Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rejestracja Czasu Pracy - Elarm DE-2430U

dawidedziu 02 Dec 2018 19:59 999 5
Optex
 • #1
  dawidedziu
  Industrial cameras specialist
  Mam od klienta na testach RCP+karty jak w temacie(gość wpisał w Google "RCP", kupił i powiedział w piątek o 15:45 "proszę mi to zamontować, najlepiej na już".

  Założenia:
  - pstykanie fotek z dodatkowej kamery, podczas odbijania się pracownika i ich archiwizacja na karcie pamięci(?) lub serwerze,
  - tworzenie statystyk godzinowych pracowników na komputerze kierownika - z załączonego programu.

  I teraz kilka problemów:
  - nie kupili czytnika do dodawania nowych kart(muszę ich uświadomić o tym fakcie), niewczytane karty,
  - ciężko na ten temat cokolwiek znaleźć w necie,
  - jaka kamera do tego(wg dwustronnej "zdjęciowej" instrukcji jest to kamera IP, ale ZERO informacji na ten temat)?,
  - poprzedni RCP(sami to zamontowali, nie wiem jaki model) był w miejscu, gdzie co chwilę chodzą klienci, a jak na moje wg załączonej instrukcji wynika, że kamera ma pstrykać fotki z detekcji ruchu - co mija się tutaj z celem tego rozwiązania, chociaż w załączonej instrukcji są dedykowane styki przekaźnika, ale od tripodu(bramka przejścia), ewentualnie można by je wykorzystać do robienia zdjęć z kamery?

  Jutro będę dzwonił do producenta tego systemu i dopytywał o wszystko, ale chciałbym się dowiedzieć jakichkolwiek opinii na ten temat, miał już ktoś z tym styczność?

  Linki:
  wideorejestracja
  karta katalogowa

  Rejestracja Czasu Pracy - Elarm DE-2430U
 • Optex
 • #2
  woytas73
  Level 22  
  Jak dla mnie system prosty, pracowałem na kilku rcpach i dodatkowego czytnika dla programowania kart nigdy nie było, masz w opisie że czyta wszystkie karty, resztę robisz z kompa (przypisujesz jako znaną kartę), kamera ładnie podpięta do wyjścia alarm, czyli w momencie odbicia karty daje sygnał do kamery (wejście zewnętrzny alarm) żeby nagrała filmik lub zrobiła fotę. Do tego wystarczy zwykła standardowa kamerka.
 • Optex
 • #3
  dawidedziu
  Industrial cameras specialist
  Zamontowane.
  Z tym, że po drodze zrezygnowano z dodatkowej kamery do pstrykania fotek - założyłem zwykłą, która nagrywa obraz na rejestratorze.

  Dodatkowa atrakcja:
  Pan, który komplementował zamówienie(wysyłał), dostarczył płytkę CD z wersją DEMO, programu - a więc nie mogłem dopisać nowych kart do użytkowników. Dopiero po dosłownie łopatologicznej rozmowie telefonicznej wyszło to na jaw.
  Urządzenie działa, rejestruje czas pracy, jedynie dziwnie działa wyjście służbowe(ale klient z tego nie korzysta).
 • #4
  easypl12
  Level 12  
  Mam pytanie co do tego rozwiązania: jak rozwiązana jest synchronizacja czasu między RCP a zapisami kamery?

  Bo jeśli to jest tak, że RCP ma swój zegar a kamera swój i nie ma (po za czasem odbicia) wspólnego ID dla pary zdarzenie fota to wyczuwam tu potencjalny problem przy kontroli typu "kto odbijał komu kartę".

  Systemy które montuje mają to rozwiązane inaczej, zdarzenie i fota stanowią jedność w systemie, są tagowane tym samym ID i dzięki temu nie ma problemu nawet w przypadku gdy w ciągu minuty na rejestratorze odbija się 70-90 osób.
 • #6
  dawidedziu
  Industrial cameras specialist
  Nie ma w tamtej lokalizacji czegoś takiego jak synchronizacja czasu RCP i rejestratora. Kamera po prostu nagrywa na ruch, momenty w których ktoś odbija kartę na RCP.