Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dual SIM Active DSA lub DSFA - poszukiwane potwierdzone smartphony

02 Gru 2018 17:53 2010 6
  • Poziom 24  
    Witam. Poszukuję smartphona z Android, w którym na 100% jest potwierdzone działające Dual SIM Active lub Dual SIM Full Active, nie wszechobecne Dual SIM Stand-by.

Obecnie mam prawie pewność tylko do Huawei Honor 8 (FRD-L09, FRD-L19) oraz Honor 7 (PLK-L01) i Honor 6 Plus (Pine-L00, PINE-L04).
    Ale wg wsparcia Huawei (tutaj link), Dual SIM Active mają też:
    Cytat:
    HUAWEI P9 Plus (VIE-L29) Dual SIM card general 64 GB international edition
    HUAWEI P9 (EVA-L19) Dual SIM card general 3GB+32GB international edition
    HUAWEI Mate S Dual (CRR-UL) 4G 128 GB luxury edition
    HUAWEI Mate S Dual (CRR-UL00) 4G 64 GB premium edition
    HUAWEI Mate 8 (NXT-L29A)
    HUAWEI Mate 8 (NXT-L29B)
    HUAWEI Mate 7 (Jazz-L11) TL10
    HUAWEI Honor 8 (FRD-L09)
    HUAWEI Honor 8 (FRD-L19)
    HUAWEI Honor 7 (PLK-L01)
    HUAWEI Honor 6 Plus (Pine-L00)
    HUAWEI Honor 6 plus (PINE-L04)

Wg wsparcia Samsunga, Dual SIM Active mają tylko:
    Cytat:
    Galaxy A8 2018
    Galaxy Note 9
    Samsung nie podał mi dokładnych oznaczeń tych modeli. Ale wg tej wypowiedzi na MGSM, Galaxy A8 2018 ma zwykłe Dual SIM Standby.

Poniżej inne modele, które wedle informacji znalezionych w Internecie, są podejrzane o posiadanie Dual SIM Active:
    Cytat:
    Honor Magic DSFA (NTS-AL00)
    Huawei Honor 9
    Lenovo vibe x2
    Lenovo z2 pro
    ASUS Zenfone 2 Dual SiM - Full Active (ZE551ML)
    Samsung Galaxy Note 3 N9002 Dual Sim Full Active
    Samsung G9008W S5 - Dual Sim Full Active
    Samsung Galaxy A7 2016 Dual SIM
    Sony Xperia M2 dual

Wg filmów znalezionych na Youtube, Dual SIM Active mają także:
    HUAWEI Mate 7 - https://www.youtube.com/watch?v=Fn06BAxmx0A czyli potwierdza to co pisze wsparcie Huawei
    Huawei P8 GRA-UL00 16GB - https://www.youtube.com/watch?v=eTfuHoNNOJk nie ma go na liście od wsparcia Huawei
    Samsung Galaxy S5 G9008W - https://www.youtube.com/watch?v=YLhyTA7YRU4 nie ma go na liście od wsparcia Samsung
    Samsung Galaxy S4 i9502 - https://www.youtube.com/watch?v=zzumZjloMa8 nie ma go na liście od wsparcia Samsung

Lecz oczywiście czytając różne fora, wypowiedzi użytkowników, oglądają filmy, zaczynają się schody i robi się mętlik.
    Dlatego zwracam się z prośbą do Was, o wypowiedzi potwierdzone najlepiej naocznym testem, że dany telefon (mile widziany dokładne oznaczenie producenta) posiada Dual SIM Active.

Dla niepewnych co do posiadania Dual SIM Active, proponuję wykonać następujące testy.
    UWAGA: wszelkie przekierowania rozmów z karty SIM2 na SIM1, czy z SIM1 na SIM2, powinny być wyłączone. Czyli np. w Samsungach z Dual SIM Standby, należy wyłączyć opcję "Dwie karty SIM zawsze włączone".

Test nr 1: dzwonimy na darmowy numer np. 800 100 300 z karty SIM1, gdy słyszymy już rozmowę, to ją zawieszamy i próbujemy z karty SIM2 zadzwonić na np. 800 100 800. Czy drugie połączenie zostało nawiązane i możemy się między obydwoma połączeniami przełączać ?
    Test nr 2: dzwonimy na darmowy numer np. 800 100 300 z karty SIM1, gdy słyszymy już rozmowę, z innego telefonu dzwonimy na kartę SIM2. Czy nasz telefon pokazuje drugie połączenie przychodzące na SIM2 i możemy się między obydwoma połączeniami przełączać ?
    Test nr 3: nawiązujemy aktywne połączenie z Internetem za pomocą karty SIM1 i słuchamy radia internetowego lub oglądamy film. Z innego telefonu dzwonimy na kartę SIM2. Czy nasz telefon pokazuje drugie połączenie przychodzące na SIM2 i możemy je odebrać oraz nadal aktywnie korzystać z Internetu w czasie rozmowy ?

Mam nadzieję, że dzięki Waszym wypowiedziom, wreszcie powstanie pewna i potwierdzona lista telefonów z Dual SIM Active, a ja sobie jeden z nich kupię :-).
  • Poziom 24  
    KRY5PIN napisał:
    Jaki budżet chcesz wydać na telefon?? Nowy czy używany??
    To jest raczej nieistotne. Ale najlepiej będzie jak ograniczymy się do modeli dostępnych w Polsce. Chodzi głównie o powstanie potwierdzonej listy, dzięki której każdy kto tu zajrzy, będzie miał wszystko w jednym miejscu i jak na tacy.
  • Poziom 24  
    Po dziesiątkach przejrzanych stron, recenzji, testów, zestawień, wypowiedzi, filmów... chyba wreszcie trafiłem na stronę, na której są prawdziwe informacje odnośnie Dual SIM Active.

www.kimovil.com - strona główna
    www.kimovil.com/pl/porownac-telefony-komorkowe - lista telefonów z Dual SIM Active (inne filtry wyszukiwania po lewej stronie)

Przeglądając listę telefonów z tej strony, praktycznie wszystko się potwierdza, z tego co do tej pory zdążyłem wyłuskać z natłoku informacji. Reszta danych o telefonach także wygląda na zgodną z rzeczywistością.

Oczywiście dalsze Wasze wypowiedzi o potwierdzonych naocznie telefonach z Dual SIM Active są mile widziane.
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuję za ten post, mam ten sam problem jako użytkownik honor 8, też szukam czegoś z większą pamięcią i sprawdzam każdy model pod kątem dual sim active. Np. podany honor 9 jest tylko dual standby.
    Na tę chwilę z dostępnych na naszym rynku telefonem o dużej pamięci wewnętrznej jest note 9.Jednak jego wersja 6/128 gb o kodzie N960F jest pewnym dual sim active. Szukam informacji jak z wersją 8/512. Czy ktoś może potwierdzić?
  • Poziom 11  
    @jaco777
    No i który w końcu kupiłeś, bo opisałeś się ale podejrzewam, że żadnego.
    Ja posiadam Honor 8 i jest wystarczający jak dla mnie.