Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi q5 2009r - Szarpnięcie przy zatrzymaniu + fal.obroty

02 Gru 2018 13:16 249 4
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich. Przy zmianie biegu z P na D czuć szarpniecie i to czasem dość spore. Z P na R mniejsze ale za to nie zawsze. Wczoraj podczas zatrzymywania się , gdy zredukował wszystkie biegi i sie zatrzymał po 3-4 sek znów szarpnął ( szarpniecie jak by ktoś lekko w dupę wjechał ). Podczas jazdy samochód ładnie zmienia biegi nie ma żadnych szarpnięć czy innych dolegliwości tylko przy zatrzymaniu się jest szarpniecie. Ostatnio tez podczas ruszania pod górkę przy ruszaniu tez szarpnął . Objawy wystepuja raczej na rozgrzanym silniku.

Druga dolegliwość to Falujące obroty. Jak jadę płynnie nie ma problemu ale gdy puszcze gaz obroty nie schodzą ładnie w dol tylko spadają falując.
    Liczę na wasza pomoc. Pozdro
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 19  
    Olej , zawory cisnieniowe i chlodzenia sprzegła w me hatronice, flesh sterownika i sprzęgła. Taka kplejność.
    Jaki przebieg i czy był wykonywany chip tuning?
  • Poziom 3  
    Przebieg 148tysi. Brak chipa. Ostatnio jakies 5tysi temu wymieniany pozycjoner w skrzyni biegów I wymieniany olej.
  • Poziom 19  
    Pozycjoner-czujnik zakresu jazdy?
    Raczej nic wspólnego, ten typ tak ma :)
  • Poziom 3  
    Myślałem ze może mało oleju w skrzyni i dla tego tak się zachowuje bo objawy sa raczej widoczne na rozgrzanym silniku. Szarpniecie jest przy zatrzymaniu sie. Dzis tez przy cofaniu jak pościłem hamulec tez nie ruszył płynie tylko tak jak by szarpnął. Zauważyłem tez ze po puszczenia hamulca samochód nie rusza od razu tylko tak jak by miał chwilowe opóźnienie na gaz.
    Czyli problem tkwi dalej w skrzyni????