Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Drgania przy przyśpieszaniu Peugeot 508

02 Gru 2018 14:00 591 9
  • Poziom 15  
    Cześć koledzy, potrzebuję Waszej pomocy z następującym problemem.

Auto Peugeot 508 z silnikiem 1.6 HDi i przebiegiem 90 000 km. W czasie jazdy w przedziale prędkości 80-90km/h odczuwalne lekkie wibracje/drgania na kierownicy, które po przekroczeniu mijają. Im bardziej nagłe jest przyśpieszenie tym wibracje są bardziej odczuwalne, przy powolnym przyśpieszaniu praktycznie nie zauważalne.

Opony zimowe Nokian R2, stan dobry z roku 2016, na tyle bieżnik blisko 4mm, przód całkiem dobry, wyważone, ciśnienie ok. Zbieżność ok. Wymienione dwie półosie (regeneracja) wraz z przegubami. Problem się zmniejszył, ale nie znikł.

Gdzie szukać dalej, bo trochę się skołowałem :-)

Dzięki za pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Witam.
    Piszesz że półosie regenerowane.
    Poszukaj moich wątków.
    To samo przerabiałem z podobnym przedziałem prędkości. U mnie 80-110km/h
    Problemem okazał się przegub zewnętrzny. Poszukaj w moich watkach Wszystko opisane jak przebiegało szukanie i wynik tego.
    Może się przyda.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Michał_74 napisał:
    Witam.
    Piszesz że półosie regenerowane.
    Poszukaj moich wątków.
    To samo przerabiałem z podobnym przedziałem prędkości. U mnie 80-110km/h
    Problemem okazał się przegub zewnętrzny. Poszukaj w moich watkach Wszystko opisane jak przebiegało szukanie i wynik tego.
    Może się przyda.
    Pozdrawiam.

Idzie organoleptycznie sprawdzić czy on już jest do wymiany czy trzeba wymienić żeby się dowiedzieć? Bo przy ruszaniu i skręcaniu nie słychać nic
  • Poziom 18  
    Witam
    W moim poście gdzieś tam trzeba by poszukać.
    Za poradą starego mechanika bo już ręce opadały dodałem podwójną porcję smaru - ten zużyty przegub ujawnił się w krótkim czasie wypychając smar. Na początek tylko poszły koszty smaru i opasek a z racji mojego 4x4 to miałem do kontroli 8 przegubów.

Tu o tym pisałem też:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3510193.html
  • Poziom 15  
    Muszę jeszcze upewnić się co do zbieżności czy jest na pewno 100 procent, bo też może to mieć wplyw nie? A polegam na słowu poprzedniego właściciela
  • Poziom 11  
    Zbieżność nie ma wpływu bezpośrednio na drgania, lecz może wyząbkować opony a to już może prowadzić do drgań rezonansowych.
    Można spróbować przełożyć koła przód/tył i sprawdzić czy to na pewno nie wina ugiętej felgi. Sprawdził bym tez dokładnie dolne sworznie w wahaczu przednim.
  • Poziom 15  
    Wczoraj udałem się do wulkanizacji na kontrolę ogumienia raz jeszcze, później geometria zrobiona (mała poprawka naniesiona) i na koniec ASO.
    We wszystkich punktach byli zgodni, że winne są na 90% opony. Bo głębszej rozkminie też mam co do nich pewne zastrzeżenia, bo nie zgadza mi się kilka faktów.

Mianowicie auto ma przejechane 110k km od 2012 roku. Aktualne opony są z rocznika 2016, czyli miały za sobą dwie zimy 16/17 i 17/18, auto od tego czasu przejechało 30k km, a stan opon jest nieproporcjonalny (bieżnik prawie 4mm, czyli na granicy na dwóch oponach, dwie ciut lepsze).

Strzelam, że salon dorzucił całe koła/opony z innego auta, może podmienił sobie ktoś z salonu, bo te od właściciela była lepsze, a może te od właściciela były od 2012 roku tak zjechane, że dali ciut lepsze cholera go wie, nie mi dociekać, zime dojeżdże i wyrzuce
  • Poziom 18  
    Witam

m4xon napisał:
    Opony zimowe Nokian R2, stan dobry z roku 2016, na tyle bieżnik blisko 4mm, przód całkiem dobry, wyważone, ciśnienie ok. Zbieżność ok. Wymienione dwie półosie (regeneracja) wraz z przegubami. Problem się zmniejszył, ale nie znikł.

m4xon napisał:
    Wczoraj udałem się do wulkanizacji na kontrolę ogumienia raz jeszcze, później geometria zrobiona (mała poprawka naniesiona) i na koniec ASO.
    We wszystkich punktach byli zgodni, że winne są na 90% opony. Bo głębszej rozkminie też mam co do nich pewne zastrzeżenia, bo nie zgadza mi się kilka faktów.

Przeczysz sam sobie.
  • Poziom 15  
    Michał_74 napisał:
    Witam

m4xon napisał:

m4xon napisał:

Przeczysz sam sobie.

Tak to wygląda, ale pierwsza część jest wyciągnięta ze słow poprzedniego właściciela (miałem minimum zaufania), drugie po mojej kontroli.
  • Poziom 15  
    Michał_74 napisał:
    Witam

m4xon napisał:

m4xon napisał:

Przeczysz sam sobie.

Tak to wygląda, ale pierwsza część jest wyciągnięta ze słow poprzedniego właściciela (miałem minimum zaufania), drugie po mojej kontroli.