Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Victrix Tera 24 Plus sonda zewnętrzna

03 Gru 2018 13:44 384 5
  • Poziom 15  
    Witam.
    Jestem posiadaczem tego kotła. Chciałem podłączyć sondę zewnętrzną. Z informacji dostępnych w internecie i tutaj na forum wynika, że czujnik to KTY81-110. Podłączyłem ten czujnik na wejścia 38-39 jednak na wyświetlaczu nie pokazuje się ikonka sondy zewnętrznej. Info d0.6 (temperatura zewnętrzna) pokazuje cały czas "- - ". Czy trzeba coś dodatkowo ostawić aby sonda zewnętrzna była aktywna czy coś jest nie tak z kotłem? Dla testów podpinałem również rezystory 1k, 4,7k i sondę zbiornika c.w.u. w miejsce sondy zewnętrznej, również bez rezultatu.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Sprawdź wtyczkę na płytce. Wtyczka 6 pinów, X4. Kable od pogodówki to 2 środkowe. Obydwa żółte. Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Przewody od pogodówki to pomarańczowe skrajne we wtyczce X4. Poruszałem delikatnie ta wtyczka i zadziałało.
  • Poziom 24  
    Te wloskie schematy ... grunt ze ruszylo. 😊
  • Poziom 15  
    To jakaś częsta przypadłość, że wtyczka nie kontaktuje czy po prostu pierwszy punkt do sprawdzenia?
  • Poziom 24  
    Po prostu kiepska jakosciowo elektronika. Taka chyba duza wada immergasa ze pada w nich plyta glowna. Reszta jest calkiem w porzadku , ale bal bym sie bez porzadnego ups a ten kociol podpinac do pradu. To nie temat jak zabezpieczyc elektonike w kotle przed przepieciami itp. Problemem jest zdecydowanie niska jakosc podzespolow elektronicznych. Majac immergasa zawsze te pare stowek na nowa plyte w srodku sezonu grzewczego trzeba miec 😊 Albo gwarancje 😋