Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Masterpact MTZ - FAQ (często zadawane pytania)

magic9 03 Gru 2018 13:55 357 1
 • #1 03 Gru 2018 13:55
  magic9
  Redaktor

  Poznaj nowy wyłącznik mocy Masterpact MTZ, który wyznacza nowy kierunek w relacji człowiek-maszyna. Chcesz wiedzieć więcej? Poniżej przedstawiamy podstawowy zasób najważniejszej wiedzy o komponencie gotowym na erę cyfryzacji!


  W jakich odmianach występuje Masterpact MTZ?
  Masterpact MTZ występuje w trzech rozmiarach fizycznych: Masterpact MTZ1 od 630 do 1600 A; Masterpact MTZ2 od 800 do 4000 A; Masterpact MTZ3 od 4000 do 6300 A oraz w wielu odmianach funkcjonalnych dzięki sterownikowi Micrologic X z możliwością aktualizacji programowej.

  Czy wyłącznikiem Masterpact MTZ można sterować za pomocą smartfona?
  Tak. Zwykły smartfon może działać jako interfejs HMI – zarówno monitorować, jak i sterować Masterpact MTZ. Zapewnia to maksymalną wygodę i łatwość zarządzania oraz szybkie powiadomienia w przypadku awarii.

  Jakie opcje łączności z urządzeniami mobilnymi oferuje Masterpact MTZ?
  Możliwa jest komunikacja poprzez Bluetooth, NFC, USB oraz Ethernet i Modbus.

  Na co pozwala aplikacja mobilna Masterpact MTZ?
  Pozwala ona na monitorowanie i kontrolowanie między innymi: poziomów obciążenia, zużycia energii, jakości zasilania, ostrzeżeń, alarmów i ustawień zabezpieczeń.
  Aplikacja może również służyć jako asystent w ponownym przywracaniu zasilania po awarii.

  Czy możliwe jest bezproblemowe przejście z wyłączników Masterpact NT/NW na wyłączniki Masterpact MTZ?
  Tak. Oba rozwiązania cechuje podobna zdolność wyłączania, właściwości termiczne i przyłącza zasilania, a także niezmieniony rozmiar MTZ w stosunku do NT/NW.

  Jak najprościej skonfigurować i zamówić Masterpact MTZ?
  Za pomocą platformy Mypact (link: config.schneider-electric.com). Prosty konfigurator przeprowadzi przez wszystkie kroki i pozwoli utworzyć pliki konfiguracyjne.

  W jakich temperaturach może pracować Masterpact MTZ?
  Dopuszczalna operacyjna temperatura otoczenia dla Masterpact MTZ wynosi od -25 ° C do +70 ° C. Przy wilgotności względnej wynoszącej 95% wynosi ona +55° C.

  Czy operator jest na bieżąco informowany o funkcjonowaniu Masterpact MTZ?
  Tak. Dzięki aplikacji Masterpact MTZ i oprogramowaniu Ecoreach otrzymuje aktualne i zdalne powiadomienia na temat rodzaju incydentu, poziomu istotności, znacznika czasu itd.

  Czy Masterpact MTZ może być wzbogacany o dodatkowe funkcje?
  Zdecydowanie tak. Dzięki cyfrowym modułom możliwe jest rozszerzanie jego funkcjonalności w zakresie zabezpieczeń, pomiarów czy diagnostyki i konserwacji.

  Czy nowe funkcje wymagają wymiany wyłącznika lub jednej z jego części?
  Nie ma takiej potrzeby. W dużym zakresie moduły cyfrowe wgrywane do Sterownika Micrologic X poszerzają jego funkcjonalność bez zmiany hardware`u.

  Gdzie znajdzie zastosowanie Masterpact MTZ?
  Praktycznie we wszystkich typach instalacji elektrycznych niskiego napięcia. Zarówno w systemach przełączania zasilania w sektorze usług (szpitalne sale operacyjne, sale komputerowe itp.), jak i przemyśle (linie montażowe, pomieszczenia maszynowni okrętowych itp.), czy infrastrukturze (droga startowa, kolej, itp.).

  Jakie protokoły komunikacyjne obsługuje MTZ?
  Modbus SL, Modbus TCP.

  Czy zastosowanie MTZ wymaga dodatkowych analizatorów sieci?
  Nie. Masterpact MTZ + Micrologic + Moduł cyfrowy jest już analizatorem sieci i pozwala na pomiary, I,U,P,E,f oraz dokładną analizę harmonicznych.

  News sponsorowany

  1 1
 • #2 10 Gru 2018 18:25
  TechEkspert
  Redaktor

  Czy w warstwie IP poza Modbus SL i Modbus TCP są wspierane mniej "przemysłowe" protokoły znane np. z kart zasilaczy UPS, np. SNMP oraz powiadomienia mailowe bezpośrednio z przełącznika na zdefiniowany serwer pocztowy?

  0