Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nbox HDTV Recorder - padający dysk - pytanie

markooff 03 Dec 2018 22:36 543 1
 • #1
  markooff
  Level 17  
  Witam,

  chciałbym od razu zaznaczyć, że nie jestem zbytnio zaawansowanym - jeśli chodzi o tematykę dekoderów czy recorderów. Ot taki sobie zwykły 'użyszkodnik' który po prostu używa sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem :)
  Ale problem, ok który chciałbym Was zapytać - jest nie do końca typowy. Tzn. rozwiązanie o którym myslę .
  Od ładnych kliku lat posiadam taki dekoder (model ITI-5720SX) - w ramach umowy z telewizją NC+ - i teraz własnie zacyznają się pojawic narastające problemy z dyskiem twardym (urwane klatki na nagraniach, zacinanie się filmów typowe cyfrowe kiksy podczas odtwarzania, słowem wszystko co znamy dość dobrze z obróbki video na sprzecie komputerowym) . Mógłbym oczywiście zwrócić się do firmy na mocy aktywnej umowy - jednak z racji na to ze dekoder mój działa ogólnie bardzo dobrze (aktualizowane oprogramowanie spełnia wszystkie wymagania ) - chciałbym o ile to możliwe przedłużyć jego działanie.
  I teraz - pytanie - czy można (Technicznie) w takich dekoderach tak po prostu wymienić dysk na nowy (zachowując oczywiście stary na wypadek oddania /wymiany kiedys) sprzętu ?
  Tzn. chciałbym zachowując oryginalny dysk - podłacyzc na jego miejsce nowy , jakiejś sensownej wielkości (pytanie tez jakie wielkości moze obsługiwać oprogramowanie dekodera?) .
  Czy to w ogóle możliwe - bo np. samo oprogramowanie - czy też miesci się na części tego dysku (ajkiejs mniej lub bardziej ukrytej osobnej partycji ) ?
  Czy też może sma soft jest wgrywany na osobny nośnik - np. jakąś kartę SD wewnątrz dekodera a na dysku trzymane są tylko nagrania /względnie cache ?

  Z góry dziękuję za ew. porady i sugestie :)

  Pozdrawiam
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  #2
  User removed account
  User removed account