Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Daf xf106 zawór osuszacza -

maciek_90 03 Dec 2018 09:59 7212 33
    maciek_90
    Level 13  
    Witam mam problem z zaworem osuszacza przy daf xf106 w jednym z czujników ciśnienia na płytce sterującej zebrała się i zamarzła woda od tej pory mam stałe ciśnienie 65 bar. Po otwarciu obudowy z czujnikami jest dostęp i możliwośc ich wymiany jednak nigdzie nie mogę znaleźć takiego czujnika może ktoś przerabiał ten temat i wie gdzie można zakupić taki czujni. Numery z niego:
    PBT-GF30 K105057 , 15 396, 1350191.
    Frenzel
    Level 14  
    Z tego co się orientuję to nigdzie nie są dostępne takie elementy. Dlatego warto trzymać stare zawory na części: )
    hubert04
    Level 24  
    Możesz kolego podać nr z zaworu?
    maciek_90
    Level 13  
    Numery z zaworu:
    - K075170

- 1913300
    hubert04
    Level 24  
    Do tego kolego brak jest jakich kolwiek części jedynie używa jak kolega wcześniej pisał lub dobieranie z innych EAC Knora EL2201 Lub EL1100 Lub podobnych. A jak podlaczysz manometr pod ten port to ciśnienie fizycznie wychodzi czyt pokazuje się?
    maciek_90
    Level 13  
    Zmiana zaworu na sprawny i wszystko działa a usterka wystapila ostatnim mrozie i po rozebraniu byl jeszcze lód wiec 100% wina czujnika. Jutro wstawie zdjęcie bo nie mam go przy sobie.

Dodano po 11 [godziny] 46 [minuty]:

Daf xf106 zawór osuszacza - Daf xf106 zawór osuszacza -
    maxetm
    Level 23  
    Mam takie czujniki jak coś zapraszam.
    Tomek2907
    Level 11  
    Kolego maciek_90 jaki miałeś filtr osuszacza zamontowany w tym Dafie. Mocno mnie to interesuje ponieważ też przerabiam ten temat i zastanawiam się skąd na tych czujnikach a w zasadzie w całej obudowie sterownika bierze się tyle wody ?
    Masz jeden taki samochód czy może więcej ?
    maciek_90
    Level 13  
    Numery osuszacza :
    - K075170

- 1913300
    Aut mam kilka i problem jest w każdym ale dlaczego nie potrafie ustalić
    Tomek2907
    Level 11  
    Chodziło mi nie o numer całego osuszacza tylko o sam filtr ( tą bańkę ). U mnie problem występuje w pojazdach w których były zamontowane filtry Wabco.
    maciek_90
    Level 13  
    Zgadza się u mnie problem też wystąpił na filtrach Wabco. Problemu za to nie ma na orginale i niebieskim Knorze.
    RadarVR6
    Level 9  
    Odgrzeję trochę, i potwierdzam problem występuje na filtrach wabco które są wadliwe, serwisy dafa dostały info, żeby tego nie montować, ale jak widać gdzie indziej mogą sprzedawać te badziewie.
    gold11
    Level 10  
    maxetm wrote:
    Mam takie czujniki jak coś zapraszam.

Wysłałem wiadomość prywatną, ale zapytam jeszcze tutaj - czy oferta tych czujników jest nadal aktualna?
    jareckiii
    Level 9  
    Witam jak by ktos posiadal takie zawory prosze o info jestem zainteresowany kupnem
    hubert9413
    Level 1  
    Ja również jestem zainteresowany gdyby ktoś posiadał.
    Tomek2907
    Level 11  
    I jak tam ? Ktoś ? , coś ?. W necie można znaleźć kilka firm które naprawiają te sterowniki ale żadna nie chce sprzedać czujników :(
    jareckiii
    Level 9  
    Widze nie ma tutaj nikogo kto ma dostepne te zawory
    maxetm
    Level 23  
    mario11031980 wrote:
    Naprawa około 800 netto to wole poszukać sam

Kolego naprawiamy te sterowniki od kilku lat po 700netto , ale to co się wydarzyło w tamtym tygodniu przerosło wszystkich nawet z cenami i dostępnością zaworów jak i samych czujników. Więc cena 800netto na tą chwilę to dobra cena 😎.

Dodano po 5 [minuty]:

Tomek2907 wrote:
    I jak tam ? Ktoś ? , coś ?. W necie można znaleźć kilka firm które naprawiają te sterowniki ale żadna nie chce sprzedać czujników :(

Kolego my mamy czujniki ale nie odsprzedaje my bo jest to dla nas nie opłacalne 😁 .
    dafxf105i106
    Level 3  
    dokładnie 106-tki mają wrażliwe te moduły osuszacza, trochę wilgoci i mróz działają niekorzystnie, często przy takiej pogodzie szlak je trafia. nam w trzech samochodach w jednym czasie padły. jeden wyrwałem z serwisu za 3500 netto (rok temu kupowałem za 2200 brutto), drugi załatwił znajomy za 2500 netto (wyrwany dosłownie z paszczy lwa), a trzeci znalazłem gdzieś w internetach za 3000 brutto. Te popsute natomiast mam zamiar oddać do naprawy bo też uważam że 800 netto to nie majątek patrząc na to co się dzieje z cenami w ostatnim czasie. Jeżeli chodzi o sam filtr to tylko w grę wchodzi oryginał Dafa, cała reszta nie daje rady, mamy kilka 106tek i przerabialiśmy już ten temat wielokrotnie.
    Pozdrawiam
    MobilTruck
    Level 31  
    dafxf105i106 wrote:
    oryginał Dafa
    A orginał dafa to knorr.Żadne inne wabco czy inne febi ,chyba że lubi się mieć problemy. Należy pamiętać również że po każdej wymianie filtra trzeba zrobić reset nasycenia.
    dafxf105i106
    Level 3  
    filtr Knora nie zdaje do końca egzaminu w 106tkach bo montowaliśmy knora i nadal mieliśmy dużo wody w układzie, a odkąd zaczęliśmy montować oryginały tzn biała puszka z logo DAF problem znikł. Pozdro
    MobilTruck
    Level 31  
    dafxf105i106 wrote:
    filtr Knora nie zdaje do końca egzaminu w 106tkach

A ja tylko takie zakładam,i żadnych problemów nie mam,ale tak jak na pisałem ,zawsze reset trzeba zrobić.
    Tłumiki na zawór pasują z 105ki jak coś,bo też lubi w mróz zrzucić,tylko troszkę zdolności manualnych potrzeba.
    maxetm
    Level 23  
    dafxf105i106 wrote:
    Te popsute natomiast mam zamiar oddać do naprawy bo też uważam że 800 netto to nie majątek patrząc na to co się dzieje z cenami w ostatnim czasie. Jeżeli chodzi o sam filtr to tylko w grę wchodzi oryginał Dafa, cała reszta nie daje rady, mamy kilka 106tek i przerabialiśmy już ten temat wielokrotnie.
    Pozdrawiam

Kolego jak chcesz naprawić to zapraszam 😎
    Co do filtrów to tylko i wyłącznie oryginał "biały DAF" żadne Knorr , Wabco i inne badziewie.
    Fafik106
    Level 2  
    Witam mam wymieniony w w Holandii cały osuszacz powietrza z oryginalnym filtrem daf i po 20 dniach znów padł koszt 1500 euro . Na obecną chwilę mają wymienić na gwarancji ale nie ma dostępnych zaworów czekam . Mam natomiast stary zawór jeśli ktoś jest zainteresowany proszę pisać
    zydzio21
    Level 10  
    Jaka cena za uszkodzony osuszacz
    tajers
    Level 1  
    Jestem zainteresowany czujnikiem do osuszacza czy to jeszcze aktualne? Kontakt e-mail tajers(malpa)wp.pl