Wartość średnia jest to całka z pola powierzchni. Podziel ten przebieg na trzy równe części, w pierwszej otrzymasz 5 V, w drugiej 10 V, w trzeciej 5 V. Sumujesz poszczególne napięcia, i dzielisz przez trzy.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Po przeliczeniu całki wyszło tyle samo . Funkcję można rozpisać na 3 części od 0-5ms f(x)=10t/0,005 , od 5-10ms f(x)=10 , od 10-15ms f(x) = (-10t/0,005) + 30 . Po scałkowaniu tych funkcji w wyżej wymienionych granicach wychodzi 6.66V .