Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Espace IV 3.5 V6 - Prawdopodobny problem z katalizatorami

tomrom1985 15 Maj 2019 06:05 744 40
    tomrom1985
    Poziom 30  
    Jaki cel jest odpinania? Pierwsze sondy są nowe - mają może 3 miesiące. Nie sprawdzałem ostatnio, ale wykres z pracy sond był prawidłowy. Co nie zmienia,że nie mogę przetestować tego.
    sigwa18
    Poziom 29  
    A ciśnienia paliwa na listwie?
    tomrom1985
    Poziom 30  
    Ciśnienie nie zmierzyłem jeszcze. Tylko , że problem dotyczy zarówno LPG jak i pb więc nawet jeśli pb jest niskie to na LPG chyba powinno być ok. Tak mi się wydaje?
    fuelinyourblood
    Poziom 35  
    Wykasuj adaptacje. Mozesz zrzucic kleme, to czasem nie pomaga.
    tomrom1985
    Poziom 30  
    Klema była zrzucona na czas demontażu dolotu więc około 20minut bez zasilania i potem kolejne 20 minut na czas montażu. Podłącze się clipem usunę adaptację wtrysku. Nie mam teraz ELM aby odczytać krótkie i długie korekty. CLIPEM tego nie zrobię. Potrzebuję ELM przynajmniej na BT, ale już zamówiłem bo mojego wcięło.
    tomrom1985
    Poziom 30  
    Adaptacje usunięte. Będę obserwował. Tylko na czas ponownej adaptacji raczej niewskazane jest odpinanie sond.
    tomrom1985
    Poziom 30  
    Sondy odłączone. Na desce świeci się check ale trybu awaryjnego nie ma. Czy jest poprawa? Nie zauważyłem. Wydaje mi się ,ze skrzynią mniej szarpie przy przełączaniu z 2 na 3. Na pewno gorzej nie jest. Coś mi się wydaje, że to będzie jakiś temat elektroniczny. Druga sprawa jak jechałem około 90km/h i wcisnąłem gaz w podłoge aż do przełamania to nie było kickdowna. Za kilka minut jak zrobiłem to samo to był już. Szkoda, że nie miałem podłączonego clipa to bym sprawdził czy sterownik to wykrył. Za 2 tygodnie czeka mnie trasa 2x500km i chciałbym rozwiązać ten temat. Może ktoś z Warszawy chciałby podjąć się weryfikacji mojego auta?
    tomrom1985
    Poziom 30  
    Tak. Skrzynia SU1 Asin
    sigwa18
    Poziom 29  
    A może to skrzynia a nie silnik czasem automat potrafi szaleć i szarpać.
    tomrom1985
    Poziom 30  
    Umowie się może z jakimś zakładem od ASB. Gdybym był na 100 procent pewny to już bym ją wyjmował. Jutro będę szukał. Podobno w Wołominie jest jakaś firma. Klimek z Samochodu Marzeń tam wozi automaty. W planach i tak był demontaż silnika i przeróbka go + pełna regeneracja skrzyni, ale jeśli diagnoza będzie taka, że to skrzynia to silnik musi poczekać na lepszy czas :-)