Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik pompy co sterownik euroterm. Brak czerwonej kontrolki.

03 Gru 2018 00:09 552 5
 • Poziom 2  
  Witam. Mam problem otóż w miejscu pracy ogrzewam piecem centralnym. Sterownik moim zdaniem nie działa prawidłowo gdyż czerwona dioda się nie pokazuje. Zalacze obrazek i proszę o powiedzenie jak prawidłowo powinien być włączony sterownik.
 • Poziom 12  
  A gdzie masz podpięty czujnik temperatury? jak masz ustawione na minimum to powinien wystartować jak czujnik temperatury przekroczy 30stopni.
 • Poziom 39  
  Tak jak kolega wyżej napisał ustaw minimum czyli 30 st i podgrzej czujnik ostrożnie zapalniczką. Sterownik powinien uruchomić pompkę.
 • Poziom 39  
  No dobra dioda nie świeci a czy pompka też nie działa? Łatwiej by było gdybyś dla próby zamiast pompki podłączył żarówkę np 230V 40W i wtedy ustaw temperaturę na minimum a czujnik do wrzątku.
 • Poziom 12  
  Przy pokrętle masz 2 przełączniki, niestety nie udało mi się pobrać instrukcji ze strony producenta, ale podejrzewam że pierwszy przełącza w pracę ciągłą pompę wiec przy termostacie powinien być wyłączony (trzeba sprawdzić w instrukcji).
  testowo tak jak pisał kolega podłącz żarówkę zamiast pompy i zobacz czy się zapali po przełączeniu pierwszego przełącznika.
  następnie przełącz na czujnik i go podgrzej, jeśli żarówka nie zaświeci się pewnie masz uszkodzony termostat.
  możesz jeszcze sprawdzić bezpiecznik od spodu, choć skoro zielona dioda się zapala to pewnie jest sprawny.