Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus A555L - nie chce się włączyć

02 Gru 2018 17:48 435 2
  • Poziom 3  
    Witam,

Konkretnie: Asus A55L nie chce się włączyć. Po wciśnięciu przycisku "power" podświetla się dioda pod ikoną żarówki oraz pod ikoną samolotu (tryb samolotowy). HDD się nie uruchamia ani nie zapala się dioda pod symbolem HDD.

Wciskam przycisk zasilania a to dłużej a to krócej i nagle po 10 czy 15 wciśnięciu laptop się uruchamia i działa poprawnie - nie zacina się, nie przegrzewa itd.

Odłączyłem zasilacz, wyjąłem baterię i trzymałem przez ponad 1 minutę przycisk "power", bo to miało podobno pomóc - nie to nie dało.

Gdy uruchomię komputer z wyjętą baterią (uda mi się to za np. 12 razem) i później go wyłączę nie odpinając przewodu zasilającego to wtedy na stałe świeci się pomarańczowa dioda pod ikoną ładowania baterii, no ale bateria się nie ładuje... bo jest wyjęta.

Wtedy jednak mam 100% gwarancji, że laptop się zawsze uruchomi (używam go już tak od 2 tygodni więc mam te 100% pewności). No ale jeśli teraz wyjmę przewód zasilający i po chwili podłączę go ponownie to już pomarańczowa dioda się nie zapala muszę znowu z 10 czy 15 razy bawić się aż laptop odpali :/

Wyczytałem, że trzeba podobno "zreballować most północny" i pytanie - czy to jest coś co zrobię sam jako młody amator-zapaleniec?

Jest jakiś sposób na własnoręczną, choćby i mega chałupniczą naprawę?

Wolałbym nie mieć włączonego cały czas zasilacza (aby świeciła się pomarańczowa dioda), bo się podobno zasilacz przegrzewa, cały czas pobiera prąd, może się przepalić itd :/

Będę wdzięczny za jakiekolwiek rady, dzięki :)
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 17  
    Niestety, ale metodą domową bez odpowiedniej wiedzy oraz sprzętu tego nie naprawisz, możesz spróbować podgrzać układ w celu sprawdzenia, czy to na pewno mostek jest uszkodzony, jednak moim zdaniem nie jest to przyczyną, najlepiej udaj się do jakiegoś bliskiego serwisu, bo możesz całkowicie pogrzebać płytę „domowymi' sposobami.
  • Sklep HeluKabel